Darmowa przesyłka Najniższe ceny producenta 3 lata gwarancji konsumenckiej 30 dni na rezygnację

Zestaw Spawarka MMA - 180 A + Przewód spawalniczy z uchwytem Lift TIG

Stamos Selection
Producent: Stamos Selection

Wysyłka natychmiastowa
czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

800,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

800,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

RATY
już od 88,00zł

LEASING już od 97,56 zł
Masz pytania do tego produktu? Zadzwoń!
68 381 70 07

 
Zestaw Spawarka MMA - 180 A + przewód Lift TIG Oferowany zestaw niemieckiej marki Stamos...więcej

Zestaw Spawarka MMA - 180 A + przewód Lift TIG

Oferowany zestaw niemieckiej marki Stamos Selection to spawarka MMA z uchwytem Lift TIG został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach, jednak jego wszechstronność i łatwość obsługi sprawiają, że nadaje się również dla początkujących użytkowników. Pozwala szybko i trwale łączyć ze sobą większość metali spawalnych i ich stopów, tworząc odporną i estetyczną spoinę. Sprawdza się w pracach konstrukcyjnych, renowacyjnych i naprawczych.

Spawarka S-WIGMA 180 (MMA/Lift TIG) – charakterystyka

Nowoczesne tranzystory IGBT, na których oparte jest urządzenie, pozwoliły osiągnąć doskonałe parametry przy jednoczesnym zmniejszeniu jego wymiarów. Tranzystory bipolarne z izolowaną ramką (IGBT) odznaczają się wysoką wydajnością, szybkością przełączania i niskim poziomem błędów. Są również odporne na zwarcia.

Spawanie TIG, czyli spawanie nietopliwą elektrodą wolframową, stosowane jest do większości metali i ich stopów (magnezu, miedzi, niklu, tytanu, stali itp.) i pozwala na łączenie bardzo cienkich materiałów (już od 1 mm grubości). Cechuje się doskonałą jakością i czystością spoiny. Spawarka S-WIGMA 180 dopuszcza spawanie zarówno z wykorzystaniem materiału wypełniającego, jak i bez. Zakres prądu TIG wynosi 14-180 A.

Praktyczna funkcja Lift TIG umożliwia dotykowe zajarzanie łuku elektrycznego poprzez krótkotrwałe zetknięcie elektrody z powierzchnią, a następnie jej szybkie podniesienie. Takie rozwiązanie powoduje, że elektroda nie stępia się, a w całym procesie powstaje mniej zanieczyszczeń. Zastosowanie zapłonu jest bezpieczne dla sprzętów elektronicznych znajdujących się w otoczeniu spawanego miejsca.

Cykl pracy 30% oznacza, że z urządzenia przy maksymalnym prądzie 180A korzystać można przez 3 minuty, po których nastąpić powinno 7 minut przerwy dla ochłodzenia podzespołów. Pozwala to pracować szybko i wydajnie. Dodatkową zaletą jest możliwość wykonywania zadań w każdej pozycji – na płasko, w pionie, poziomie i nad głową.

Spawanie MMA (elektrodami otulonymi) to najbardziej uniwersalna z metod wykorzystywana do łączenia m.in. żelaza, stali i jej stopów, żeliwa, niklu, stopów miedzi. Nie wymaga stosowania gazów osłonowych. S-WIGMA 180 umożliwia regulację prądu spawania MMA w zakresie 19-180 A.

Użyteczne funkcje Hot Start i Anti Stick zapobiegają przyklejaniu elektrody do rozgrzanej powierzchni. Hot Start zwiększa prąd spawania w chwili zajarzania łuku, z kolei Anti Stick zmniejsza napięcie i prąd, ułatwiając oderwanie elektrody od materiału.

Bezpieczeństwo zapewniają wbudowany wentylator i system ochrony przed przegrzaniem. Elegancki i nowoczesny wyświetlacz LED pozwala nie tylko na wygodną kontrolę spawarki, ale też informuje o ewentualnych nieprawidłowościach.

