Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący
3029,00 zł z VAT

Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący

Producent: Stamos Selection | Nr artykułu: EX10020044 | Model: S-PLASMA 85H / SPAWARKA

Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący
Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący
Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący
Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący
Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący
Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący
Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący
Odtwórz film
Zdjęcie 360°
Kliknij, aby otworzyć galerię
3029,00 zł

z VAT

 • Darmowa wysyłka

  ?

  Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 30 dni na rezygnację

  ?
 • 3 lata gwarancji

Gotowe do natychmiastowej wysyłki Jeżeli zamówisz i dokonasz opłaty w przeciągu 7 godz.5 min, to przesyłka zostania nadana jeszcze dziś.

Najważniejsze cechy produktu

 • Prąd cięcia: 20 – 85 A
 • Grubość cięcia: do 27 mm
 • Wypływ gazu, HF
 • 2/4 takt
 • Wyświetlacz LED

 • Prąd cięcia: 20 – 85 A
 • Grubość cięcia: Do 27 mm
 • Wypływ gazu,HF, 2T/4T,
 • Wyświetlacz LED
 • Mobilność

Przecinarka plazmowa Stamos Germany

Niezawodna przecinarka plazmowa marki Stamos Germany jest sprzętem do przecinania i wykrawania metali takich jak stal i jej stopy, stal nierdzewna, żeliwo, miedź, nikiel, aluminium. Doskonale sprawdzi się więc podczas prac remontowych i konserwacyjnych. Maszyna charakteryzuje się precyzją, niezawodnością i mobilnością, zaś na tle konkurencyjnych produktów wyróżnia ją duży zakres wartości prądu cięcia (20 – 85 A) i grubość cięcia 27 mm.

Spawarka S-PLASMA 85H – charakterystyka

Nowoczesność modelu S-PLASMA 85H wynika z faktu zastosowania technologii inwertorowej IGBT. Łącząc cechy tranzystorów bipolarnych i polowych, zapewnia ona dużą wydajność i wysoki poziom bezawaryjnego działania. Wartość parametrów pokazywana jest na cyfrowym wyświetlaczu LED. Dzięki temu podczas obróbki będziesz miał ciągły nadzór nad jej przebiegiem. 

Precyzja i powtarzalność urządzenia Stamos Germany to zasługa pokrętła do bezstopniowej regulacji prądu spawania. Wsparcie w tym względzie stanowi manometr zwiększający kontrolę parametrów roboczych. Dzięki takiemu rozwiązaniu obsługa sprzętu jest bardzo łatwa, a wykonywane przez Ciebie cięcia będą charakteryzować się wysoką jakością, w postaci gładkich krawędzi.

Bezpieczeństwo podczas pracy z modelem S-PLASMA 85H zostało zagwarantowane przez skuteczny system ochrony przed przegrzaniem. W przypadku ewentualnych nieprawidłowości operator jest informowany za pomocą specjalnych lampek kontrolnych LED. Wydajny wiatrak chłodzi maszynę w trakcie pracy. Masz więc pewność, że ryzyko awarii będzie ograniczone do minimum.

Mobilność przecinarki od Royal Catering wynika zarówno z jej kompaktowych rozmiarów, jak i niewielkiej wagi. Możesz zatem bardzo łatwo przetransportować spawarkę w dowolne miejsce, w czym pomocna jest wygodna rękojeść.

Cięcie plazmą przy użyciu modelu S-PLASMA 85H to proces charakteryzujący się dużą skutecznością oraz precyzją. Sprzęt poradzi sobie z obróbką takich materiałów jak stal i jej stopy, stal nierdzewna, żeliwo, miedź, nikiel, aluminium, zapewniając wysoką prędkość skrawania bez konieczności wstępnego nagrzewania. Dzięki dokładnej kontroli ciśnienia cięcia są gładkie i nie wymagają szlifowania, zaś cienkie powierzchnie nie ulegają spaleniu. Minimalne ilości odpadów powstałych w trakcie pacy to gwarancja braku zniekształceń materiału. Z naszym urządzeniem oszczędzisz wiele czasu i osiągniesz wysoką efektywność pracy.

