Geodezja

Zainspiruj się blogiem expondo

Praca geodety w dużej mierze opiera się na dokonywaniu precyzyjnych pomiarów, na podstawie których można dokładnie wypoziomować teren. Bez tego budynek postawiony na źle wyrównanym placu w najgorszym przypadku może się zawalić. Dlatego profesjonalne instrumenty geodezyjne mają w pierwszej kolejności pozwolić na precyzyjne mierzenie odległości między punktami oraz ich wysokości. Ponadto przyrządy powinny być bardzo wytrzymałe, aby były w stanie znieść warunki panujące na placu budowy. Gdzie znajdziesz taki sprzęt? Oczywiście w sklepie expondo.pl!

Oferujemy praktyczne niwelatory optyczne ze statywami oraz łatami niwelacyjnymi, a także dalmierze laserowe i koła pomiarowe do sprawdzania odległości między punktami. Ponadto w tej kategorii umieściliśmy najpotrzebniejsze akcesoria przydatne podczas poziomowania terenu na budowie czy w przydomowym ogrodzie.

Profesjonalne niwelatory optyczne Steinberg Systems

Wśród narzędzi każdego szanującego się geodety nie może zabraknąć precyzyjnego niwelatora, czyli sprzętu służącego do porównywania wysokości dwóch punktów terenu i określania, jaka jest między nimi różnica. Potem na tej podstawie wytycza się odpowiedni poziom dla miejsca pod fundamenty budynku.

W naszej ofercie dostępne są niwelatory optyczne wyposażone w duże i przejrzyste obiektywy, dzięki którym z łatwością dostrzeżesz podziałkę umieszczoną na łacie niwelacyjnej z bardzo dużych odległości. Do przybliżania obrazu i jego wyostrzenia służą wygodne, a także proste w obsłudze pokrętła. Nasze urządzenia są również przystosowane do dokonywania pomiarów na bazie punktów znajdujących się w odległości 0,3 m, więc nie musisz za każdym razem zmieniać pozycji niwelatora, aby sprawdzić poziom niewielkiego placu.

Istotnym elementem tych instrumentów geodezyjnych jest wbudowany kompensator. Część produktów marki Steinberg Systems posiada kompensatory magnetyczne, podczas gdy pozostałe – powietrzne. Ich zadanie to minimalizowanie drgań występujących na budowach, które mogłyby wpłynąć na miarodajność wyników pomiaru. Ponadto, dzięki nim niwelator pozostaje we właściwej pozycji. Sprzęty wyposażono także w libelle pudełkowe służące do ustawiania przyrządów w idealnej równowadze.

Poza instrumentami do niwelacji, w tej kategorii znajdziesz też profesjonalne akcesoria ułatwiające dokonywanie pomiarów. Wśród nich jest praktyczny statyw. Jego nogi możesz swobodnie wydłużać i skracać, co pozwoli Ci na równe ustawienie niwelatora. Gwarantuje to stabilność podczas pracy. Podczas projektowania trójnoga zadbano o wytrzymałość na trudne warunki, z jakimi spotkasz się na placach budowy.

Łata niwelacyjna z kolei posłuży Ci do dokładnego sprawdzania wysokości różnych punktów terenu. Na jej powierzchni nadrukowano podziałki wyrażone w milimetrach oraz w centymetrach ze specjalną skalą geodezyjną (E). Listwę bez problemu złożysz i przeniesiesz w dowolne miejsce. Wykonanie z aluminium zapewnia, że sprzęt jest przystosowany do pracy, chociażby w deszczu.

Precyzyjne koła pomiarowe i dalmierze laserowa

Do zadań geodetów nie należy jedynie ustalanie poziomu terenu, ale także mierzenie odległości. W takich sytuacjach nieocenione okazują się sprzęty o bardzo dużym zasięgu oraz dające miarodajne wyniki. Przy okazji urządzenia powinny być łatwe w korzystaniu, aby użytkownik nie tracił cennego czasu na ich kalibrowanie.

Dlatego koła pomiarowe marki Steinberg Systems to doskonałe rozwiązanie, nie tylko dla geodetów, ale i budowlańców, a nawet sportowców. Z ich obsługą poradzi sobie jedna osoba. Wystarczy poprowadzić drogomierze z jednego punktu do drugiego, a przebyty dystans zostanie przedstawiony na czytelnych wyświetlaczach. Projektując produkty, zadbano o to, aby koła jechały prosto i nie skręcały w niekontrolowany sposób, a uchwyty pewnie oraz komfortowo układały się w dłoni. Każdy produkt wyposażono w przydatne wsporniki umożliwiające postawienie sprzętu w pionie podczas postoju. Ponadto cześć z kół pomiarowych posiada użyteczne funkcje jak zmiana jednostki czy zapamiętywanie ostatnich wyników.

Dla osób, które wolą sprawdzać odległość z jednego miejsca oferujemy bardzo praktyczne dalmierze laserowe. Wykorzystują one wiązkę światła, która zapewniają precyzyjny pomiar. Nasze urządzenia charakteryzują się niewielką wagą i rozmiarami, więc bez problemu przeniesiesz je ze sobą. Zasilanie bateriami również wpływa na wysoką mobilność sprzętów. Poza standardowym mierzeniem odległości dalmierze wykorzystasz też do sprawdzania powierzchni i objętości pomieszczeń. Wyniki prezentowane są na czytelnych ekranach, a niektóre modele mają dodatkowo funkcje zapisywania wyników, co ułatwi porównywanie rozmiarów pokoi.

Szukasz profesjonalnego wyposażenia dla geodetów i budowlańców? Wybierz niwelatory i dalmierze marki Steinberg Systems, z którymi bezbłędnie wypoziomujesz oraz zmierzysz teren pod budowę. W naszym sklepie znajdziesz wiele innych praktycznych przyrządów pomiarowych jak precyzyjne urządzenia do sprawdzania poziomu hałasu i światła oraz rejestratory wilgoci. Przekonaj się o skuteczność oferowanych produktów już dziś. Czekamy na Twoje zamówienie!