W obniżonej cenie
(1) Ocena

Produkt: EX10250418

|

Model: PLöSSL OKULAR UNI_PLOESSL_25

Okular Plössl - 25 mm - soczewki Ø12,5 mm

85,00 zł 95,00 zł
Ceny zawierają VAT

Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 95,00 zł

Gotowe do wysyłki!

Czas dostawy to ok. 1-3 dni

W 100% bezpieczna płatność

  • Wygoda – gumowa muszla oczna zapobiega przedostawaniu się bocznego światła rozproszonego
  • Praktyczność – soczewki o średnicy 12,5 mm
  • Przejrzystość – dzięki wielowarstwowym powłokom obserwowany obiekt jest jasny i wyraźny
  • Widoczność – szerokość pozornego pola widzenia wynosi 50°
  • Uniwersalność – podłączenie (strona teleskopu) ma średnicę 1,25 cala

OPIS PRODUKTU

Okular Plössl z ogniskową 25 mm Uniprodo

Profesjonalni astronomowie oraz osoby pasjonujące się kosmosem często wykorzystują nie tylko teleskopy, ale i specjalne akcesoria umożliwiające obserwację ciał niebieskich. Jednym z nich jest okular Plössl marki Uniprodo zapewniający wyraźny i jasny obraz o dobrym kontraście zarówno na brzegach, jak i w centrum pola widzenia. Model UNI_PLOESSL_25 świetnie sprawdzi się na uczelniach, w szkołach, a także w użytku prywatnym.

Okular do teleskopu UNI_PLOESSL_25 – opis

Wygodne użytkowanie produktu wynika m.in. z wykorzystania muszli ocznej wykonanej z miękkiej gumy. Dzięki niej światło rozproszone nie przedostaje się do oka. Z kolei uniwersalne zastosowanie akcesorium to zasługa soczewek o średnicy 12,5 mm. Jest to standardowy rozmiar dla ogniskowej 25 mm i idealnie nadaje się do obserwacji Księżyca, planet i ich gromad czy mgławic. Połączenie okularu Plössl ma średnicę 1,25" i pasuje do wszystkich popularnych teleskopów.

Doskonała widoczność została zapewniona przez dobrze przemyślane rozwiązania jak wielowarstwowe powłoki na soczewkach. Za ich sprawą obraz jest jasny i wyraźny. Ponadto 50-stopniowe pozorne pole widzenia modelu UNI_PLOESSL_25 pozwala zobaczyć wiele obiektów w całości, bez konieczności przestawiania teleskopu. Za pomocą gwintu można też nałożyć specjalistyczne filtry.

Wybierz profesjonalny okular Plössl niemieckiej marki Uniprodo i zapewnij sobie niezapomniane wrażenia podczas obserwacji nocnego nieba. Sprawdź praktyczność modelu UNI_PLOESSL_25 już dziś i złóż zamówienie w sklepie expondo.pl.

DANE TECHNICZNE

Oceny i opinie


3.0

W oparciu o 1 ocenę

01.06.2023

Dit goedkope Plossl oculair doet wat het moet doen. Het beeld is vrij scherp en de baffle (buitenrand) is mooi scherp afgetekend. Het oculair is goed gebouwd, voelt solide aan. Het beeldveld is echter geen 50, maar 46 graden en de coating is enkelvoudig, goedkope MgF. Daarmee is het geen slecht oculair, maar minder mooi dan de reclame praatjes. Ik ben een zeer ervaren amateurastronoom, ik had dit goedkoop oculair nodig voor een experiment.