Grzejniki

Zainspiruj się blogiem expondo

Wybierz idealny dla siebie grzejnik elektryczny z oferty expondo

Ciepło, cieplej… grzejnik elektryczny! Jeśli szukasz alternatywnego źródła ciepła do niewielkich pomieszczeń, to właśnie on okaże się idealnym rozwiązaniem. Modele marek Uniprodo i ulsonix, które znajdziesz w naszym sklepie, charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami oraz neutralnym designem. Okażą się niezastąpione w chłodniejsze dni w mieszkaniu, biurze, lokalu usługowym, pensjonacie, domku letniskowym czy sklepie. Jeśli prowadzisz komercyjną działalność i chcesz zapewnić swoim gościom źródło ciepła w jesienne wieczory pod chmurką, to koniecznie zapoznaj się z naszymi kominkami ogrodowymi.

Poznaj rodzaje grzejników elektrycznych

Choć grzejnik elektryczny zwykle kojarzy się z potocznie nazywanym farelką grzejnikiem łazienkowym, to stanowi sprzęt dużo bardziej uniwersalny. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że występuje on w kilku popularnych rodzajach:

 • Ścienny – jak wskazuje nazwa, montuje się na ścianie. Dzięki temu świetnie zdaje egzamin nawet w niedużych pomieszczeniach, oszczędzając cenne miejsce. Zwykle grzejnik elektryczny w tej wersji dysponuje możliwością regulacji mocy grzania. Przykładowo modele ceramiczne marki Uniprodo dostępne w sklepie expondo dają wybór między 1000 a 2000 W.

 • Kolumnowy – swoim kształtem przypomina kolumnę. Możesz go ustawić pionowo w dowolnym miejscu. Jeśli wyjątkowo cenisz sobie wygodę, wybierz urządzenie sterowane pilotem, podobnie jak klimatyzery od Uniprodo.

 • Konwektorowy – działa dzięki wentylatorowi, który zasysa powietrze z otoczenia i je nagrzewa zgodnie z wybraną temperaturą. Ma kompaktową i lekką konstrukcję, co sprawia, że łatwo go przeniesiesz tam, gdzie potrzebujesz.

 • Drabinkowy – to najpowszechniejszy grzejnik łazienkowy elektryczny. Zamontujesz go na ścianie, a za sprawą płaskiej konstrukcji oszczędzisz dużo miejsca. Grzejnik drabinkowy ma kilka lub kilkanaście prętów grzewczych, na których wygodnie zawiesisz wilgotne ręczniki czy bieliznę. Zależy Ci, aby tekstylia po wyschnięciu nie były pogniecione? Skorzystaj z parownic do ubrań. W sklepie expondo znajdziesz modele o dużej wydajności.

Który grzejnik elektryczny będzie najlepszy dla Ciebie?

Zakup grzejnika elektrycznego wiąże się nie tylko z inwestycją w sam sprzęt, ale również przyszłymi kosztami eksploatacyjnymi. Dlatego podpowiadamy, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, kiedy zastanawiasz się, jak dobrać grzejnik:

 1. Wielkość pomieszczenia – określa, jak duży grzejnik będzie potrzebny, aby zapewnić komfort cieplny. W pokoju lub łazience o dużej kubaturze zbyt mały grzejnik zwyczajnie się nie sprawdzi. Decydując się na konkretny model, zawsze sprawdź zalecenia producenta dotyczące metrażu. Przykładowo grzejnik konwektorowy elektryczny marki Uniprodo polecamy do pomieszczeń o powierzchni 25 m2. Ta informacja daje gwarancję odnośnie efektywności grzania w danym miejscu.

 1. Wydajność cieplna – łączy się z maksymalną mocą sprzętu. Tak samo jak w przypadku wszystkich urządzeń grzewczych (choćby kuchennych bemarów) sprawdza się zasada, że im większa moc, tym szybsze nagrzewanie. Jeśli chcesz mieć do dyspozycji różne poziomy grzania, wybierz grzejnik elektryczny o regulacji mocy, np. dwu- lub trzystopniowej.

