Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD
829,00 zł z VAT

Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD

Producent: ulsonix | Nr artykułu: EX10050050 | Model: AIRCLEAN 10G

Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD
Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD
Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD
Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD
Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD
Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD
Odtwórz film
Zdjęcie 360°
Kliknij, aby otworzyć galerię
829,00 zł

z VAT

 • Darmowa wysyłka

  ?

  Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 30 dni na rezygnację

  ?
 • 3 lata gwarancji

Najważniejsze cechy produktu

 • 10000 mg na godzinę
 • Moc: 110 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 24 h
 • Pilot w zestawie

 • Wysoka wydajność – produkcja ozonu do 10000 mg w ciągu godziny
 • Tryby auto – dopasowanie do kubatury pomieszczeń
 • Łatwa obsługa – panel z przyciskami i ekranem LCD
 • Wygoda – pilot do sterowania na odległość
 • Praktyczność – łatwy w transportowaniu, gumowe nóżki gwarantujące stabilność

Generator ozonu z ekranem LCD ulsonix

Profesjonalny generator ozonu marki ulsonix umożliwia pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, alergenów czy pleśni z pomieszczenia. Model AIRCLEAN 10G doskonale sprawdzi się w oczyszczaniu powietrza w mieszkaniach, samochodach, szkolnych klasach, sklepach i nie tylko. Urządzenie poradzi sobie również z zapachem papierosów oraz swędem w lokalach po pożarze czy stęchlizną po zalaniu.

Ozonator powietrza do mieszkania AIRCLEAN 10G – opis

Do skutecznego odświeżania powietrza sprzęt nie potrzebuje żadnych środków chemicznych. Wykorzystuje on jedynie ozon. Wytwarza go w ilości 10000 mg na godzinę, a wydajny wentylator (170 m3/h) rozprowadza gaz po całym pomieszczeniu. Lampa UV, w którą wyposażono produkt, eliminuje wszelkie bakterie znajdujące się w powietrzu. Pamiętaj o zachowaniu ostrożności! Promieniowanie UV może doprowadzić do uszkodzeń wzroku oraz poparzeń. Nigdy nie patrz bezpośrednio w stronę światła i nie wystawiaj na jego działanie skóry, roślin, a także zwierząt.

Efektywną pracę ozonatora zapewniają trzy tryby auto. Każdy z nich jest przystosowany do pokojów o różnych objętościach. Pierwszy nadaje się do pomieszczeń o kubaturze mniejszej niż 140 m3, drugi – od 140 do 210 m3, a trzeci – od 210 do 280 m3. Każda z opcji cechuje się innym czasem pracy i przerw. Te wartości oraz liczbę etapów możesz modyfikować.

Do sterowania ozonatorem służy czytelny panel kontrolny z wyświetlaczem LCD. Ekran posiada funkcję podświetlenia, idealną w zaciemnionych miejscach. Dołączony do zestawu pilot pozwala na ustawianie parametrów na odległość. Z jego pomocą określisz m.in. czas pracy w zakresie do 5 min do 24 godz.

Łatwe transportowanie modelu AIRCLEAN 10G to zasługa uchwytu zamontowanego na górze urządzenia. W czasie pracy stabilność jest zagwarantowana przez gumowe nóżki. Chronią one również powierzchnię roboczą przed porysowaniem. Obudowa sprzętu została wykonana z wytrzymałej stali pomalowanej proszkowo.

Maszynkę wyposażono w płytkę ceramiczną. Jej żywotność zależy od intensywności użytkowania ozonatora. W przypadku wielogodzinnego korzystania (powyżej 8 godz. dziennie) element należy wymieniać co 6 miesięcy. Średnia intensywność (4-6 godz./dzień) wymaga zastosowania nowej płytki co 12 miesięcy. Jeżeli urządzenie pracuje krócej niż 4 godz. dziennie, wtedy płytkę wymienia się co 18-24 miesiące. Marka ulsonix zapewnia wysokiej jakości serwis i dostarcza dedykowane części zużywalne na terenie całej Europy.

