Grzejniki na podczerwień

Zainspiruj się blogiem expondo

Grzejniki na podczerwień w sklepie expondo.pl

Czy jest coś lepszego od relaksu na tarasie? Oczywiście! Relaks na tarasie ogrzewanym grzejnikami na podczerwień Uniprodo! Z nimi, niezależnie od pogody, zawsze panuje ciepło i komfort. Jest to świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy jesienią i zimą marzą o szybkim powrocie lata.

Jeżeli więc masz taras, balkon, altanę, patio lub inną półzamkniętą przestrzeń w swoim ogrodzie i nie chcesz w niej marznąć, to grzejniki na podczerwień są właśnie dla Ciebie! Promienniki doskonale sprawdzą się również jako wyposażenie hotelu, pensjonatu czy sprzęt do małej gastronomii, restauracji lub barów z ogródkiem. Dzięki nim Twoi goście będą mile wspominać pobyt w Twoim lokalu.

Zastanawiasz się już nad zakupem? To świetnie! Warto więc poznać różne warianty dostępne w ofercie sklepu expondo.pl. Znajdziesz tutaj:

  • stojące grzejniki na podczerwień,
  • naścienne grzejniki na podczerwień,
  • sufitowe grzejniki na podczerwień.

Który grzejnik na podczerwień sprawdzi się najlepiej?

Dobór wcześniej wymienionych modeli zależy głównie od możliwości montażu Twojego tarasu. Jeśli stoi on zaraz przy budynku i masz możliwość przykręcenia promienników do muru, to najlepiej postawić na naścienny grzejnik na podczerwień.

W przypadku otwartych altan warto wybrać wiszące modele sufitowe lub promienniki stojące. Marka Uniprodo stworzyła również grzejniki na podczerwień wbudowane w stoliki barowe, dzięki czemu spełniają dwie funkcje jednocześnie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć wszystkie trzy rodzaje urządzeń, aby zapewnić jak najwięcej ciepła. W ofercie naszego sklepu znajdziesz również nagrzewnice elektryczne, olejowe i gazowe, które stanowią dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniach użytkowych jak i mieszkalnych.

Jaki grzejnik na podczerwień na taras? Na co zwrócić uwagę

Kupując grzejnik IR na swój taras, warto dobrze przemyśleć, jakie są Twoje potrzeby. Marka Uniprodo ma w swoim asortymencie szereg różnych modeli, dlatego wybór nie może być przypadkowy. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie tarasowego grzejnika na podczerwień?

  1. Moc – wpływa ona na efektywność grzania promiennika. Im będzie ona większa, tym więcej ciepła uzyskasz. Z drugiej strony przekłada się to też na zwiększone zapotrzebowanie na prąd.

  2. Wielkość ogrzewanej przestrzeni – parametr ściśle związany z mocą. Najlepiej przed zakupem zmierz wielkość tarasu lub jego części, która ma być najbardziej ogrzana i dobierz moc, która zapewni efektywną pracę urządzenia.

  3. Stopień ochrony IP – ogrzewanie tarasowe jest często wystawione na działanie deszczu i innych zjawisk pogodowych. W związku z tym warto wybierać modele, które zniosą takie trudne warunki. Grzejniki podczerwieni Uniprodo mają stopień IP34, więc są odporne na rozbryzgi wody.

Jaki grzejnik na podczerwień na m2?

Wspominaliśmy, że dobór odpowiedniego promiennika podczerwieni zależy w dużej mierze od wielkości Twojego tarasu. Jednak jak to ma się do rzeczywistości? Jak mocny musi być grzejnik, aby zapewnić wystarczająco dużo ciepła na 1 m2?

Kupowanie na starcie najmocniejszego promiennika niekoniecznie jest najlepszą decyzją. Może bowiem wygenerować aż nadto ciepła, a przez to zapłacisz więcej za prąd. Z drugiej strony zbyt słaby model nie poradzi sobie z ogrzaniem całej powierzchni. Weź pod uwagę też fakt, że nie musisz ogrzewać całego tarasu, a jedynie część, w której spędzasz najwięcej czasu. To automatycznie zmniejsza liczbę metrów kwadratowych.

Przyjmuje się, że do ogrzania 10 m2 świetnie sprawdzą się grzejniki na podczerwień o mocy ok. 1400 W. Przy czym dotyczy to tarasów zamkniętych! Jeżeli Twój jest otwarty lub półotwarty, to wiatr może zmniejszyć wydajność takiego promiennika. Dla bezpieczeństwa lepiej wybrać urządzenie o większej mocy, a już najlepszym wyborem będą modele z możliwością regulacji stopnia grzania.

W przypadku grzejników na podczerwień naściennych i sufitowych nie bez znaczenia jest też ich wysokość montażu. Im będą one wyżej, tym mocniejsze muszą być. Za optymalną wysokość uznaje się 180-250 cm, co przekłada się na moc w zakresie ok. 1400-2500 W.

Czy grzejniki na podczerwień od expondo.pl to dobry wybór?

Tak, tak i jeszcze raz TAK. Sklep expondo.pl to oficjalny dystrybutor niemieckiej marki Uniprodo, która stworzyła przedstawiane grzejniki na podczerwień. Producent zyskał uznanie na rynku europejskim dzięki wysokiej jakości produktom wykorzystywanym w całej branży HoReCa! W jego ofercie znajdziesz m.in. parasole ogrodowe, dmuchane jacuzzi czy akcesoria do basenów.

Dodatkowo kupując w expondo.pl zyskujesz o wiele więcej, niż tylko wydajne grzejniki IR. Zapewniamy również 3-letnią gwarancję na nasze produkty, darmową wysyłkę oraz zwrot, a w przypadku niespełnienia oczekiwań masz nawet 30 dni na rezygnację! Skorzystaj z naszej profesjonalnej obsługi już dziś!