Lutowanie

Zainspiruj się blogiem expondo

Szukasz wydajnej stacji lutowniczej, lutownicy z kolbą hot air, lampy bezcieniowej lub grotów do lutowania? Doskonale trafiłeś, bo sklep expondo.pl proponuje bogatą ofertę elektronarzędzi, w tym sprzętu lutowniczego marki Stamos Soldering. Wyróżnia go wysoka jakość połączona z atrakcyjnymi cenami.

Znajdujące się w tej kategorii urządzenia umożliwiają tworzenie trwałych połączeń lutowniczych. Każda stacja lutownicza, która posiada kolbę hot air, sprawdzi się ponadto w lutowaniu i rozlutowywaniu komponentów montowanych powierzchniowo (SMD), spawaniu tworzyw sztucznych (jako spawarka do plastiku), suszeniu farb oraz wielu innych czynnościach. Stacje lutownicze zapewniają komfort eksploatacji, ponieważ wyposażono je w wygodne uchwyty na kolby i czytelne wyświetlacze LED, pokazujące parametry pracy.

Stacje lutownicze i akcesoria od Stamos Soldering

Sama stacja lutownicza to jednak nie wszystko. Niezbędne są jeszcze funkcjonalne i ergonomiczne akcesoria. Także w tej kategorii znajdziesz groty lutownicze, dysze hot air, podnośniki komponentów IC popper, pęsety, lampy z lupą oraz inne produkty. Mając do dyspozycji lutownice oraz inne narzędzia Stamos Soldering wykonasz każdą pracę, np. lutowanie SMD, lutowanie gorącym powietrzem i rozlutowywanie BGA.

Lutownice Stamos Soldering na expondo.pl – parametry

Niezależnie od modelu stacja lutownicza Stamos Soldering jest bezpieczna w zakresie ESD, co oznacza, że chroni stanowisko lutowania i komponenty przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Podczas lutowania ciepło zostaje doprowadzone do grota z minimalnymi stratami. Niektóre warianty stacji do lutowania posiadają kolby z funkcją Sleep zwiększając oszczędność energii. Dostępne są również produkty z funkcją odsysania dymów.

Każda stacja lutująco-rozlutowująca pozwala regulować temperaturę tak, aby dopasować ją do obrabianego materiału. Standardowy zakres wynosi od 100 do 480°C. Jeśli chcesz rozlutować elementy montowane powierzchniowo, idealnym rozwiązaniem będzie kolba hot air. Podczas tego rodzaju czynności niezwykle pomocne będą podnośniki IC popper i pęsety.

W celu regulacji ilości gorącego powietrza, wystarczy użyć poręcznego pokrętła. Urządzenia marki Stamos Soldering, podobnie jak np. podnośniki magnetyczne, charakteryzują się stosunkowo niewielkimi wymiarami i kompaktowym kształtem. Zapewnia to oszczędność miejsca na stanowisku pracy. Proponowane artykuły wyposażono w wygodne, ergonomiczne uchwyty do odkładania kolb.

Stacje lutownicze w sklepie expondo.pl przekonują do zakupu nie tylko swoją wydajnością i zastosowaniem praktycznych rozwiązań, ale również korzystnymi cenami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. W doborze odpowiedniego produktu pomogą Ci nasi kompetentni doradcy.