Pobierz znak ostrzegawczy informujący o dezynfekcji przestrzeni: https://media.expondo.de/pdf/emaks/Ozone_Generators_Door%20_Sticker.pdf

Przekonaj się, jak skuteczne jest działanie ozonu na bakterie i grzyby pleśniowe! Badania przeprowadzone przez Sanepid wykazały, że proces ozonowania wykonany generatorem ulsonix może stanowić doskonałe uzupełnienie tradycyjnych sposobów dezynfekcji i usunie zanieczyszczenia biologiczne nawet z trudno dostępnych miejsc.https://media.expondo.de/pdf/emaks/ozone-generators-tests-pl.pdf

Szukasz szybkiego i skutecznego sposobu na oczyszczenie powietrza w swoim mieszkaniu czy biurze? Wybierz generator ozonu, który został stworzony zgodnie z projektem niemieckich inżynierów z ulsonix. Model AIRCLEAN 10G to wydajny sprzęt idealny do pracy w myjniach samochodowych, firmach sprzątających oraz do użytku prywatnego. Złóż zamówienie już dziś i przekonaj się o skuteczności produktu!

Model
AIRCLEAN 10G
Nr katalogowy
5050
Stan artykułu
Nowy
Napięcie
230 V
Moc
110 W
Lampa UV
118 mm, 4 W, 254 nm
Wydajność ozonowania
10000 mg/h
Bezpiecznik
32 mm, 230 V / 2 A
Wydajność wentylatora
170 m3/h
Materiał obudowy
Stal malowana proszkowo
Timer
Tak
Uchwyt na przewód
Tak
Pilot
Tak
Zawieszka z ostrzeżeniem
Tak
Wyświetlacz
LCD
Funkcje
Tryb pracy ciągłej
Tryb Auto
Timer
Przewód zasilający
2,3 m
Wymiary (DxSxW)
32,00 x 18,00 x 30,00 cm
Waga
4,22 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW)
38,00 x 24,50 x 35,00 cm
Waga wysyłki
4,90 kg
Rysunek techniczny
Instrukcja obsługi
Zakres dostawy
 • Generator ozonu
 • Pilot
 • Zawieszka ostrzegawcza 
 • Instrukcja obsługi

O tym warto wiedzieć:

1. Czym jest ozon?

Ozon (oznaczany 03 i nazywany trójatomowym tlenem) jest cząsteczką składającą się z trzech atomów tlenu. Tworzy on warstwę w stratosferze, która chroni wszystkie organizmy na Ziemi przed promieniowaniem UV. Jest wyjątkowo reaktywny. Łatwo wchodzi w reakcje z substancjami takimi jak amoniak, które mogą zapobiegać nieprzyjemnym zapachom.

2. Jak działają generatory ozonu?

Większość generatorów ozonu działa w następujący sposób: najpierw powietrze jest zasysane z tyłu urządzenia za pomocą wbudowanego wentylatora. Kiedy powietrze znajduje się w środku generatora, zostaje oczyszczone z zarazków i bakterii za pomocą filtra. Następnie jest kierowane przez ceramiczne płytki. Tam tlen przekształca się w ozon poprzez wyładowanie elektryczne.

3. Do czego używa się generatorów ozonu?

Generatory ozonu idealnie odświeżają powietrze i poprawiają jego jakość w zamkniętych przestrzeniach. Ze względu na wysoką reaktywność ozon może łatwo neutralizować przykre zapachy.

4. Uwaga o bezpieczeństwie

Ozon w dużych stężeniach jest toksyczny, a zatem szkodliwy dla zdrowia. Należy zawsze przedsięwziąć niezbędne środki ostrożności, aby uniknąć niekontrolowanego uwalniania ozonu. Ozonatory powinny być obsługiwane wyłącznie przez specjalistów. Dla jak najbardziej wydajnego działania rekomendujemy wymianę płytki ceramicznej co 6000 godzin. Ulsonix oferuje wysokiej jakości obsługę i dostarcza części zużywalne na obszarze Europy.

Czy są jakieś badania potwierdzające skuteczność ozonowania urządzeniami ulsonix?

