Oświetlenie

Zainspiruj się blogiem expondo

Prawidłowe oświetlenie biura oraz innych miejsc pracy to jedno z podstawowych wymogów BHP. Sklep expondo.pl wychodzi naprzeciw potrzebom firm, dlatego oferuje wysokiej jakości panele sufitowe LED, które sprawdzą się w różnych wnętrzach. Produkty marek Fromm & Starck i Heitronic prezentowane w tej kategorii nadają się do użytku nie tylko w biurach, ale również w centrach handlowych, sklepach, urzędach, szkołach, placówkach wystawienniczych, galeriach sztuki oraz wielu innych miejscach.

Odpowiednio dobrane do potrzeb światło zwiększa wydajność i bezpieczeństwo pracy oraz pozwala oglądać przedmioty w ich naturalnych kolorach. Na tej stronie znajdziesz panele sufitowe LED o wysokich parametrach, które pozwalają zaoszczędzić energię elektryczną i są łatwe w montażu.

Panel oświetleniowy sufitowy – czym się kierować przy wyborze?

Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń elektrycznych wykorzystywanych do oświetlania miejsc pracy, np. lamp kosmetycznych, należy uważnie przyjrzeć się parametrom. W przypadku codziennego wykonywania obowiązków przez wiele godzin nie może być mowy o zbyt ciemnym lub zbyt jasnym świetle. Optymalna wydajność świetlna powinna wynosić od 95 do 100 lm/W, a strumień świetlny od 3800 lm do 7200 lm. Matowe klosze gwarantują lepsze rozproszenie światła.

Zastanawiasz się, jak oświetlić korytarz, salon, pracownię? Kolejnym kluczowym parametrem dla ergonomii jest temperatura barwowa światła. Zapewnia ona w zależności od przeznaczenia pomieszczenia lepszą wydajność pracy lub pełniejszy relaks. Wybrane modele marki Fromm & Starck dysponują możliwością wyboru barwy w zależności od potrzeb.

Barwa w zakresie 3500-4500K jest najbardziej zbliżona do światła naturalnego i nie przeciąża wzroku. Sprzyja koncentracji i wydajnej pracy. Z tego powodu panele sufitowe LED 4000K sprawdzają się w biurach, salach lekcyjnych i wykładowych oraz różnego rodzaju pracowniach. Światło chłodne lub zimne charakteryzuje się barwą rzędu 5000-6000K. Tego rodzaju światło stosuje się przeważnie w przemyśle i miejscach użyteczności publicznej. Z kolei światło ciepłe (2700-3000K) najlepiej sprawdzi się w domu; miejscach przeznaczonych do odpoczynku np. sypialni. Wprowadza przytulną atmosferę.

Energooszczędność i trwałość paneli świetlnych sufitowych

Panele ledowe sufitowe są świetnym sposobem na zaoszczędzenie energii elektrycznej. Ich moc standardowo wynosi zaledwie kilkadziesiąt watów. Żywotność sięga aż 50000 godzin, czyli ponad 5 lat. Są zasilane typowym napięciem 230 V. Niezależnie czy decydujesz się na panele sufitowe do firmy, czy żarówki do prywatnego mieszkania, warto zainwestować w technologię LED.

Kolejną zaletą, która charakteryzuje panele świetlne sufitowe, jest ich prosta budowa. Zwykle mają kwadratowy lub okrągły kształt, co nadaje im uniwersalny charakter. Decydując się na zakup tego rodzaju oświetlenia, warto także zwrócić uwagę na obudowę paneli, najlepiej metalową.