Przyrządy Miernicze

Zainspiruj się blogiem expondo

W wielu branżach wykorzystuje się profesjonalne urządzenia pomiarowe w celu sprawdzenia warunków panujących w danym miejscu bądź do skontrolowania, czy sprzęt działa poprawnie i nie ma z nim problemów. Produkty Steinberg Systems, które znajdziesz w tej kategorii, doskonale nadają się do przeprowadzania badań oraz eksperymentów naukowych na uczelniach, a także pomogą w określeniu, czy czynniki występujące w firmie, fabryce albo szkole nie stanowią zagrożenia dla zdrowia osób tam przebywających.

W sklepie expondo znajdziesz bardzo precyzyjne decybelomierze do pomiaru hałasu oraz luksomierze do sprawdzania poziomu oświetlenia. Oferujemy także inne urządzenia pomiarowe do użytku profesjonalnego i prywatnego.

Profesjonalne mierniki hałasu Steinberg Systems

Wysokie natężenie hałasu w pracy, szkole, a nawet w domu ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie. Nawet najmniejszy zgiełk może powodować dyskomfort i zmniejszenie produktywności, podczas gdy dźwięki o sile powyżej 85 decybeli potrafią trwale uszkodzić nasz słuch! Dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie, czy nasze otoczenie jest wystarczająco wyciszone. W kontrolowaniu poziomu hałasu pomogą precyzyjne decybelomierze od Steinberg Systems.

Cyfrowe mierniki z tej kategorii cechują się bardzo dużą precyzją przeprowadzanych pomiarów. Dzięki temu dokładnie określisz, czy natężenie dźwięku nie jest za wysokie. Z ich pomocą sprawdzisz też chwilową wartość hałasu (tryb szybki), a także uzyskasz obraz zmian zachodzących przez pewien czas (tryb wolny). W sytuacji, gdy np. praca pobliskich maszyn jest zbyt głośna, uruchamia się alarm informujący o przekroczeniu możliwości urządzeń. Wyniki pomiarów prezentowane są na czytelnych ekranach.

Decybelomierze to stosunkowo niewielkie mierniki, więc z łatwością je przetransportujesz i użyjesz w dowolnym miejscu. Za sprawą zasilania bateriami nie musisz martwić się o przewody, które ograniczałyby Twoje ruchy. Specjalne gąbki umieszczone na czujnikach skutecznie redukują wpływ wiatru, a także chronią przed kurzem i innymi zabrudzeniami. Ponadto w naszej ofercie znajdziesz warianty zawierające zestaw akcesoriów ułatwiających korzystanie ze sprzętów. Wśród nich są m.in. statyw umożliwiające postawienie miernika w dowolnym miejscu, gniazdo do słuchawek z końcówką 3,5 mm czy specjalistyczne oprogramowanie do komputerów. Całość jest umieszczona w praktycznym futerale.

Światłomierze dla fotografów i inspektorów BHP

Podobnie jak w przypadku dźwięku, odpowiednie natężenie światła w miejscu pracy ma duży wpływ na produktywność pracowników. Słabe oświetlenie może skutkować bólem głowy, a nawet znaczącym pogorszeniem wzroku. Dlatego z myślą o przestrzeganiu zasad BHP warto skorzystać z możliwości luksomierzów Steinberg Systems. Mierniki są również idealnym rozwiązaniem dla fotografów, dla których zrobienie idealnego zdjęcia w dużej mierze zależy od poziomu światła.

Urządzenia swoją precyzję zawdzięczają wysokiej jakości silikonowym fotodiodom z zakresem widma CIE, a także optymalnym czasem próbkowania. Dzięki temu masz pewność, że uzyskany efekt pomiaru nie będzie wzbudzał wątpliwości. Wyniki prezentowane są na czytelnych wyświetlaczach w formie cyfr, a w niektórych modelach również w postaci wykresu słupkowego. Istnieje możliwość wyboru jednostek natężenia światła (Lux/Fc). Nasze sprzęty posiadają także funkcje mierzenia temperatury w stopniach Celsjusza i Farenheita.

Zasilanie bateriami sprawia, że mierniki z łatwością weźmiesz ze sobą w każde miejsce. Luksomierze cechują się też stosunkowo niewielkimi rozmiarami oraz wagami, więc korzystanie z nich jedną ręką nie sprawią problemu. Oferujemy również warianty, w których fotodiody umieszczone są na elastycznych przewodach. Pozwala to na wygodne manewrowanie elementami w trudno dostępnych miejscach.

Wybierz profesjonalne przyrządy pomiarowe marki Steinberg Systems i przeprowadzaj dokładne testy natężenia hałasu i światła. Sprawdź też naszą ofertę na instrumenty geodezyjne oraz rejestratory wilgoci i temperatury. Przekonaj się o skuteczności naszych produktów już dziś. Złóż zamówienie w sklepie expondo.pl.