Chwytak elektromagnetyczny – charakterystyka
Siła udźwigu uchwytu magnetycznego wynosi 100 kg. Taka nośność została zapewniona dzięki użyciu silnego magnesu neodymowego. Co więcej, urządzenie posiada wysokie obciążenie zrywające (aż 300 kg), więc praca za jego pomocą jest pewna i bezpieczna. Pamiętaj jednak, by nigdy nie przekraczać dopuszczalnego obciążenia!
Łatwa w użyciu dźwignia służy do uruchamiania i blokowania sprzętu. Po umieszczeniu magnesu na ładunku wystarczy tylko przesunąć ręczną wajchę, by aktywować pole magnetyczne. Po zakończeniu pracy urządzenie od Steinberg Systems wyłącza się za pomocą tej samej dźwigni.
Uniwersalność podnośnika magnetycznego uwidacznia się w tym, że może przenosić każdy materiał ferromagnetyczny. Dzięki tej właściwości nadaje się np. do oddzielania żelaza od innych materiałów w przemyśle recyklingowym. Sprzęt nie wymaga żadnego źródła zasilania oraz można go łatwo przetransportować z miejsca na miejsce. Ergonomiczna konstrukcja, duży udźwig w porównaniu do niewielkiej wagi własnej, szybki montaż oraz możliwość przenoszenia obiektów okrągłych i cylindrycznych czyni chwytak magnetyczny urządzeniem funkcjonalnym i praktycznym.
Bezpieczeństwo pracy to zasługa dużego obciążenia zrywającego oraz specjalnie zaprojektowanego mechanizmu niepozwalającego na poluzowanie się dźwigni do uruchamiania. Korzystając z chwytaka magnetycznego nie uszkodzisz przenoszonego materiału. W przeciwieństwie do wózków widłowych lub mechanicznych chwytaków model SBS-ML 100 transportuje przedmioty tylko za pomocą pola magnetycznego, więc nie musisz się obawiać, że zdeformuje krawędzie materiałów.