Liczba opinii: (1)

Zestaw Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA + Przewód spawalniczy z uchwytem Lift TIG - 4 m

1829,00 zł
Cena zawiera 23% VAT.

Produkt : EX18000290

Cena zawiera 23% VAT.
Szt.
Rabat
Za produkt
1+
0%
1829,00 zł
3+
5%
1737,55 zł
5+
10%
1646,10 zł
10+
15%
1554,65 zł
Kluczowe informacje
  • Wielofunkcyjny zestaw spawarki MIG/MAG/MMA z przewodem Lift TIG
  • Technologia inwertorowa IGBT
  • Uchwyt o długości 4 m i przewód gazowy dł. 6 m
  • VRD (Voltage Reduction Device)
  • Cyfrowe menu z wyświetlaczem LED
Bezpieczne metody płatności
Szczegóły dostawy
Zwroty i gwarancja

OPIS PRODUKTU

Spawarka inwertorowa z przewodem Lift TIG

Wszechstronny zestaw spawalniczy marki Stamos Selection złożony ze spawarki MMA S-MULTI 130D, przewodu Lift TIG i akcesoriów umożliwia spawanie aż trzema metodami MIG/MAG, MMA oraz TIG. Niewielka i lekka konstrukcja spawarki sprawia, że to idealny sprzęt do prac wymagających mobilności. Prąd wynoszący 130 A, wysokiej jakości materiały oraz solidne technologie zapewniają niezawodność i komfort.
Technologia inwertorowa IGBT, zastosowana w produkcie od Stamos Selection, polega na użyciu trójstykowego elementu półprzewodnikowego. Za sprawą tego rozwiązania maszynę cechują: duży stopień bezawaryjności, znaczna wydajność oraz szybkie przełączanie funkcji.
3 metody spawania, którymi dysponuje model S-MULTI 130D, to MIG/MAG, MMA i TIG. Można je zmienić korzystając ze specjalnego przycisku. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi – aby rozpocząć obróbkę materiału należy użyć guzika na uchwycie lub zwolnić go w celu przerwania procesu. Regulacja prądu jest bezstopniowa.
Opcja VRD (Voltage Reduction Device) zapewnia bezpieczeństwo eksploatacji podczas pracy elektrodą otuloną. Funkcja przydaje się w wilgotnych miejscach, np. wykopaliskach, kanalizacji itp. Zmniejsza ona napięcie biegu jałowego do wartości bezpiecznej dla użytkownika, kiedy spawarka MIG/MAG jest gotowa do pracy. Po jej rozpoczęciu napięcie na biegu jałowym wzrasta automatycznie do wartości nominalnej, a po zakończeniu ponownie maleje.
Wydajne wentylatory gwarantują optymalne chłodzenie. Wyświetlacz LED pokazuje napięcie prądu i pozostałe jego parametry, aktualny tryb pracy i inne włączone funkcje. Doskonała mobilność to zasługa wygodnej, solidnej rączki, niedużych rozmiarów oraz lekkiej konstrukcji. Wymienione rozwiązania zwiększają użyteczność sprzętu. Wysokiej jakości obudowę wykonano ze stali powlekanej proszkowo. Tworzywo to wyróżnia się znaczną wytrzymałością i estetycznym wyglądem.
Zastosowanie do różnych materiałów stanowi kolejną zaletę spawarki MIG/MAG. Można nią spajać m.in. żelazo, nikiel, stopy miedzi, stal, żeliwo oraz szeroką gamę wielu materiałów spawalnych.
Metoda MIG sprawdzi się w spajaniu magnezu, miedzi oraz innych metali kolorowych, a także ich stopów. MAG nadaje się do stali (w tym konstrukcyjnych) i wielu podobnych stopów. Wysoka jakość spoiny i duża prędkość spawania to cechy charakterystyczne trybu. MIG/MAG zapewnia również szeroki zasięg grubości obrabianych materiałów oraz minimalne deformacje. Uniwersalność i efektywność stanowią kolejne zalety metody – zarówno stapianie stali konstrukcyjnej, jak i drobne prace są zadaniami, z którymi poradzi sobie spawarka inwertorowa. Tryb MMA nie wymaga użycia gazu osłonowego, dlatego zda egzamin w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni. Sprawdza się w spawaniu żelaza, niklu, miedzi oraz stopów, m.in. stali i żeliwa. Charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w spajaniu cienkich materiałów (od grubości 1,5 mm). Tak wykonane spoiny mają dobre właściwości mechaniczne i eksploatacyjne. Spawarka S-MULTI 130D jest odporna na wahania napięcia.
Hot Start chwilowo podwyższa prąd spawania podczas zajarzenia łuku, aby potem wrócić do poprzedniej wartości. Chroni elektrodę przed przyklejeniem do powierzchni. Arc Force umożliwia spawanie krótkim łukiem przy wzroście wartości prądu. Anti-Stick pozwala na łatwiejsze oderwanie elektrody od materiału dzięki zminimalizowaniu napięcia i prądu. Zapłon Lift Start polega na lekkim przyłożeniu elektrody do powierzchni, a następnie jej szybkim podniesieniu. Elektroda wolframowa pozostaje ostra, a zanieczyszczenia są niewielkie. Funkcja jest bezpieczna dla urządzeń elektronicznych znajdujących się w pobliżu w porównaniu z zapłonem HF. 
Spawanie TIG nadaje się do łączenia metali i ich stopów, np. miedzi, magnezu, niklu, tytanu, stali oraz wielu innych. Prezentowany typ spajania służy do obróbki bardzo cienkich materiałów (o grubości od 1 mm). Używać tej metody można w każdej pozycji: płaskiej, poziomej, pionowej i nad głową. Czysta i precyzyjna spoina, która nie koroduje to efekt zastosowania trybu TIG. Urządzenie Stamos Selection zapewnia łatwą kontrolę nad zmiennymi takimi jak ilość ciepła i jeziorko spawalnicze, pasuje do pracy z metalem dodatkowym i bez niego, redukuje przestoje. Generuje minimalne ilości płomieni, rozprysków i iskier. Dzięki niewielkiej ilości ciepła występuje mało odkształceń. Zapłon Lift TIG oznacza, że zajarzenie łuku elektrycznego następuje po krótkotrwałym zetknięciu elektrody ze spawaną powierzchnią, a następnie jej szybkim oderwaniu. Metoda ta jest bardziej precyzyjna i bezpieczniejsza niż zapłony bezdotykowe HF. Pozwala na bardzo dokładne określenie punktu początkowego spawania. Dodatkowo taki rodzaj zapłonu nie powoduje uszkodzenia ani tępienia końcówki elektrody, nie jest więc potrzebne jej regularne ostrzenie. Przy użyciu metody Lift TIG spawać można również w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń elektronicznych bez obawy o ich uszkodzenie czy zakłócenie działania.

