Klimatyzery | Klimatory

Zainspiruj się blogiem expondo

Poznaj klimatyzery i klimatory ze sklepu expondo

Suche i drażniące powietrze oraz upalna temperatura latem potrafią skutecznie odebrać przyjemność z wypoczynku. Możesz próbować chłodzić się zimnymi napojami, ale dają tylko chwilową ulgę. Potrzebujesz czegoś, co pozwoli Ci znieść nawet największy żar. Potrzebujesz klimatyzerów marki Uniprodo.

Z nimi nie tylko ochłodzisz atmosferę w swoim otoczeniu, ale i zadbasz o odpowiedni poziom wilgoci. Dzięki temu niestraszne Ci będą wysokie temperatury i suche powietrze. O skuteczności klimatyzerów (nazywanych też klimatorami) mogą się przekonać zarówno prywatni użytkownicy, jak i pracownicy biur czy właściciele domków letniskowych, czy hoteli. Będą one świetnym uzupełnieniem wszystkich urządzeń chłodniczych, w których schowasz napoje i lody.

Jak działa klimator?

Zanim jednak wybierzesz klimatyzer dla siebie, to warto dowiedzieć się, jak działa. Dzięki temu świadomie podejmiesz swoją decyzję, a także zyskasz wiedzę niezbędną do właściwego użytkowania urządzenia. Jak więc działa klimatyzer?

W gruncie rzeczy klimatyzery to bardziej rozbudowane wentylatory. Również posiadają wiatraki, które zapewniają przyjemny podmuch wiatru. Jednak to, co je wyróżnia to sposób obniżania temperatury. Gorące powietrze jest schładzane za pomocą wilgoci. Może ona pochodzić z wewnętrznego zbiornika z wodą, lodowych wkładów do lodówek turystycznych lub kostek lodu. Zastosowanie takiego rozwiązania ma wiele korzyści:

  • Odpowiednia wilgotność powietrza – zbyt suche powietrze negatywnie wpływa na samopoczucie, a do tego sprzyja rozwijaniu się infekcji nosa i gardła. Dlatego latem i w okresie grzewczym należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu powietrza. Z drugiej strony lepiej nie przesadzaj, bo co za dużo, to nie zdrowo. Wówczas przydadzą Ci się osuszacze powietrza i nagrzewnice.

  • Energooszczędność – klimatyzery do skutecznego chłodzenia nie potrzebują tak dużo energii, jak inne urządzenia. Dzięki nim unikniesz wysokich rachunków za prąd.

  • Ekologiczność – klimatory nie wykorzystują szkodliwych czynników chłodzących takich jak freon, aby skutecznie działać. Nie musisz się więc martwić o ich wpływ na środowisko.

Aby urządzenia działały właściwie, potrzebują dostępu do gorącego powietrza. Dlatego przed uruchomieniem otwórz okno. Zapewni to odpowiednią cyrkulację i zapobiegnie nadmiernemu gromadzeniu się wilgoci we wnętrzu. Co ciekawe im cieplejsze jest powietrze, tym bardziej odczujesz efekt chłodzenia.

Czym różni się klimatyzer od klimatyzatora?

Wiele osób mylnie wrzuca klimatyzery i klimatyzatory do jednego worka. W końcu jedno i drugie chłodzi, prawda? Prawda, ale zasady działania obu sprzętów są kompletnie inne. Jeśli więc chcesz wiedzieć, co kupujesz, to warto poznać różnicę miedzy klimatyzerem a klimatyzatorem.

Główną różnicą jest sposób chłodzenia. W klimatorach, jak już wiesz, wykorzystuje się wilgoć, a w klimatyzatorach m.in. freon. O ile ten drugi pozwala o wiele bardziej obniżyć temperaturę i utrzymuje ten efekt na dłużej, to jego użycie nie jest ekologiczne. Ponadto wymaga znacznie większej ilości energii elektrycznej i wysusza powietrze w pomieszczeniu.

