Autoklawy

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 3 z 3 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Autoklawy w ofercie sklepu expondo.pl

Nasz sklep ma w swoim asortymencie autoklawy marki Steinberg Systems. Każdy z modeli świetnie sprawdzi się jako autoklaw kosmetyczny w Twoim salonie urody, studiu stylizacji paznokci, pracowni tatuażu i zakładzie fryzjerskim. Jest to niezastąpiony sprzęt wszędzie tam, gdzie sterylna czystość stanowi priorytet.

Oferujemy modele o różnej pojemności. Wszystkie autoklawy charakteryzują się prostą, intuicyjną obsługą. Zostały wyposażone w standardowe dla tego rodzaju urządzeń funkcje.

Czym się różni autoklaw od sterylizatora?

Jeśli zastanawiasz się nad działalnością w branży beauty, musisz koniecznie poznać tę różnicę. Jest ona zasadnicza:

  • Autoklaw sterylizuje metodą ciśnieniowo-parową, gdzie para wodna ma temperaturę od 121 do 134°C. Usuwa wszelkie drobnoustroje (bakterie, wirusy, grzyby itd.), łącznie z ich formami przetrwalnikowymi. Dlatego autoklaw do sterylizacji narzędzi stanowi nie tylko konieczny sprzęt fryzjerski, ale również niezbędne wyposażenie np. gabinetów stomatologicznych.

  • Sterylizator UV wykorzystuje do dezynfekcji jedynie światło UV o długości fal od 240 do 280 nanometrów. Tworzy ono środowisko nieprzyjazne dla drobnoustrojów, ale może nie docierać we wszystkie miejsca na powierzchni narzędzia.

  • Sterylizator kulkowy wytwarza temperaturę do 240-250°C i nagrzewa znajdujące się wewnątrz kulki. Z umieszczonego pomiędzy nimi narzędzia są usuwane drobnoustroje. Działanie nagrzanych kulek nie wyjaławia jednak zakamarków.

Przedstawiony podział sprzętu ilustruje różnicę między sterylizacją a dezynfekcją:

  • Sterylizacja – niszczy zarówno formy wegetatywne, jak i przetrwalnikowe drobnoustrojów. Metoda ciśnieniowo-parowa wykorzystywana w autoklawach jest uważana za najskuteczniejszy sposób wyjaławiania narzędzi.

  • Dezynfekcja – usuwa jedynie formy wegetatywne drobnoustrojów. Do dezynfekcji stosuje się parę wodną, światło UV lub wysoką temperaturę.

Czy w salonie kosmetycznym musi być autoklaw?

Tak! Jest to sprzęt, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa sanitarnego w Twoim gabinecie. Ponadto jest wymagany przez sanepid. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby traktować sterylizatory kosmetyczne pomocniczo do dezynfekcji przed właściwą sterylizacją. Jeśli nie zdecydujesz się na zakup własnego autoklawu, to rozwiązaniem będzie podpisanie umowy na sterylizację narzędzi np. z gabinetem stomatologicznym.

Jak wybrać autoklaw?

Przede wszystkim należy kierować się klasą autoklawu. Na rynku istnieją trzy: N, S i B. Pierwsza (N) jest najniższa, a ostatnia (B) najwyższa. Autoklawy dostępne w naszym sklepie mają klasę B, która zapewnia najskuteczniejsze usuwanie drobnoustrojów. Pozostałe (czyli N i S) nie służą do eksploatacji w gabinetach kosmetycznych.

A na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając autoklaw kosmetyczny do salonu? Oto najważniejsze parametry i cechy w naszym krótkim poradniku zakupowym:

  1. Pojemność – zależy odwielkości i ilości Twoich narzędzi.Marka Steinberg Systems oferuje urządzenia o pojemności12, 18 i 23 l. Tacka lub koszyk w komorze powinny mieścić kilka spakowanych pakietów. Pamiętaj, że akcesoria typu cążki muszą być sterylizowane zawsze w pozycji otwartej, co zwiększa ich wymiary. Przed zakupem warto wyznaczyć miejsce, w którym ustawisz autoklaw.

  2. Liczba programów – świadczy o możliwościach danego sprzętu. Przed zakupem koniecznie zapoznaj się z programami sterylizacji (związanymi głównie z czasem procesu) i dostępnymi testami (np. sterylizacja kontrolna B&D i próżniowym).

  3. Łatwość obsługi – jest istotna ze względu na częstotliwość użytkowania sprzętu. Autoklaw, z którego korzystasz codziennie, po prostu musi być intuicyjny w obsłudze. Cyfrowe panele sterownicze z wyświetlaczami LCD umożliwiają wygodne ustawienie i odczytanie parametrów: temperatury, czasu sterylizacji i suszenia.

  4. Możliwość drukowania – związana z obowiązkiem prowadzenia przez salony kosmetyczne dokumentacji z przeprowadzonych procesów sterylizacji.

Jakiej klasy autoklaw do salonu kosmetycznego?

W swoim salonie koniecznie musisz mieć autoklaw klasy B. Po pierwsze, spełnia on wszystkie wymogi sanitarne, a po drugie, gwarantuje najskuteczniejszą sterylizację nawet porowatych narzędzi. Dzięki niemu niezawodnie zapewnisz wszystkim swoim klientkom i klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Urządzenia takie jak sterylizator wysokotemperaturowy kosmetyczny możesz traktować jedynie pomocniczo do dezynfekcji.

Autoklawy marki Steinberg Systems – zalety

Marka Steinberg Systems oferuje autoklawy najwyższej klasy B. Najlepszy model dla siebie wybierzesz niezależnie od tego, czy zajmujesz się usługami fryzjerskimi, barberskimi, kosmetycznymi, stylizacją paznokci czy oprawy oka. Jeśli chcesz zwiększyć komfort w swoim salonie, poznaj dodatkowy sprzęt dostępny w expondo.pl, np. podgrzewacze do ręczników.

Każdy nasz autoklaw jest prosty w obsłudze oraz posiada niezbędne programy, w tym do sterylizacji przedmiotów z tworzywa sztucznego i bawełnianych. Sygnalizuje zbyt niski poziom wody. Pozwala wydrukować dokument z przeprowadzonej sterylizacji. W zestawach znajdują się rolki z papierem do drukowania.

Sprzęt charakteryzuje się solidnością. Zapewniają ją trwałe materiały takie jak blacha walcowana na zimno (materiał obudowy) i stal nierdzewna (materiał obudowy i komory). Wewnętrzne tacki również wykonano ze stali nierdzewnej.

Nie masz pewności, czy wybrać autoklaw marki Steinberg Systems? Jeśli nie przekonały Cię jego zalety, to może przekonają korzyści, jakie gwarantujemy? Dokonując zakupu w expondo.pl, zyskujesz bezpłatną dostawę oraz 3-letnią gwarancję. Jeśli jednak nasz produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić zupełnie za darmo w terminie do 30 dni.