 1. Temperatura grzania – wskazuje, jak ciepły może być grzejnik. Porównując temperaturę, jaką oferują różne modele, zachowaj ostrożność. Grzejnik ma być nie tylko ciepły, ale również bezpieczny (szczególnie dla dzieci). Każdy nowoczesny grzejnik pokojowy czy łazienkowy powinien być wyposażony w termostat do precyzyjnej regulacji parametru.

 1. Stylistyka – przy współczesnym wyborze ma ona spore znaczenie, gdyż grzejnik elektryczny może pełnić oprócz funkcji praktycznej także dekoracyjną. Grzejnik ozdobny do salonu znajdziesz w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, tak aby pasował do wystroju pomieszczenia.

 1. Dodatkowe funkcje – bo grzanie to często nie wszystko! Sprzęt może być wyposażony w chłodny nawiew czy timer, który określa czas działania. Popularnością cieszą się również modele z wyświetlaczami LED lub LCD, pokazującymi ustawioną temperaturę.

Pamiętaj, że takie rozwiązania jak np. grzejnik konwekcyjny na prąd idealnie sprawdza się w dogrzewaniu pomieszczeń. Nie zastępuje natomiast ogrzewania budynku. Jeśli zastanawiasz się nad głównym źródłem ciepła, to czy bierzesz pod uwagę piece na pellet? Sprawdź naszą ofertę.

Zalety grzejników elektrycznych marek Uniprodo i ulsonix

Masz już garść informacji dotyczących cech i parametrów grzejnika elektrycznego. A czym dokładnie charakteryzują się modele, które mamy Ci do zaoferowania?

Produkty w tej kategorii są przede wszystkim funkcjonalne. Proponujemy grzejniki w najpopularniejszych rodzajach, czyli ścienne, kolumnowe, konwektorowe i przeznaczone typowo do łazienki drabinkowe. Podobnie jak osuszacze powietrza zostały zaprojektowane z myślą o konkretnym metrażu. Znajdziesz wśród nich warianty idealne dla pomieszczeń o powierzchniach do 15 i 25 m2. Niezależnie od sposobu montażu, wielkości oraz konstrukcji wyróżniają się starannym wykończeniem.

Marki Uniprodo i ulsonix stawiają na sprzęt wyprodukowany z solidnych materiałów. Dlatego decydując się na grzejnik ścienny elektryczny, kupujesz produkt z niezawodnej ceramiki z obudową z ABS. Ostatni wymieniony materiał jest jednocześnie bardzo mocny i odporny na ciepło. Znajdziesz go również w pozostałych naszych grzejnikach. Z kolei klasyczny grzejnik aluminiowy dostępny w wersjach z 7 lub 12 prętami został wykonany z metalu o doskonałym przewodnictwie ciepła. Przekonało się o tym bardzo wielu użytkowników.

Nie bez znaczenia jest również prosta obsługa grzejników. Część modeli wyposażono w piloty i wyświetlacze. Grzejnik elektryczny pozwala elastycznie regulować temperaturę, dopasowując ją do swoich potrzeb. Zależnie od wariantu są to:

 • 10-49°C dla grzejników ceramicznych,

 • 5-37°C dla grzejników konwektorowych,

 • 10-35°C dla grzejników kolumnowych,

 • 53°C dla grzejników aluminiowych.

Szukasz czegoś więcej niż dobrej jakości produktów? Mamy więc jeszcze dla Ciebie szereg dodatkowych korzyści. Robiąc zakupy u nas, zyskujesz 3-letnią gwarancję na cały asortyment, m.in. wyposażenie domu i ogrodu, sprzęt gastronomiczny (w tym idealne w cateringu profesjonalne termosy) oraz hotelarski. Zapewniamy także darmowe wysyłki i zwroty, więc nie musisz się martwić wysokimi kosztami dostawy. Masz także 30 dni na rezygnację, jeśli produkt nie spełni z jakichś powodów Twoich oczekiwań. Zrób zakupy w expondo już teraz!