Podnośniki magnetyczne

Zainspiruj się blogiem expondo

Podnoszenie ciężkich elementów stalowych oraz żelaznych może być proste i bezpieczne. Wystarczy odpowiedni sprzęt, taki jak chwytak magnetyczny od Steinberg Systems. Podnośniki magnetyczne dostępne w naszej ofercie wyposażone są w magnesy neodymowe – najsilniejsze ze wszystkich istniejących magnesów. Pozwalają one podnosić nawet kilkutonowe przedmioty wykonane z dowolnego materiału o właściwościach ferromagnetycznych.

Urządzenia w tej kategorii to uzupełnienie gamy elektronarzędzi w sklepie expondo.pl. Zarówno podnośniki magnetyczne, jak i wciągarki łańcuchowe sprawdzą się w fabrykach, zakładach mechanicznych, magazynach oraz wielu innych miejscach.

Podnośniki magnetyczne – zastosowanie

Podnośniki magnetyczne nadają się do eksploatacji w produkcji oraz przemyśle. Ze względu na duży udźwig sprawdzą się w takich miejscach jak stocznie, warsztaty czy złomowiska. Często wykorzystywane są na placach budowy do podnoszenia kształtowników, zbrojeń i innych elementów konstrukcyjnych. Podnośniki magnetyczne, znajdujące się w tej kategorii, przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach, dlatego doskonale odnajdą się w hutach oraz fabrykach.

Podobnie jak wciągarki łańcuchowe grzechotkowe (i w wersji bez tego mechanizmu) chwytaki magnetyczne nie generują żadnych kosztów eksploatacyjnych. Nie pobierają prądu, dzięki czemu spiszą się w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej. Uchwyt do blach charakteryzuje się prostą, manualną obsługą. Aby uaktywnić magnesy, wystarczy jeden ruch dźwigni.

Podnośniki magnetyczne marki Steinberg Systems zostały przystosowane do pracy z kilkutonowymi ciężarami. W związku z tym priorytetem podczas projektowania było zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W prezentowanych modelach obciążenie zrywające jest dlatego nawet 3 razy większe niż dopuszczalny udźwig. Należy jednak zawsze mieć na uwadze wartość dopuszczalnego obciążenia.

Chwytak do blach to sprzęt o kompaktowych wymiarach, który łatwo przechowywać i konserwować. Stanowi idealne dopełnienie urządzeń w ofercie expondo.pl o podobnym przeznaczeniu? wciągarek linowych oraz łańcuchowych.

Jak działa uchwyt magnetyczny?

Magnesy neodymowe (tzw. stałe lub spiekane) są zbudowane z trzech pierwiastków chemicznych: żelaza, neodymu i boru. Zostały one sprasowane w wysokim polu magnetycznym z odpowiednio wysoką temperaturą. Tego rodzaju magnesy mają najsilniejsze właściwości przyciągające.

Chwytak do blach to niezwykle prosty w obsłudze sprzęt wyróżniający się bezawaryjnością. W urządzeniu umieszczony jest magnes nieruchomy oraz ruchomy, który właściwie ustawiony (z użyciem manualnej dźwigni) wprowadza pole magnetyczne do podnoszonego ładunku. Zaciągnięcie dźwigni zmienia układ biegunów. Zamyka to indukcję wewnątrz chwytaka.

Chwytaki magnetyczne doskonale nadają się do eksploatacji ze wszystkimi materiałami ferromagnetycznymi. Ciężkie stalowe, żeliwne i żelazne elementy można z łatwością podnosić na dowolną wysokość. Docenią je pracownicy m.in. zakładów przemysłowych (metalurgicznych, elektromaszynowych, paliwowo-energetycznych, stoczni), warsztatów, placów budowy oraz złomowisk. W ostatnich z wymienionych miejsc idealnie zdadzą egzamin również odizolowywacze kabli.

Przekonaj się o solidności podnośników magnetycznych od Steinberg Systems! Zapewniają one duży udźwig, bezpieczną i prostą eksploatację, a ponadto nie generują kosztów użytkowania. Chwytak do blach sprawi, że praca ze stalowymi ładunkami stanie się wydajniejsza i lżejsza. Poznaj całą serię naszych podnośników.