Przecinarka plazmowa CNC - 125 A - 400 V - łuk pilotujący
Producent: Stamos Selection | Nr artykułu: EX10020078 | Model: S-PLASMA 125CNC
Najważniejsze cechy produktu
- Szybkie cięcie plazmą
- Pasuje do CNC
- Zasilanie: 400 V
- Prąd cięcia: 10 - 125 A
- Grubość cięcia: 0 - 34 mm
Nowoczesna technologia zastosowana w urządzeniu Stamos Selection łączy doskonałą wydajność z niezawodnością. Inwertory IGBT gwarantują stabilność działania, a zawór elektromagnetyczny szybkie przełączanie i długą żywotność. Łuk pilotujący wytwarza plazmę w dwóch etapach, zwiększając intensywność zapłonu w miarę zbliżania do materiału.
Pokaż więcej Pokaż mniejZnakomita wydajność to zasługa cyklu pracy 60%. Oznacza on, że po 6 minutach pracy prądem 125 A potrzeba 4 minut na ochłodzenie urządzenia. Za precyzję i powtarzalność efektów cięcia przecinarką S–PLASMA 125CNC odpowiadają płynna regulacja prądu oraz ciśnienia powietrza.
Pokaż więcej Pokaż mniejKomfort i bezpieczeństwo cięcia zwiększa funkcja wypływ gazu uwalniająca gaz jeszcze przez pewien czas (2, 10 lub 60 s) po zakończeniu właściwej pracy. Umożliwia to wystudzenie palnika i ochronę przed utlenianiem. Sygnalizacja świetlna ostrzega użytkownika o zbyt wysokim napięciu, nakazując przerwanie pracy, by zapobiec uszkodzeniu przecinarki Stamos Selection. Chłodzenie powietrzem i system chroniący przed przegrzaniem przekładają się na długotrwałą, niezawodną eksploatację.
Pokaż więcej Pokaż mniejWygodę użytkowania przecinarki S–PLASMA 125CNC zapewniają długie przewody (uchwyt do cięcia – 5 m, uziemienie – 4 m) dające swobodę manewrowania. Urządzenie udostępnia też dwa tryby obsługi – 2T (działanie przy wciśniętym przycisku) oraz 4T (krótkie naciśnięcia przycisku włączają i wyłączają działanie). Kompatybilność z maszynami CNC pozwala wykorzystać przecinarkę również w połączeniu np. ze stołami do cięcia plazmowego.
Pokaż więcej Pokaż mniejŁatwa obsługa urządzenia to zasługa także czytelnego, nowoczesnego wyświetlacza LED. Pokazuje on wszystkie parametry pracy przecinarki Stamos Selection, ułatwiając ich kontrolę. Poszczególne diody sygnalizują ryzyko przegrzania, błędne funkcjonowanie, zbyt niskie ciśnienie powietrza oraz utratę fazy.
Pokaż więcej Pokaż mniej- Duże możliwości – maks. grubość przecinanych materiałów 34 mm, prąd cięcia 125 A
- Uniwersalność – kompatybilność przecinarki z maszynami CNC
- Komfort pracy – długi przewód do cięcia (5 m) oraz uziemienie (3 m) zapewniają swobodę manewrowania
- Wydajność – cykl pracy 60%
- Nowoczesność – zaawansowane funkcje (m.in. łuk pilotujący, wypływ gazu) usprawniają obróbkę materiałów
Przecinarka plazmowa CNC - 125 A - 400 V - łuk pilotujący
Oferowana przez Stamos Selection przecinarka plazmowa to urządzenie przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i indywidualnych użytkowników. Umożliwia szybkie i bardzo precyzyjne cięcie twardych materiałów, m.in. różnych rodzajów stali czy tytanu, a także aluminium i miedzi. Model S–PLASMA 125CNC wymaga zasilania 3–fazowego (400 V).
