Spawarki inwertorowe MMA

Zainspiruj się blogiem expondo

Prezentowane spawarki inwertorowe MMA to efekt pracy doświadczonych inżynierów marki Stamos Germany. Podczas projektowania uwzględnili oni najnowsze trendy obowiązujące w branży spawalniczej, co sprawiło, że urządzenia są idealnym połączeniem nowoczesnej technologii z przemyślaną i poręczną konstrukcją. Z ich pomocą każdy, kto zajmuje się łączeniem metali, od pracowników stoczni, przez mechaników z warsztatów samochodowych, aż po hobbystów, będzie w stanie bezproblemowo wykonać swoje zadanie. Specjaliści odpowiedzialni za stworzenie produktów z tej kategorii dołożyli wszelkich starań, aby spawacze mieli do wyboru urządzenia gwarantujące wykonanie wysokiej jakości spoin przy użyciu elektrody otulonej.

Szukasz wydajnej spawarki MMA? Poznaj ofertę sklepu expondo.pl, gdzie znajdziesz artykuły stworzone z myślą o pracy w profesjonalnych zakładach, jak i prywatnych pracowniach. Kompaktowe rozmiary, innowacyjne rozwiązania i najpotrzebniejsza akcesoria to zaledwie część zalet naszych urządzeń. Przekonaj się sam o ich skuteczności!

Spawarki inwertorowe MMA – niemiecka jakość i profesjonalne wykonanie

Cechą wyróżniającą spawarek MMA marki Stamos Germany jest ich wysoka wydajność, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich wymiarów. Wpływa na to technologii IGBT, którą wykorzystano do stworzenia tych maszyn. Podstawą jej działania są tranzystory bipolarne z izolowaną bramką. Poza tym, że gwarantują spawarkom wysokie parametry techniczne, jak optymalny cykl pracy czy maksymalny prąd spawania, mają też znaczenie przy zabezpieczeniu sprzętu przed zwarciami. Jest to efekt ograniczenia przepływu prądu podczas pracy.

Wspominaliśmy wcześnie, że urządzenia z naszej oferty charakteryzują się stosunkowo małym rozmiarem, w porównaniu z innymi rodzajami spawarek. Oznacza to, że można je ze sobą zabrać i przestawić w najbardziej odpowiadające miejsce. W celu zapewnienia wygodnego przenoszenia, na górnej część obudowo zamontowano praktyczne uchwyty, a w niektórych modelach, pasy do przewieszenia przez ramię. Niewielkie gabaryty sprawiają również, że maszyny nie zajmują dużo przestrzeni i są łatwe w przechowywaniu. Ponadto dołączone do kompletu długie przewody spawalnicze nie ograniczają ruchów użytkownika.

Intuicyjne panele sterujące również mają znaczenie w zapewnieniu komfortu. Wyposażono je w precyzyjne pokrętła do regulowania wartości prądu spawania. Ich rozmiar pozwala na regulowanie parametrów pracy bez konieczności zdejmowania rękawic. Skontrolowanie stanu spawarek umożliwiają kolorowe diody, a w części urządzeń czytelne cyfrowe wyświetlacze LED.

Chcąc zapewnić jak największą wydajność i satysfakcję z korzystania z maszyn, inżynierowie wyposażyli je w praktyczne funkcje usprawniające pracę. Jedną z nich jest Hot Start, odpowiedzialna za proste zainicjowanie łuku elektrycznego. Tryb ten polega na krótkim zwiększeniu prądu spawania w chwili zajarzenia, a gdy już to nastąpi, wartość prądu wraca do wcześniej ustalonej wartości. Kolejną przydatną funkcją jest Arc Force, która dba o właściwą stabilizację łuku elektrycznego przy zmianach jego długości. Dzięki temu masz pewność, że wykonana przez Ciebie spoina będzie równa i dokładna.

Spawanie metodą MMA. Co warto wiedzieć?

Metoda MMA jest powszechnie uznawana za najbardziej uniwersalny sposób spawania łukowego. Doskonale sprawdza się w łączeniu różnych metali i ich stopów np. stali, żeliwa, niklu czy miedzi. Dlatego często korzysta się z niej podczas tworzenia rurociągów, w pracach budowlanych, na wysokościach i innych miejscach, gdzie trudno zastosować pozostałe metody. Na czym więc polega spawanie MMA?

W przeciwieństwie m.in. do spawarek TIG urządzenia z tej kategorii wykorzystują elektrody otulone, które topią się pod wpływem wysokiego natężenia prądu. Składają się one z metalowego rdzenia otoczonego specjalną, sprasowaną powłoką. Zainicjowanie łuku elektrycznego wymaga zetknięcia elektrody z powierzchnią obrabianego materiału. Jej wnętrze wypełnia wówczas jeziorko spawalnicze, a po wystygnięciu tworzy spoinę. Otulina w tym czasie wydziela gaz osłonowy, chroniący spaw przed działaniem czynników zewnętrznych, oraz żużel, który potem należy usunąć mechanicznie. Wraz z postępem pracy elektroda staje się coraz krótsza, więc należy ją stopniowo przysuwać w kierunku spawanego metalu, a po jej wypaleniu wymienić na nową. W efekcie powstaje trwałe połączenie o wysokiej jakości.

Szukasz profesjonalnego urządzenia spawalniczego spełniającego swoje zadanie niezależnie od warunków? Wybierz spawarkę inwertorową MMA marki Stamos Germany i ciesz się z wydajnego narzędzia. Jeżeli potrzebujesz też innych maszyn do łączenia metalowych elementów, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu expondo.pl. Przekonaj się o skuteczności naszego sprzętu już dziś!