Przewód spawalniczy z uchwytem Lift TIG – 4m – opis

Zapłon Lift TIG polega na lekkim i szybkim zetknięciu się wolframu z metalem, a następnie podniesieniu elektrody, aby podtrzymać łuk elektryczny. Tworzy się niewiele zanieczyszczeń, a wolfram pozostaje ostry. Do zalet tego rodzaju zapłonu należą:

 • Unikanie zakłóceń w komponentach elektronicznych (w przeciwieństwie do zapłonu wysokiej częstotliwości)
 • Możliwe dokładne określenie punktu początkowego spawania
 • Prosty i bezpieczny zapłon
 • Brak ryzyka wytrącania wolframu
 • Końcówka elektrody bez uszkodzeń
 • Łatwy zapłon przy długich pakietach przewodów

Długi, 4-metrowy uchwyt do spawania TIG Lift wyposażono w przewód doprowadzający gaz (6 m). Oba zapewniają wygodne manewrowanie podczas pracy.

Zawór gazowy stanowi element uchwytu, dzięki czemu jest łatwo dostępny i wygodny w użyciu. Przepływ gazu można łatwo regulować poprzez zamykanie lub otwieranie zaworu tak, aby uzyskać jego optymalną ilość. Ergonomiczną rączkę, zapewniającą komfortowy chwyt, wyposażono w służące do tego pokrętło.

Duży komplet akcesoriów to zaleta produktu Stamos Germany. Zestaw obejmuje: dysze (4 szt.), tulejki zaciskowe 1,6 mm (2 szt.), tulejki zaciskowe 2,4 mm (2 szt.), tulejkę w obudowie 3,2 mm, kapturki (2 szt.) i przewód doprowadzający gaz 6 m (1 szt.). Wszystkie elementy są gotowe do użycia.

Marka Stamos Selection stworzyła zestaw, który odpowiada potrzebom zarówno zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników. Spawarka MMA S-WIGMA 180 z przewodem spawalniczym TIG to doskonały wybór dla osób, którym zależy na dużej wydajności i jednocześnie kompaktowych rozmiarach oraz licznych funkcjach. Nowoczesny wyświetlacz LED w połączeniu z czytelnie rozplanowanym panelem sterowniczym ułatwiają spawanie, a wbudowany wentylator i system ochrony przed przegrzaniem zapewniają bezpieczeństwo podczas pracy.

 • Uniwersalność – możliwość łączenia większości metali i ich stopów, spawanie już od 1 mm grubości
 • Wydajność – cykl pracy 30% prądem maksymalnym 180 A
 • Nowoczesność – zastosowanie wysoce wydajnej technologii IGBT, funkcje Hot Start, Anti Stick
 • Wszechstronność – szeroki zakres regulacji parametrów, możliwość pracy w każdej pozycji
 • Wygoda użytkowania – nieduże wymiary, czytelny wyświetlacz LED

Czy łatwo jest ustawić tryby spawania?

Metody spawania MIG, MMA i Lift TIG ustawia się za pomocą przeznaczonego do tego przycisku.

Czy urządzenie jest wygodne w transporcie?

Dzięki rącze, niedużym wymiarom i lekkiej konstrukcji można komfortowo je transportować.

W jaki sposób reguluje się przepływ gazu w uchwycie?

Przepływ gazu można w łatwy sposób regulować, otwierając lub domykając zawór, dzięki czemu zawsze ustawisz optymalnie do potrzeb.

Model S-WIGMA 180
Nr katalogowy 18000291
Spawarka
Stan artykułu Nowy
Napięcie/częstotliwość 230 V / 50 Hz
Maksymalny prąd wejściowy TIG 29,5 A
MMA 29,5 A
Zakres napięcia spawania TIG 11-18 V
MMA 21-28 V
Napięcie biegu jałowego TIG 13 V
MMA 65,2 V
Prąd spawania TIG 14-180 A
MMA 19-180 A
Prąd spawania TIG w cyklu pracy 30% 180 A
Prąd spawania MMA w cyklu pracy 15% 180 A
Prąd spawania w cyklu pracy 100% TIG 114 A
MMA 70 A
Średnica elektrody TIG 1 – 2,4 mm
Grubość materiału spawanego TIG 1 – 5,5 mm (stal)
Średnica elektrody MMA 1,6 – 4 mm
Grubość materiału spawanego MMA 6 – 9 mm
Chłodzenie Wentylator
Hot Start, Anti Stick (MMA) Tak
Zapłon dotykowy LIFT Tak
Technologia IGBT
Poziom hałasu 67 dB
Stopień ochrony IP IP21S
Klasa izolacji F
Wydajność 80%
Współczynnik mocy 0,7
Długość przewodu zasilającego 2,8 m
Długość przewodu MMA 2 m
Długość przewodu uziemiającego 2 m
Średnica wtyczki 13 mm
Uchwyt spawalniczy
Stan artykułu Nowy
Długość uchwytu TIG Lift 4 m
Długość przewodu gazowego 6 m
Materiał przewodu PCV
Średnica wtyczki 13 mm
Wymiary (DxSxW) 31,00 x 14,00 x 24,00 cm
Waga 5,45 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW) 39,50 x 27,50 x 34,00 cm
Waga wysyłki 7,70 kg

