Kamery inspekcyjne

Zainspiruj się blogiem expondo

W branżach wymagających dokładnej kontroli urządzeń czy instalacji dotarcie do wszystkich zakamarków jest utrudnione. Dlatego nieocenioną pomocą okazują się kamery inspekcyjne, które można bez przeszkód włożyć np. do rur czy silnika. Gdzie kupisz tego typu produkty w wysokiej jakości? W sklepie expondo.pl.

W oficjalnym salonie marki Steinberg Systems znajdziesz przemysłowe kamery endoskopowe pozwalające na dostrzeżenie najmniejszych elementów w trudno dostępnych miejscach. Prezentowane modele stanowią doskonały wybór dla mechaników samochodowych, hydraulików i nie tylko. Zachęcamy też do zapoznania się z szeroką ofertą urządzeń marki Steinberg Systems. Sprawdź precyzyjne przyrządy pomiarowe, sprzęty dla geodetów oraz rejestratory temperatury i wilgoci.

Co to jest kamera inspekcyjna i jak wybrać najlepszą?

Kamera inspekcyjna nazywana jest też kamerą endoskopową lub boroskopem. Pozwala ona skontrolować stan miejsc, do których normalnie nie miałbyś dostępu z powodu ich niewielkich rozmiarów. Urządzenie wyposażono w długi przewód z umieszczonym na jego końcu obiektywem. Zarówno kabel, jak i kamerka są odporne na działanie wody i brudu, więc idealnie nadają się do sprawdzania kanalizacji lub różnych elementów silnika. Boroskopy posiadają ekrany, na których możesz obserwować obraz na żywo. Znajdziesz też modele z funkcją nagrywania filmów i robienia zdjęć. Są one zapisywane na zewnętrznych nośnikach pamięci np. kartach SD. Dzięki temu odtworzysz zapisane dane na telewizorze czy komputerze.

Wybierając kamerę inspekcyjną dla siebie, musisz pamiętać o kilku aspektach. W pierwszej kolejności zastanów się, do czego będzie Ci potrzebne takie sprzęty. Jeżeli chcesz sprawdzać elementy znajdujące się blisko wlotu, wówczas najlepiej sprawdzą się endoskopy z krótkimi przewodami. Do instalacji rurowych przeznaczone są modele z dłuższymi sondami. Zwróć też uwagę na kąt widzenia kamer. Określa on obszar, który zarejestrujesz za pomocą sprzętu. Im jest on większy, tym więcej zobaczysz. Sprawdź również, czy ekran można swobodnie odłączyć od urządzenia i obsługiwać go bezprzewodowo. Jest to wygodne rozwiązanie, jednak zużywa dużo energii i może powodować szybkie wyczerpanie baterii. Warto też skontrolować elastyczność przewodu. Giętkie kable idealnie nadają się do inspekcji miejsc z dużą ilością zakrętów np. instalacji wodociągowych, podczas gdy sztywne przewody sprawdzą się m.in. przy sprawdzaniu kominów.

Kamery inspekcyjne Steinberg Systems

Jeżeli szukasz kamer endoskopowych wysokiej jakości, to marka Steinberg Systems ma dla Ciebie doskonałą ofertę. W jej asortymencie znajdziesz produkty przeznaczone zarówno do kontrolowania stanu silnika, jak i kanalizacji czy podwieszanych sufitów. Sprawdzą się również podczas różnych prac archeologicznych. Szeroki wybór długości przewodów z pewnością pozwoli na dobranie odpowiedniego modelu do Twoich potrzeb. W sklepie expondo.pl mamy boroskopy o długościach 1, 30, a nawet 60 m. Wyróżnia je wysoki stopień ochrony przed kurzem oraz zanurzeniem w wodzie. Każdy prezentowany endoskop posiada ekran LCD, na którym wyświetlisz nagrane obrazy. Część modeli ma monitory działające bezprzewodowo.

W zależności od Twoich potrzeb masz do dyspozycji kamerki o różnych średnicach i kątach widzenia. Czujniki CMOS odpowiadają za doskonałą jakość filmów oraz zdjęć. Dodatkowo w głowicach zamontowano diody LED oświetlające ciemne zakamarki. Dzięki nim z łatwością dostrzeżesz każdy szczegół. Wybrane kamery inspekcyjne wyposażono też w porty na karty SD umożliwiające zapisanie nagranych filmów i przesłanie ich na komputer. W celu usprawnienia pracy ze sprzętami dostarczamy praktyczne końcówki, które zamontujesz na końcu przewodów. Do modelów o większym zasięgu dołączamy też najpotrzebniejsze akcesoria ułatwiające kierowanie długimi przewodami.