Dołączony do zestawu regulator ciśnienia pozwoli dopasować ciśnienie sprężonego powietrza do prądu spawania. Dzięki temu dostosujesz przecinarkę plazmową do rodzaju materiału czy cięcia. Ponadto w zależności od potrzeb z łatwością podłączysz kompresory powietrza o różnej wydajności. Do mniej wymagających zadań lepiej sprawdzą się małe sprężarki. Z kolei do wielogodzinnego i skomplikowanego cięcia nada się kompresor o większej wydajności. Dzięki temu unikniesz spadków ciśnienia, mogących pogorszyć efekt końcowy.

Funkcje dodatkowe, wpływające na poprawę jakości pracy dostępne dla użytkownika prezentowanego sprzętu, to:

 • Bezdotykowe zajarzanie łuku (HF) – umożliwia rozpoczęcie cięcia plazmą bez konieczności bezpośredniego kontaktu palnika łączonym materiałem.
 • Wypływ gazu – sprawia, że po zakończeniu procesu cięcia, gaz wypływa z uchwytu, chłodząc go i zapobiegając utlenianiu.
 • Tryb 2T – w tym przypadku łuk jest inicjowany przez przytrzymanie przycisku na uchwycie. Koniec pracy następuje z chwilą, gdy przycisk zostanie zwolniony. Funkcja przydatna podczas krótkiej obróbki.
 • Tryb 4T – krótkie naciśnięcie przycisku na uchwycie inicjuje łuk plazmowy. Praca kończy się po drugim krótkim wciśnięciu przycisku. Funkcja użyteczna podczas długich okresów pracy.

Prezentowana przecinarka plazmowa marki Stamos Germany jest sprzętem umożliwiającym wydajne cięcie plazmą. Produkt charakteryzuje się świetnymi parametrami oraz nowoczesną konstrukcją, opartą o technologię IGBT. Model S-PLASMA 85H, oferowany przez oficjalny sklep producenta marki Stamos Germany, to idealny wybór.

Model
S-PLASMA 85H
Nr katalogowy
2044
Stan artykułu
Nowy
Znamionowe napięcie wejściowe
400 V, 3-Fazowe
Częstotliwość sieciowa
50 Hz
Znamionowy prąd wejściowy
13,2 A
Maksymalny prąd wejściowy
18,6 A
Moc wejściowa znamionowa
8,6 kVA
Moc wejściowa maksymalna
13,2 kVA
Napięcie biegu jałowego
280 V
Prąd cięcia
20 - 85 A
Znamionowy cykl pracy
60%
Prąd cięcia w cyklu pracy 100%
65,8 A
Prąd cięcia w cyklu pracy 60%
85 A
Czas przepływu gazu
2 – 15 s
Maksymalna grubość cięta
27 mm
Szerokość cięcia
1,2 mm
Wbudowany kompresor
Nie
Wbudowany reduktor ciśnienia
Nie
Wymagany przepływ powietrza
175 l/min
Ciśnienie robocze powietrza
5,5 bar
Uchwyt plazmowy
5 m
Przewód masowy z zaciskiem
4 m
Dysza powietrza
4 m
Kabel zasilający
3,8 m
Chłodzenie obudowy
Wentylator
Sposób chłodzenia uchwytu
Powietrze
Współczynnik mocy
0,93
Sprawność (w warunkach znamionowych)
≥ 0,85
Klasa izolacji
F
Konstrukcja zgodna z
EN 60974-1
EN 60974-10
Zgodność z EG
CE
Stopień ochrony
IP20 s
Zintegrowany kompresor
Nie
Zintegrowany reduktor
Nie
Wymiary (DxSxW)
55,00 x 37,00 x 21,00 cm
Waga
20,10 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW)
65,00 x 36,50 x 44,00 cm
Waga wysyłki
27,60 kg
Rysunek techniczny
Instrukcja obsługi
Zakres dostawy
 • Przecinarka plazmowa S-PLASMA 85H
 • Pakiet węży plazmowych – 4 m
 • Wąż powietrza – 4 m
 • Kabel uziemiający – 4 m
 • 6 dysz tnących
 • 6 elektrod do plazmy
 • Ceramiczna nasadka do plazmy
 • Pierścień ceramiczny
 • Manometr i reduktor ciśnienia
 • Klucz imbusowy
 • Osłona węża
 • 2 pierścienie zaciskowe
 • Instrukcja obsługi
 
IGBT

tranzystor bipolarny z izolowaną bramką (Insulated Gate Bipolar Transistor) jest elementem półprzewodnikowym, którego coraz częściej używa się w energoelektronice. Łączy zalety dwóch typów tranzystorów: łatwość sterowania tranzystorów polowych i wysokie napięcie przebicia oraz szybkość przełączania tranzystorów bipolarnych. Zaletę stanowi również odporność na zwarcia, ponieważ IGBT ogranicza przepływ prądu. IGBT są nowszą kontynuacją technologii MOSFET.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
WENTYLATORY

zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.