Zastosowane technologie

IGBT - tranzystor bipolarny z izolowaną bramką (Insulated Gate Bipolar Transistor) jest elementem półprzewodnikowym, którego coraz częściej używa się w energoelektronice. Łączy zalety dwóch typów tranzystorów: łatwość sterowania tranzystorów polowych i wysokie napięcie przebicia oraz szybkość przełączania tranzystorów bipolarnych. Zaletę stanowi również odporność na zwarcia, ponieważ IGBT ogranicza przepływ prądu. IGBT są nowszą kontynuacją technologii MOSFET.
CERTYFIKAT CE - urządzenia STAMOS zostały wykonane według surowych norm europejskich oraz przeszły badania pod kątem zgodności z CE oraz RoHS. Gwarantuje to długą żywotność oraz wysoką jakość urządzenia.
WENTYLATORY - zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.
CERTYFIKAT ROHS

Przyłącza

GAZ OSŁONOWY - do spawania TIG / MIG / MAG konieczny jest gaz osłonowy: obojętny (np. argon, hel), aktywny (np. dwutlenek węgla) lub mieszanki (np. 82 % argonu + 18 % dwutlenku węgla). Wypływ gazu jest uruchamiany przyciskiem na uchwycie, który aktywuje elektrozawór.
UZIEMIENIE - z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².
PRZYŁĄCZE PRZEWODU SPAWALNICZEGO MMA
NAPIĘCIE ZASILANIA - urządzenie zasilane jest z jednej fazy (230 V +/- 10 %).

Funkcje

PRĄD SPAWANIA
HOT START - funkcja ułatwia zainicjowanie łuku elektrycznego, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania w momencie zajarzania łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd spawania wraca do ustawionej wartości.
ANTI STICK - funkcja zapobiega rozgrzaniu elektrody podczas przyklejenia do materiału, ponieważ natężenie prądu zostaje automatycznie zmniejszone.
SPAWANIE TIG - spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego.
SPAWANIE MMA - spawanie elektrodą otuloną.
LIFTARC

Przełączniki

WŁĄCZNIK ZASILANIA
REGULACJA PARAMETRU / FUNKCJI
PRZEŁĄCZNIK POMIĘDZY METODAMI SPAWANIA - wybór trybu spawania.

Kontrolki / wskaźniki

WYŚWIETLACZ LED - pokazuje parametry spawania / cięcia.
PRZECIĄŻENIE / AWARIA - lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji:
a) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana,
b) jeżeli urządzenie przekroczyło standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić je z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.

Oferujemy następujący komplet:

 • Spawarka S-WIGMA 180 A
 • Przewód MMA – 2 m
 • Przewód uziemiający – 2 m
 • Klucz
 • Uchwyt TIG Lift 4m (1 szt.)
 • Dysze (4 szt.)
 • Tulejki zaciskowe 1,6 mm (2 szt.)
 • Tulejki zaciskowe 2,4 mm (2 szt.)
 • Tulejka zaciskowa w obudowie 3,2 mm (1 szt.)
 • Kapturek długi (1 szt.)
 • Kapturek krótki (1 szt.)
 • Przewód gazowy 6 m (1 szt.)
 • Instrukcja obsługi

Całość jest dobrze zabezpieczona na czas transportu.

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

 • Kontakt
  Phone

  68 381 70 07
  pn. - pt. 7:00 - 17:00
  Expondo Blog

  Email

  info@expondo.pl
  Odpowiemy na Twoje pytanie tak szybko jak to możliwe
 • Płatność
  Płać szybko i bezpiecznie
  Przelewy24 PayPal Blik Przelew bankowy Mastercard Visa Płatność ratalna Za pobraniem
Wcześniej oglądane