Teleskopy

Zainspiruj się blogiem expondo

Obserwacja nocnego nieba, planet, gwiazdy czy Księżyca stanowi świetną formę rozrywki dla wielu hobbystów. Jednak, aby realizować swoje zainteresowania, potrzebujesz sprzętu, który pozwoli Ci dostrzec nawet bardzo oddalone ciała niebieskie. W tym celu marka Uniprodo stworzyła ofertę specjalnie dla miłośników astronomii.

W tej kategorii znajdziesz teleskopy i lunety różnego rodzaju. Dzięki nim zobaczysz z bliska Księżyc czy planety, a także zjawiska astronomiczne. Asortyment oficjalnego salonu Uniprodo składa się m.in. z teleskopów typu reflektor oraz refraktorów. Zachęcamy też do zapoznania się z pozostałymi sprzętami optycznymi. Sklep exponod.pl oferuje wysokiej jakości lornetki, mikroskopy i akcesoria fotograficzne.

Reflektor czy refraktor? Który teleskop wybrać?

Wśród najpopularniejszych rodzajów teleskopów stosowanych w celach hobbystycznych wyróżnia się dwa typy – reflektory i refraktory. Poza budową różnią się też parametrami, które mogą zadecydować o Twoim wyborze.

Pierwszy z nich – reflektory nazywane są również teleskopami Newtona. W ich budowie wykorzystuje się wklęsłe zwierciadło odbijające światło obserwowanego obiektu w stronę ustawionego pod kątem lustra. Kieruje on obraz do okularu, przez który patrzy użytkownik. Reflektory często mają możliwość wymiany zwierciadła na takie o większej średnicy. Dzięki temu będziesz w stanie dopasować sprzęt do rodzaju i odległości ciała niebieskiego. Teleskopy Newtona dają najlepsze efekty w miejscach zaciemnionych. Zewnętrzne oświetlenie negatywnie wpływa na jakość widocznego obrazu.

Budowa refraktorów jest z kolei o wiele prostsza, ponieważ najczęściej składa się jedynie z obiektywu i okularu. Dlatego często nazywa się je po prostu lunetami. Ich konstrukcja gwarantuje bardzo dobre ściąganie światła. Przekłada się to na doskonały kontrast i wyraźność obiektu nawet podczas obserwacji z oświetlonego centrum miasta. Tubusy są zamknięte, więc nie musisz martwić się o kurz czy inne zanieczyszczenia mogące uszkodzić delikatne wnętrza. Pozwala to na korzystanie ze sprzętu przez wiele lat bez konieczności wymiany czy kalibracji elementów.

Teleskopy astronomiczne marki Uniprodo

Niemiecka marka Uniprodo do swojego asortymentu dodała zarówno teleskopy astronomiczne Newtona, jak i refraktory. Do wyboru masz modele wyposażone w soczewki o różnych średnicach (150 mm) oraz o ogniskowych dochodzących do 1400 mm. Projektując sprzęty optyczne, dołożono wszelkich starań, aby Księżyc, planety i inne ciała niebieskie były widoczne jak na dłoni. Dla zapewnienia jak najlepszego efektu produkty są dostarczane z praktycznymi akcesoriami. Wśród nich znajdziesz okulary Plössla, soczewki Barlowa oraz filtry księżycowe i przeciwsłoneczne. Wszystkie dostępne modele posiadają też lunety celownicze służące do dokładnego określania kierunku obserwacji.

Teleskopy są wysyłane razem z trójnożnymi statywami. Nie tylko gwarantują one stabilność, ale pozwalają też na dokonywanie mikroregulacji. Specjalna konstrukcja sprawia, że ustawianie wysokości oraz obracanie lunetą przebiega bardzo delikatnie. Nie zgubisz w ten sposób obserwowanego obiektu z pola widzenia.

Rozwijaj swoje pasje związane z astronomią, wybierając jeden z teleskopów marki Uniprodo. Przekonaj się o doskonałej jakości obrazu, jaki dostrzeżesz za sprawą oferowanych sprzętów. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!