Plazmowa przecinarka CNC – opis
Oferowana przecinarka niemieckiej marki Stamos Selection pozwala na szybkie i precyzyjne cięcie materiałów bez ryzyka uszkodzeń i z minimalną szczeliną. Doskonale gładkie i równe krawędzie nie wymagają dalszej obróbki, co oznacza, że korzystanie z urządzenia to również znaczna oszczędność czasu. Z tego względu urządzenie polecane jest zarówno dla zawodowców, jak i amatorów.
- Przecinarka S–PLASMA 125CNC
- Uchwyt do cięcia plazmą 5 m
- Przewód uziemiający z zaciskiem 4 m
- Przewód powietrzny 4 m
- Regulator ciśnienia
- Manometr
- Komponenty uchwytu do cięcia
- Brak wtyczki w zestawie
tranzystor bipolarny z izolowaną bramką (Insulated Gate Bipolar Transistor) jest elementem półprzewodnikowym, którego coraz częściej używa się w energoelektronice. Łączy zalety dwóch typów tranzystorów: łatwość sterowania tranzystorów polowych i wysokie napięcie przebicia oraz szybkość przełączania tranzystorów bipolarnych. Zaletę stanowi również odporność na zwarcia, ponieważ IGBT ogranicza przepływ prądu. IGBT są nowszą kontynuacją technologii MOSFET.
Pokaż więcejPokaż mniejzapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.
podczas cięcia łukiem plazmowym stosuje się gaz o wymaganym ciśnieniu
z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².
Pokaż więcejPokaż mniej
urządzenie zasilane jest z trzech faz (3 x 400 V +/- 10 %).
służy do podłączania przecinarki z ploterem CNC. Na zaciskach wyprowadzony jest sygnał, według którego moduł THC określa wysokość palnika.
czas po skończeniu spawania, w którym gaz wypływa z uchwytu, chłodząc go oraz chroniąc spoinę przed utlenieniem.
funkcja oznacza rozpoczęcie pracy po naciśnięciu przycisku na uchwycie i jej zatrzymanie po zwolnieniu przycisku na uchwycie.
naciśnięcie przycisku na uchwycie otwiera elektrozawór, następuje wstępny wypływ gazu i dochodzi do zajarzenia łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd ma wartość prądu początkowego. W momencie puszczenia przycisku, wartość prądu wyjściowego rośnie do wartości prądu spawania. Zatrzymanie procesu spawania następuje po ponownym naciśnięciu przycisku na uchwycie.
Pokaż więcejPokaż mniejgęsty łuk plazmowy topi metal i wyrzuca go ze szczeliny dzięki energii kinetycznej, jaką nadaje mu sprężone powietrze.
dzieli proces spawania / cięcia na tryb 2T (bez podtrzymania) i tryb 4T (z podtrzymaniem).
pokazuje parametry spawania / cięcia.
lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji: a) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana, b) jeżeli urządzenie przekroczyło standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić je z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.
Pokaż więcejPokaż mniejzapala się, gdy napięcie zasilania spada o 10 % lub więcej, względem znamionowego napięcia zasilania.
zapala się, gdy napięcie wzrośnie o 10 % lub więcej, względem znamionowego napięcia zasilania.
zapala się, gdy ciśnienie dostarczanego powietrza spadnie poniżej wartości minimalnej.
zapala się w przypadku zaniku jednej bądź więcej faz.
pokazuje wartość ciśnienia powietrza dostarczanego przez sprężarkę do urządzenia. Ciśnienie regulujemy reduktorem, będącym na wyposażeniu.
następuje bez konieczności styku z materiałem. Funkcja zwiększa wydajność i komfort pracy oraz wpływa korzystnie na zużycie części eksploatacyjnych.
Jaka jest maksymalna grubość materiału, który można przeciąć tym urządzeniem?
W przypadku modelu S–PLASMA 125CNC maksymalna grubość materiału wynosi 34 mm.