 
PRZYŁĄCZE GAZU / POWIETRZA

podczas cięcia łukiem plazmowym stosuje się gaz o wymaganym ciśnieniu

 
UZIEMIENIE

z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².

Pokaż więcejPokaż mniej
 
PRZYŁĄCZE ZACISKU MASOWEGO

 

 
PRZYŁĄCZE UCHWYTU DO CIĘCIA ŁUKIEM PLAZMOWYM

 

 
NAPIĘCIE ZASILANIA 400V

urządzenie zasilane jest z trzech faz (3 x 400 V +/- 10 %).

 
PRĄD SPAWANIA

 

 
WYPŁYW GAZU PO SPAWANIU

czas po skończeniu spawania, w którym gaz wypływa z uchwytu, chłodząc go oraz chroniąc spoinę przed utlenieniem.

 
2T

funkcja oznacza rozpoczęcie pracy po naciśnięciu przycisku na uchwycie i jej zatrzymanie po zwolnieniu przycisku na uchwycie.

 
4T

naciśnięcie przycisku na uchwycie otwiera elektrozawór, następuje wstępny wypływ gazu i dochodzi do zajarzenia łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd ma wartość prądu początkowego. W momencie puszczenia przycisku, wartość prądu wyjściowego rośnie do wartości prądu spawania. Zatrzymanie procesu spawania następuje po ponownym naciśnięciu przycisku na uchwycie.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
CIĘCIE ŁUKIEM PLAZMOWYM

gęsty łuk plazmowy topi metal i wyrzuca go ze szczeliny dzięki energii kinetycznej, jaką nadaje mu sprężone powietrze.

 
WŁĄCZNIK ZASILANIA

 

 
WYŚWIETLACZ LED

pokazuje parametry spawania / cięcia.

 
PRZECIĄŻENIE / AWARIA

lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji: a) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana, b) jeżeli urządzenie przekroczyło standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić je z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
WSKAŹNIK CIŚNIENIA (MANOMETR)

pokazuje wartość ciśnienia powietrza dostarczanego przez sprężarkę do urządzenia. Ciśnienie regulujemy reduktorem, będącym na wyposażeniu.

 
BEZDOTYKOWE ZAJARZANIE ŁUKU PLAZMOWEGO

następuje bez konieczności styku z materiałem. Funkcja zwiększa wydajność i komfort pracy oraz wpływa korzystnie na zużycie części eksploatacyjnych.

Gdzie znajdę odpowiednią maskę spawalniczą?

Na expondo znajdziesz podkategorię masek spawalniczych w kategorii sprzęt spawalniczy/odzież spawalnicza, w której masz do wyboru szeroki wybór przyłbic spawalniczych.

Skąd mogę mieć pewność, że akcesoria, które kupuję, są właściwe?

Wybierając akcesoria, expondo przywiązuje dużą wagę do tego, aby wszystkie komponenty współpracowały ze sobą w pierwszorzędny sposób dla osiągnięcia jak najlepszych wyników spawania.

Jak uzyskam informację o nowych ofertach?

Aby być zawsze na bieżąco, możesz po prostu zapisać się do newslettera bezpośrednio na naszej stronie internetowej.

4.5 W oparciu o 7 opinii

Sortowanie

Zostaw opinię (5 gwiazdek to ocena najwyższa, a 1 najniższa)
Kliknij link wysłany na Twój adres e-mail i potwierdź swoją opinię! Zostanie ona opublikowana po weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Opinia od marian (14-10-2022)
Opinia od marian (14-10-2022) sklamanie z nemeckej kvality