Tak. Dysponujemy wynikami badań przeprowadzonych przez Sanepid, który w sierpniu 2020 testował sprzęt ulsonix. Badania te potwierdziły, że zabieg ozonowania umożliwia usunięcie zanieczyszczenia biologicznego nawet z trudno dostępnych oraz łatwych do przeoczenia miejsc.

Jak mogę używać tego urządzenia?

Generator może być używany do dezynfekcji i usuwania nieprzyjemnych zapachów z pokojów i samochodów. Należy pamiętać, że ludzie i zwierzęta nie mogą przebywać w pomieszczeniu podczas ozonowania. W sytuacji, gdy musisz wejść do pokoju, musisz go jak najszybciej opuścić oraz mieć na sobie specjalne ubranie ochronne i maskę inhalacyjną z odpowiednim wkładem. Po zakończeniu procesu wietrz pomieszczenie przez 15-30 min. Nie wchodź do niego przez przynajmniej 2 godziny po ozonowaniu. Pamiętaj, żeby nie produkować więcej ozonu niż potrzeba. Nie wdychaj go bezpośrednio z urządzenia. Ozonu nie wolno używać w otoczeniu łatwopalnych gazów ani materiałów wybuchowych.

Jak długo można używać filtra? Czy można go myć pod wodą?

To zależy od częstotliwości używania sprzętu i warunków, w których on działa. Filtr może być myty pod wodą, ale należy go potem dobrze wysuszyć.

Czy ozonatory wyłączają się automatycznie po użyciu funkcji timer?

Tak. Wyłączają się automatycznie, kiedy zatrzymuje się timer.

Jak powinienem ustawić czas pracy ozonatora z serii wyposażonej w wyświetlacz? Instrukcja obsługi zawiera jedynie informację o programie automatycznym. Jaki czas należy ustawić, aby mieć pewność, że ozonator będzie skuteczny?

W serii z wyświetlaczem wszystkie programy są wstępnie zdefiniowane. Możesz swobodnie zmieniać czas ozonowania, przerwę i liczbę cykli. Zakres, w jakim należy ustawić ozonator, zależy od objętości pomieszczenia i wydajności ozonatora. Tabela z wyborem czasu dopasowanego do kubatury znajduje się w instrukcji.

Czy informacja o wymianie płytki ceramicznej co sześć miesięcy dotyczy wszystkich ozonatorów? Jak często wymieniacie lampę?

To jest czas orientacyjny. Należy pamiętać, że wymiana płytki będzie zależeć od częstotliwości użytkowania. Lampa jest wymieniana, gdy przestaje działać.

Czy wszystkie ozonatory pracują z ceramicznymi płytkami? Czy macie w ofercie model tylko z lampą UV?

Nie mamy modelu tylko z lampą UV. Wszystkie ozonatory wyposażono w płytki, aby generować ozon. Kiedy rozpoczyna się produkcja ozonu, lampa również się włącza. Nie można włączyć samej lampy.

Czy seria ECO poza lampami ma też wbudowane płytki?

Seria ECO wiąże się z faktem, że nie ma tam lampy. Ponadto produkty ECO mają timer zamiast cyfrowego sterowania. Każdy ozonator wyposażono w płytki ceramiczne do generowania ozonu.

Jak bardzo skomplikowana jest wymiana części zamiennych?

Filtr powietrza może wymienić każdy. Wymiana płytek nie jest prostą czynnością, dlatego wymagany jest autoryzowany i doświadczony serwisant.

Jak najlepiej wybrać wydajność ozonatora do objętości pomieszczenia? Do jakiej kubatury pasuje 5 g, 7 g, 10 g, 15 g i 20 g?

W instrukcji znajduje się tabela. Ważniejszy jest fakt, że ozonatory o większej wydajności mogą pracować w większych pomieszczeniach i robić to krócej (proces ozonowania zajmuje mniej czasu).

Czy to prawda, że ozonator powinien być ustawiony tak wysoko, jak to możliwe, aby dobrze spełniał swoją funkcję?

