Przecinarki plazmowe

Zainspiruj się blogiem expondo

W szerokiej ofercie produktów Stamos Welding Group, poza wydajnymi spawarkami MMA oraz TIG, znajdziesz też profesjonalne przecinarki plazmowe, doskonale sprawdzające się w cięciu elementów wykonanych z metali przewodzących prąd. Niewielkie i czyste szczeliny, które powstają podczas obróbki materiału, to zasługa nowoczesnej technologii wykorzystanej w urządzeniach. Zapewnia ona wysokiej jakości parametry techniczne, wpływające na precyzję oraz wygodę pracy. Ponadto każda z prezentowanych przecinarek posiada niezbędne elementy w postaci przewodów z uchwytami do cięcia plazmą, przewodów masowych z zaciskami czy części zamienne do palników.

Produkty, dzięki swojej praktyczności i wysokiej jakości, z pewnością znajdą zastosowanie w warsztatach spawalniczych, stoczniach, na budowach, a nawet w przydomowych garażach, gdzie swoje pracownie mają hobbyści. Sprawdź szczegóły oferty sklepu expondo.pl i wybierz urządzenie spełniające Twoje wymagania już dziś!

Przecinarki plazmowe Stamos – niemiecka jakość i precyzja

Cechą wyróżniającą przecinarki plazmowe marek Stamos Germany i Welbach jest dokładność z jaką zostały wykonane. Podczas ich projektowania inżynierowie wykorzystali nowoczesne rozwiązania techniczne, odpowiedzialne za wydajną pracę, a także zaprojektowali praktyczne konstrukcje, która umożliwia wygodne korzystanie z urządzeń. Zastosowanie technologii inwertorowa (MOSFET oraz IGBT) w tym sprzęcie jest owocem pracy naszych specjalistów. Pozwala ona m.in. na osiągnięcie odpowiedniego prądu cięcia oraz gwarantuje optymalny cykl pracy, a jednocześnie umożliwia zachowanie niewielkich rozmiarów. Ponadto zastosowanie tranzystorów bipolarnych chroni maszyny przed uszkodzeniem w wyniku zwarcia. Elementy skutecznie ogranicza przepływ prądu, co wpływa na wydłużenie żywotności przecinarek plazmowych. O ochronę przed przegrzaniem dbają wydajne wentylatory skutecznie odprowadzające ciepło z wnętrza.

Nie tylko kompaktowy rozmiar jest dużą zaletą, która wynika z konstrukcji prezentowanych urządzeń. Przyciski i pokrętła na panelach sterujących zaprojektowano tak, żeby użytkownik mógł regulować m.in. wartość prądu cięcia bez konieczności ściągania rękawic. Dodatkowo przecinarki posiadają wbudowane uchwyty, znacząco poprawiające komfort przenoszenia sprzętu według uznania. Dołączone do zestawu przewody są na tyle długie, aby zagwarantować swobodę ruchów podczas cięcia.

Liczne funkcje, w które wyposażono część oferowanych produktów, skutecznie podnoszą wygodę pracy, a także jej wydajność. Możliwość wyboru między dwutaktem (2T), a czterotaktem (4T) pozwala na określenie trybu cięcia. Pierwsza opcja polega na rozpoczęciu działania po naciśnięciu przycisku na uchwycie i zakończeniu po jego zwolnieniu. Drugi tryb z kolei wypuszcza plazmę po krótkim wciśnięciu spustu, a zatrzymuje ją po ponownym naciśnięciu przycisku na palniku. Pozwala to na przystosowanie urządzenia do wykonywanego zadania. Innym przydatnym rozwiązaniem jest bezdotykowe zajarzanie łuku plazmowego. W przecinarkach posiadających ten tryb, aby rozpocząć cięcie, nie musisz stykać końcówki palnika z materiałem. Ma to znaczący wpływ na zmniejszenie zużycia części eksploatacyjnych urządzenia. Podobne zadanie ma wypływ gazu po cięciu. Chłodzi on uchwyt po zakończeniu pracy, a także zapobiega utlenianiu się obrabianego metalu. Szerszy opis każdej z funkcji znajdziesz przy poszczególnych produktach.

Na czym polega cięcie plazmą?

Przecinarki plazmowe, jak sama nazwa wskazuje, w swojej pracy wykorzystują plazmę, czyli materię przypominającą gaz, ale charakteryzującą się innymi właściwościami fizycznymi. Jedna z nich polega na wytworzeniu łuku elektrycznego, gdy natężenie przepływającego przez nią prądu przekroczy określoną granicę. Dokładnie ta własność jest stosowana w prezentowanych urządzeniach.

Samo cięcie plazmą polega na przepuszczenie sprężonego gazu (najczęściej powietrza z podłączonego kompresora) przez uchwyt przecinarki, gdzie poddawany jest tzw. procesowi jonizacji. Sprawia on, że powietrze zamienia się w strumień plazmy, który pod wpływem wysokiego natężenia prądu, tworzy silnie skoncentrowany łuk między palnikiem a obrabianym metalem. Łuk plazmowy topi materiał, a następnie wyrzuca go z powstałej szczeliny, w efekcie tnąc go na dwie części.

Opisana metoda obróbki doskonale sprawdza się w przypadku przedmiotów wykonanych z metali przewodzących prąd, jak stal węglowa i stopowa czy aluminium, mosiądz, miedź oraz żeliwo. Proces nie wymaga wcześniejszego podgrzania materiału, a ponadto, dzięki skoncentrowaniu ciepła w jednym punkcie, ryzyko odkształcenia i odbarwienia z powodu wysokiej temperatury jest minimalne. Cięcie plazmą cieszy się uznaniem również ze względu na swoją szybkość. Prędkość obróbki jest większa niż w przypadku tradycyjnych metod np. cięcia tlenowo-gazowego.

Szukasz profesjonalne przecinarki plazmowej do swojego warsztatu? Stamos Welding Group stworzył dla Ciebie idealne rozwiązanie. Wybierz urządzenie, z którym bez problemu przetniesz kątowniki, blachy, rury i nie tylko w ekspresowym tempie. Nie czekaj i skorzystaj z oferty sklepu expondo.pl!