Wirówki laboratoryjne

Zainspiruj się blogiem expondo

Profesjonalne wirówki laboratoryjne z oferty sklepu expondo

O ile łączenie ze sobą różnych substancji jest dość prostym zabiegiem, to ich rozdzielenie może już sprawić niemałe trudności. Z takimi wyzwaniami muszą się borykać badacze w najróżniejszych laboratoriach. Jeśli do nich należysz i chcesz ułatwić sobie pracę, to postaw na wydajne wirówki laboratoryjne marki Steinberg Systems.

Produkty prezentowane w tej kategorii umożliwią szybkie i dokładnie rozdzielenie cieczy o różnych gęstościach. Dzięki temu wygodnie przetestujesz obie substancje, nie martwiąc się o ich wzajemny wpływ na siebie. Wirówki laboratoryjne i mikrowirówki Steinberg Systems sprawdzą się w każdym laboratorium, nieważne czy w centrum badawczym, firmie farmaceutycznej, czy na uniwersytecie. Do celów naukowych polecamy też modele anatomiczne lub mieszadła laboratoryjne magnetczne.

W tej kategorii znajdziesz zarówno wysokiej jakości urządzenia do wirowania, jak i praktyczne akcesoria do nich dopasowane. Możesz wybrać spośród:

  • rotorów kątowych,

  • rotorów horyzontalnych,

  • adapterów do probówek.

Pamiętaj, że po każdym badaniu konieczne jest odpowiednie wyczyszczenie i wysuszenie probówek umieszczanych w wirówkach laboratoryjnych. Najlepsze efekty osiągniesz, stosując m.in. suszarki próżniowe, z którymi zdezynfekujesz wiele sprzętów potrzebnych do eksperymentów.

Jak działa wirówka laboratoryjna?

Chcąc podjąć świadomą decyzję przy zakupie wirówki laboratoryjnej, będzie najlepiej jeśli dowiesz się, jak w ogóle działa to urządzenie. Zmniejszysz w ten sposób ryzyko kupna sprzętu, które nie będzie spełniało swojego zadania. Jak więc działa wirówka laboratoryjna?

Zasada jest bardzo prosta. Maszynki posiadają wirnik lub rotory, w których umieszcza się probówki wypełnione badanymi substancjami. Elementy obracają się z ogromną prędkością. Wytwarza się wówczas siła odśrodkowa, która jest znacznie większa niż przyspieszenie grawitacyjne Ziemi. Czemu ma to służyć? Tak duża siła sprawia, że proces sedymentacji, czyli opadania substancji o większej gęstości na dno naczynia, przebiega o wiele szybciej. Coś, co normalnie trwałoby godzinami, dzięki wirówce laboratoryjnej zajmuje zaledwie kilka minut.

Oczywiście, aby osiągnąć odpowiedni efekt, należy właściwie ustawić urządzenie. Pamiętaj, żeby dostosować prędkość i czas pracy do rodzaju substancji. Ponadto wkładając probówki do rotorów, staraj się je umieszczać naprzeciw siebie. Unikniesz w ten sposób nierównomiernego oddziaływania siły odśrodkowej. Jeśli zależy Ci na precyzji na swoim stanowisku pracy, to czemu nie zaopatrzysz się również w wagi laboratoryjne? Z nimi dokładnie przygotujesz odpowiednią ilość substancji do badania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wirówki laboratoryjnej?

Teraz, gdy już wiesz, jak działa wirówka laboratoryjna, warto poznać najważniejsze parametry tych sprzętów. To one decydują o tym, że dana maszynka jest wydajna i funkcjonalna. Dlatego ich znajomość na pewno ułatwi Ci wybór właściwego modelu. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie wirówki laboratoryjnej?

  1. Pojemność – czyli, ile probówek zmieści się w rotorze. Warto przy okazji sprawdzić, jakiej wielkości probówki są obsługiwane przez urządzenie. Zawsze możesz dokupić praktyczne adaptery umożliwiające stosowanie mniejszych naczyń.

  1. Prędkość obrotowa – zakres szybkości, z jaką obraca się rotor, świadczy o wielofunkcyjności wirówki. Im jest on większy, tym do większej liczby badań wykorzystasz sprzęt.

  1. Maksymalna siła odśrodkowa (RCF) – wpływa na wydajność pracy. Duże wartości oznaczają, że proces sedymentacji będzie przebiegać znacznie szybciej.

  1. Timer – możliwość ustawienia czasu pracy zwiększa wygodę użytkowania. Określ, ile minut ma trwać wirowanie, a w międzyczasie zajmij się innymi zadaniami. Po upływie ustawionego czasu maszynka sama się wyłączy.

Dość praktycznym parametrem są również wymiary urządzenia. W przypadku małych laboratoriów warto szukać mikrowirówek, które nie zajmują dużo miejsca. Powinny się zmieścić na każdym blacie roboczym czy nawet wózku laboratoryjnym. Większe centra badawcze mogą sobie bez przeszkód pozwolić na duże modele. Pamiętaj, że wymiary wpływają na pojemność maszynki!

Rozkręć swoje badania z wirówkami laboratoryjnymi od Steinberg Systems!

Co sprawia, że wirówki laboratoryjne od Steinberg Systems to dobry wybór? Doskonała renoma marki! Zyskała ona uznanie w całej Europie, jako dostawca wysokiej jakości sprzętów laboratoryjnych. Jej produkty cechują się niezwykłą precyzją, a także funkcjonalnością i trwałością. Łączą w sobie więc wszystko to, co najważniejsze dla każdego badacza.

Szukasz też innych urządzeń do swojego laboratorium? Mamy coś dla Ciebie! Marka Stamos Soldering ma w swojej ofercie szeroki wachlarz zasilaczy laboratoryjnych. Przydadzą Ci się do sprzętów i testów wymagających prądu stałego o określonym napięciu. Jest to świetny sprzęt dla każdego miłośnika elektroniki.

Sklep expondo poza doskonałymi produktami, wyróżnia się również wysokiej jakości obsługą. Robiąc zakupy z nami, zyskujesz 3 lata gwarancji na cały asortyment. Dodatkowo nie musisz się przejmować kosztami dostawy, ponieważ wysyłka i zwroty są darmowe! A jeśli z jakichś powodów chcesz zrezygnować z naszego produktu, to masz na to aż 30 dni. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!