Ponieważ ozon jest cięższy od powietrza, zaleca się ustawić sprzęt wyżej niż na podłodze. Dobrze, jeśli jest najwyżej jak to możliwe, np. ponad poziomem biurka.

4 W oparciu o 4 opinii

Sortowanie

Zostaw opinię (5 gwiazdek to ocena najwyższa, a 1 najniższa)
Kliknij link wysłany na Twój adres e-mail i potwierdź swoją opinię! Zostanie ona opublikowana po weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Opinia od DomWar (06-12-2021)
Opinia od DomWar (06-12-2021) Bullshti not a company

My order went missing

expondo experts reply 10-03-2022

Thank you for your feedback, we are constantly working to improve our products and service.

Opinia od Sergio (29-10-2021)
Opinia od Sergio (29-10-2021) Sistema di avvio migliorabile per maggiore sicurezza

Premendo il tasto “TIMER” l’ozonizzatore si avvia immediatamente per cui le regolazioni di durata dell’accensione avvengono con emissione di ozono in corso esponendo l’operatore a rischio di respirazione.
Sarebbe opportuno e più sicuro che l’emissione dell’ozono iniziasse a fine della programmazione del timer. Questa anomalia è presente anche quando si agisce sui programmi pre impostati.N

Opinia od Marek Ševčík (06-04-2020)
Opinia od Marek Ševčík (06-04-2020) Spokojenost

Jsem spokojen. Zpočátku moje sestra nedokázala správně nastavit režim a tak přístroj jel celou noc a v důsledku toho patrně vydesinfikoval cele středisko. Jsem rád,že mám slušný přístroj ,na který se mohu spolehnou....v době COVID 19 je to zvláště důležité jak pro nás,tak pro naše klienty

Opinia od Jan Procházka (20-02-2020)
Opinia od Jan Procházka (20-02-2020) Ozonový generátor 10g

Dle odborné konzultace prodejce mi byl doporučen tento výrobek. Funguje naprosto bez problému. Plní svou funkci. Kvalitní provedení se zárukou. Levnější modely od neznačkových čínských výrobců se dle mého názoru vůbec nevyplatí.

Ekspert expondo

Nadal niezdecydowany/a?

Nasi eksperci chętnie Ci pomogą!
68 325 27 70
pn. - pt. 8:00 - 16:00
Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD
829,00 zł
Ceny obejmują podatek VAT. Koszty wysyłek zagranicznych nie są uwzględnione.
Filtr powietrza do ozonatora
59,00 zł
Ceny obejmują podatek VAT. Koszty wysyłek zagranicznych nie są uwzględnione.
Ten produkt
 • 10000 mg na godzinę
 • Moc: 110 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 24 h
 • Pilot w zestawie

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD

Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD

(4)
829,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 10000 mg na godzinę
 • Moc: 110 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 24 h
 • Pilot w zestawie
 • 7000 mg na godzinę
 • Moc: 98 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 24 h
 • Pilot w zestawie

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Generator ozonu - 7000 mg/h - 98 W - LCD

Generator ozonu - 7000 mg/h - 98 W - LCD

(2)
Zamiast: 799,00 zł 469,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 7000 mg na godzinę
 • Moc: 98 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 24 h
 • Pilot w zestawie
 • 20000 mg na godzinę
 • Moc: 160 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 60 min
 • Z lampą UV i wentylatorem

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W

Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W

(5)
1149,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 20000 mg na godzinę
 • Moc: 160 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 60 min
 • Z lampą UV i wentylatorem
 • 20000 mg na godzinę
 • Moc: 170 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 5 – 24 h
 • Pilot w zestawie

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD

Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD

(1)
1329,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 20000 mg na godzinę
 • Moc: 170 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 5 – 24 h
 • Pilot w zestawie
 • 15000 mg na godzinę
 • Moc: 160 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 24 h
 • Pilot w zestawie

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Generator ozonu - 15000 mg/h - 160 W - LCD

Generator ozonu - 15000 mg/h - 160 W - LCD

(2)
1049,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 15000 mg na godzinę
 • Moc: 160 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 24 h
 • Pilot w zestawie