Czy przecinarkę można łatwo przenosić?
Urządzenie ma niewielkie wymiary, jednak waży 33 kilogramy, dlatego w niektórych sytuacjach może być konieczne użycie specjalnego wózka. Szeroki wybór wózków znajduje się w naszej ofercie.
Czy sprzęt informuje w jakiś sposób o możliwym przegrzaniu?
Urządzenie posiada lampkę, która zapala się w dwóch sytuacjach – kiedy istnieje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości uniemożliwiających korzystanie z przecinarki bądź gdy przekroczony jest standardowy cykl pracy i uruchomiony został tryb ochrony przed przegrzaniem dla zapobiegnięcia uszkodzeniom.
Skvělá výkonná mašina. Kvalitní, odolná. Super.
Werkt erg goed
Snijdt ook met lage amperage’s dikke plaat ijzer zonder problemen
Top product

Nadal niezdecydowany/a?
Nasi eksperci chętnie Ci pomogą!- Szybkie cięcie plazmą
- Pasuje do CNC
- Zasilanie: 400 V
- Prąd cięcia: 10 - 125 A
- Grubość cięcia: 0 - 34 mm
Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Przecinarka plazmowa CNC - 125 A - 400 V - łuk pilotujący
Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych
- Szybkie cięcie plazmą
- Pasuje do CNC
- Zasilanie: 400 V
- Prąd cięcia: 10 - 125 A
- Grubość cięcia: 0 - 34 mm
- Szybkie cięcie plazmą
- Prąd cięcia: 10 - 125 A
- Cykl pracy: 60%
- 2/4 takt
- Grubość cięcia: do 34 mm
Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Przecinarka plazmowa - 125 A - 400 V - łuk pilotujący
Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych
- Szybkie cięcie plazmą
- Prąd cięcia: 10 - 125 A
- Cykl pracy: 60%
- 2/4 takt
- Grubość cięcia: do 34 mm
- Do przecinarek
- Porcelanki: 2 x
- Elektrody: 4 x
- Dysze gazowe: 4 x
- Wysoka jakość
Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Części zapasowe - do S-PLASMA / S-CUTTER
- Do wszystkich metod
- DIN 4 - 8 lub DIN 9 - 13
- Pole: 100 x 65 mm
- Czas reakcji:1/30000 s
- Opóźnienie: 0,25 - 0,8 s
Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Maska spawalnicza - BlackONE - Expert
- Cięcie plazmowe
- 5 m x 10 mm²
- 100 A
- Cykl pracy: 60%
- Przepływ gazu: 220 l/min
Produkt jest aktualnie niedostępny

Palnik plazmowy - P80 - 5 m x 10 mm² - 100 A - złącze euro centralne
- 10 sztuk
- Do masek Stamos Germany
- Poliwęglan
- Przezroczyste
- Wewnętrzne
Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Szybki do masek spawalniczych Metalator / BlackONE / Carbonic /...
- Cięcie plazmowe
- 5 m x 10 mm²
- 100 A
- Cykl pracy: 60%
- Przepływ gazu: 220 l/min
Produkt jest aktualnie niedostępny

Palnik plazmowy - P80 - 5 m x 10 mm² - 100 A
- Prąd cięcia: 20 – 85 A
- Grubość cięcia: do 27 mm
- Wypływ gazu, HF
- 2/4 takt
- Wyświetlacz LED
Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Przecinarka plazmowa - 85 A - 400 V - łuk pilotujący
- Pakiet węży: 5 m
- Inwertor IGBT
- Prąd cięcia: 30-100 A
- Poręczna i kompaktowa
- Wydajna
Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Przecinarka plazmowa - 100 A - 400 V
- Szybkie cięcie plazmą
- Prąd cięcia: 10 - 125 A
- Cykl pracy: 60%
- 2/4 takt
- Grubość cięcia: do 34 mm
Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Przecinarka plazmowa - 125 A - 400 V - łuk pilotujący