DANE TECHNICZNE

Oceny i opinie


5.0

Na podstawie 1 opinii

Sortuj według :

2 lata temu Opublikowano na Expondo Switzerland

Stamos

Na razie wszystko w porządku, jeszcze nie próbowałem

Często zadawane pytania

Czy łatwo jest ustawić tryby spawania?

Metody spawania MIG, MMA i Lift TIG ustawia się za pomocą przeznaczonego do tego przycisku.

Czy urządzenie jest wygodne w transporcie?

Dzięki rącze, niedużym wymiarom i lekkiej konstrukcji można komfortowo je transportować.

W jaki sposób reguluje się przepływ gazu w uchwycie?

Przepływ gazu można w łatwy sposób regulować, otwierając lub domykając zawór, dzięki czemu zawsze ustawisz optymalnie do potrzeb.

Z nami jesteś

w dobrych rękach!

Dzięki dużemu doświadczeniu, chęci do oferowania doskonałej jakości i oszczędzania pieniędzy rozwijamy własne silne marki o zrównoważonym wzornictwie „Made in Germany”. Ciesząc się uznaniem ponad 1000000 zadowolonych klientów, stale rozwijamy nowe metody, aby spełnić indywidualne życzenia i wymagania.

Nasza infolinia jest otwarta dla Ciebie

pn. - pt. 8:00 - 15:00

Zaufali nam eksperci na całym świecie
Ponad 16 lat
doświadczenia w e-commerce
3 MILIONY
osób kupiło nasze produkty