Zakupil som S-85 H plasma zapalovanie s pilotným štartom od f. STAMOS v cene 652 eur a na prvé spustenie rezačka ostala "hluchá " bolo to pre mna obrovské sklamanie . Na ukazovateli A akurát svietili hodnoty , ktoré som nastavoval ináč nič . Vzduch som mal na 6 atp. Spínač na pištoli nefunkčný , žiaden vzduch ani plameň. Oslovil som aj f. expondo ,ale žiadna odpoveď čo s vadným strojom. Ináč videa majú paradne ako všetko funguje , ale ja som zažil sklamanie aké už davno nie lebo cena stroja bola pekne vysoka. Nedam ani hviezdičku

Opinia od Anonim (02-09-2022)
Opinia od Anonim (02-09-2022) Not what I expected

Bought this machine for my CNC build. When I received it, didnt even start. Send it back to germany, got it delivered again after a month with a damage on the case. But now it started, but cut like shit! Have manage to figure out that the P80 torch that comes along with the machine is/could be the issue. Have ordered another torch, so we Will see if that will solve the problem… I not, it was well spent money and I got fuked again!

expondo experts reply 07-10-2022

Thank you for letting us know. 

We’re here to help and to prevent this from happening again but we need your support to DO it. 

Please let us know if your issue has been resolved or if we can provide any further help. 

Together we will get it DOne. 

Opinia od Pavel Blinka (16-08-2022)
Opinia od Pavel Blinka (16-08-2022) Plasma STAMOS 85H

Super machine. It can cut 31mm thick steel

expondo experts reply 19-08-2022

Děkujeme Vám za pozitivní a konstruktivní zpětnou vazbu.

Rádi Vás v budoucnu opět přivítáme v našem internetovém obchodě.

Přejeme Vám krásný den!

Opinia od Anonim (26-02-2022)
Opinia od Anonim (26-02-2022) Plasmaschneider S-Plasma 85H

Tolles professionelles Produkt. Gute Ausstattung und Verpackung.

Opinia od ka (15-11-2020)
Opinia od ka (15-11-2020) Stamos Plasma cut 85-H

Fungerar bra inga problem. Lite känslig vid start så har man inte potentiometer för Ampere o gas i utgångsläge löser 16A säkringen ut i centralen. Kräver kanske större säkring. När den väl är igång så inga problem. Transportskada på maskinen men det är inte maskinens fel.

Opinia od Amazon Customer (26-12-2016)
Opinia od Amazon Customer (26-12-2016) Top Gerät

Hochwertiger guter robuster kompacktlader Plasmaschneider habe noch nicht sooo viel geschnitten aber ich ergänze meine Rezension wenn ich mehr weis

Opinia od Amazon Customer (15-02-2016)
Opinia od Amazon Customer (15-02-2016) Gutes Preis Leistungsverhältnis

Haben bis jetzt 5 mm Hardox Bleche geschnitten, das Gerätfunktioniert einwandfrei sehr gutes Preis Leistungsverhältnis !!Für unseren Gebrauch gut einsetzbar

Ekspert expondo

Nadal niezdecydowany/a?

Nasi eksperci chętnie Ci pomogą!
68 325 27 70
pn. - pt. 8:00 - 16:00
Einzelteile von Plasma Ersatzteilset - CUT 85 125 - H / CNC
139,00 zł
Ceny obejmują podatek VAT. Koszty wysyłek zagranicznych nie są uwzględnione.
Schweißhelm – Carbonic – PROFESSIONAL SERIES - 2987 - 1
399,00 zł
Ceny obejmują podatek VAT. Koszty wysyłek zagranicznych nie są uwzględnione.
Ten produkt
 • Prąd cięcia: 20 – 85 A
 • Grubość cięcia: do 27 mm
 • Wypływ gazu, HF
 • 2/4 takt
 • Wyświetlacz LED

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący

Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący

(7)
3029,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • Prąd cięcia: 20 – 85 A
 • Grubość cięcia: do 27 mm
 • Wypływ gazu, HF
 • 2/4 takt
 • Wyświetlacz LED
 • Szybkie cięcie plazmą
 • Przewody o dł. 8 m
 • Prąd cięcia 20 - 80 A
 • Mocny wentylator
 • Zasilanie: 400 V

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Przecinarka plazmowa - 80 A - 400 V

Przecinarka plazmowa - 80 A - 400 V

(3)
Zamiast: 3079,00 zł 2599,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • Szybkie cięcie plazmą
 • Przewody o dł. 8 m
 • Prąd cięcia 20 - 80 A
 • Mocny wentylator
 • Zasilanie: 400 V