Kosze do zmywarek

Zainspiruj się blogiem expondo

Kosze do zmywarek gastronomicznych w asortymencie sklepu expondo.pl

Zmywarka gastronomiczna to podstawowe wyposażenie zmywalni – aby jednak dobrze spełniała swoją funkcję, musi mieć wewnątrz odpowiedni kosz. Sklep expondo.pl oferuje profesjonalne kosze do zmywarek uznanej marki CAMBRO. Na naszej stronie znajdziesz modele o różnych wymiarach i liczbie pól.

Dlaczego warto kupić kosz do zmywarki?

Kosz do zmywarki to najlepsze zabezpieczenie naczyń nie tylko podczas mycia, ale również transportu do zmywalni. Osobne pola sprawiają, że w jednym cyklu mycia może znajdować się w zmywarce nawet kilkadziesiąt szklanek. Jest to zatem sprzęt, który pozwala chronić naczynia przed uszkodzeniami i myć je w wydajny sposób.

Który kosz do zmywarki będzie najlepszy dla Ciebie?

Choć kosz do zmywarki to bardzo prosty sprzęt, warto skoncentrować się na nim, dokonując zakupu. Nie chcesz chyba, że okazało się, że wybrany model nie pasuje do Twojej zmywarki? Aby uniknąć tego rodzaju pomyłek, przedstawiamy krótki poradnik zakupowy. Podpowiadamy w nim, na co należy zwrócić uwagę. Oto najważniejsze kwestie:

  1. Wymiary – od których zależy, czy kosz zmieści się do Twojego urządzenia. Producenci oferują często modele o uniwersalnych wymiarach 50 x 50 cm, pasujących do prawie wszystkich zmywarek przemysłowych. Jednak mimo tego, zawsze musisz bezwzględnie zwracać uwagę na wielkość koszy.

  2. Liczba pól – określa, ile szklanek bądź kieliszków zmieścisz jednocześnie w koszu do zmywarki. Ma szczególne znaczenie, kiedy prowadzisz np. dużą restaurację, w której jednorazowo myjesz około 50 naczyń. Działalność na taką skalę wymaga również sprzętów zapewniających odpowiednią temperaturę naczyń, w tórych serwujesz dania (zobacz kategorię „podgrzewacze do talerzy”).

  3. Materiał – decyduje o trwałości kosza do zmywarki gastronomicznej. Podczas mycia w temperaturze wynoszącej kilkadziesiąt stopni Celsjusza, nie możesz sobie pozwolić, aby kosz popękał. Dlatego zawsze wybieraj produkty z tworzyw odpornych na wysoką temperaturę, np. polipropylenu (PP). Zwracaj także uwagę na to, czy producent zamieszcza informację o maksymalnej temperaturze, jaką znosi sprzęt.

Uniwersalne kosze do zmywarki CAMBRO – zalety

Uniwersalny kosz do zmywarki CAMBRO to świetna inwestycja, kiedy planujesz zmywanie naczyń na przemysłową skalę w restauracji, hotelu, pensjonacie, barze, bufecie i innych lokalach. Dzięki niemu praca urządzenia stanie się wydajna i bezpieczna dla naczyń. W sklepie expondo.pl zamówisz kosze o pojemności od 16 do 49 szklanek lub kieliszków. Mają wymiary 50 x 50 cm i różnią się wysokością.

Konstrukcja o zamkniętych ścianach sprawia, że brud nie styka się z czystymi naczyniami. Minimalizuje też ryzyko przytrzaśnięcia palców podczas układania i przenoszenia koszy. Tę ostatnią czynność możesz sobie ułatwić, zamawiając dodatkowo w naszym sklepie wózek transportowy do koszy CAMBRO.

Wykonanie sprzętu z solidnego tworzywa PP pozwala używać koszy w temperaturze nawet do 93,3°C. Materiał charakteryzuje się odpornością na ścieranie i działanie chemikaliów. Gorąca woda stale krąży podczas mycia w koszu za sprawą jego otwartej struktury wewnątrz. Rozwiązanie zapewnia higieniczne usuwanie zabrudzeń.

Niezawodne zmywanie naczyń jest niezbędne, aby zachować wysoki poziom usług w gastronomii. A co jeszcze można zrobić w tej kwestii dodatkowo? Poprawić jakość wody! Aby to osiągnąć, zaopatrz swoją kuchnię w urządzenia do mineralizacji wody. Różnego typu filtry i systemy odwróconej osmozy pomogą w oczyszczeniu wody z niechcianych bakterii, związków organicznych, a nawet metali ciężkich. Redukują także kamień.

Jeszcze nie masz pewności, czy zdecydować się na kosz do zmywarki marki CAMBRO? Jeśli nie przekonały Cię jego zalety, to może przekonają korzyści, jakie oferujemy? Robiąc zakupy w expondo.pl, zyskujesz darmową dostawę oraz 3-letnią gwarancję. Jeśli jednak nasz produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go bezpłatnie zwrócić w terminie do 30 dni. Nie czekaj, zrób u nas zakupy już dziś!