Kolejna różnica wynika z wygody użytkowania. Klimatory są urządzeniami mobilnymi i możesz je postawić wszędzie tam, gdzie to konieczne. Warunkiem jest jedynie stały dostęp do gorącego powietrza z zewnątrz. Klimatyzatory montuje się głównie na stałe na ścianach lub w sufitach i wymagają zainstalowania przewodów odprowadzających. Nawet w mobilnych modelach konieczne jest poprowadzenie rury na zewnątrz. Co więcej, aby klimatyzator działał właściwie, musisz zamknąć wszystkie okna.

Jak widzisz, klimatyzery mają tę przewagę nad klimatyzatorami, że są tańsze zarówno przy zakupie, jak i w utrzymaniu. Wybierając je, nie musisz ingerować w strukturę budynku, a także martwić się o ogromne rachunki za prąd. Jedyne czego potrzebujesz to upał latem. Aby mieć pewność, kiedy to nastąpi, wystarczy, że sprawdzisz dane ze stacji pogodowej.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzera?

Teraz, gdy już w pełni wiesz czym jest klimatyzer, przyszła pora na wybór urządzenia do Twojego domu lub biura. Chcąc zrobić to właściwie, warto porównać poszczególne modele. Najlepiej zestawić ze sobą najważniejsze parametry. To one decydują o skuteczności klimatorów. Na co więc zwrócić uwagę kupując klimatyzer?

  • Pojemność zbiornika – to jakiej pojemności jest zbiornik na wodę czy lód, wpływa na częstotliwość uzupełniania.

  • Moc – ma znaczenie w kwestii poboru energii i czasu pracy. Mocniejsze urządzenia potrzebują więcej prądu, ale mogą pracować nawet wiele godzin bez przerwy. Słabsze klimatory nie mają takiego zapotrzebowania, ale są bardziej podatne na przegrzanie.

  • Filtr powietrza – poza chłodzeniem, wiele maszyn oferuje także skuteczne oczyszczanie powietrza z kurzu i nie tylko. Warto więc sprawdzić, jaki filtr jest zastosowany. Jeśli zależy Ci na skutecznym oczyszczaniu powietrza, to sprawdź naszą ofertę generatorów ozonu.

  • Sterowanie – chodzi przede wszystkim o możliwość kontrolowania pracy klimatorów na odległość. Piloty zdalnego sterowania znacząco umilają korzystanie ze sprzętów.

  • Dodatkowe funkcje – część modeli posiada też inne zastosowania. Mogą mieć funkcję timera, obrotu czy regulacji przepływu powietrza. Niektóre posłużą nawet jako grzejniki elektryczne.

Oczywiście nie zapominaj o skontrolowaniu, czy klimatyzer posiada kółka. Pozwalają one wygodnie przetransportować sprzęt do innego pokoju albo do składzika, gdzie poczeka do następnego lata.

Zadbaj o chłodną atmosferę z klimatyzerami Uniprodo!

Niezależnie od tego, czy masz dość upału w domu, biurze czy pokoju hotelowym, z klimetyzerami od Uniprodo skutecznie obniżysz temperaturę. Wybierając je, masz gwarancję wysokiej jakości. Skąd to wiemy? Stąd, że marka Uniprodo, to niemiecki producent wyposażenia do domu, hoteli i biur, która zyskała uznanie w całej Europie! Wiele osób przekonało się na własnej skórze, jak skuteczne są te klimatory. Przekonaj się i Ty!

Szukasz też innych sposobów na ochłodę? Chcesz ją zapewnić swoim klientom, a jednocześnie zaspokoić ich potrzebę na coś słodkiego? Żaden problem! Wystarczy, że sprawdzisz ofertę maszyn do lodów marki Royal Catering, z którymi przygotujesz najróżniejsze lodowe desery!

Sklep expondo.pl, poza funkcjonalnymi i profesjonalnymi produktami, oferuje znacznie więcej. Kupuj z nami, a zyskasz aż 3 lata gwarancji na cały asortyment. Martwią Cię wysokie koszty dostawy? Bierzemy je na siebie! U nas wysyłka i zwroty są bezpłatne. A jeśli produkty nie spełnią Twoich oczekiwań, to masz 30 dni na rezygnację. Nie czekaj i zamów klimatyzer już dziś!