Szorowarki

Zainspiruj się blogiem expondo

Czystość i wydajność w jednym. Oferta szorowarek w sklepie expondo

Hale gimnastyczne, sale weselne, sklepy wielkopowierzchniowe – co je łączy? Podłoga o niesamowicie dużych wymiarach. Niezależnie od tego, czy jest pokryta parkietem, linoleum czy płytkami, sama myśl o ręcznym myciu może spędzić sen z powiek. Na szczęście z szorowarkami marki ulsonix zadanie to stanie się czystą przyjemnością.

Prezentowane maszyny to świetna propozycja dla firm sprzątających zajmujących się porządkowaniem dużych obiektów. Sprawdzą się w szkołach, hipermarketach, hotelach, restauracjach i nie tylko. Dzięki nim możesz zapomnieć o tradycyjnym mopowaniu i odkurzaniu podłóg. Jeśli szukasz czegoś, z czym wygodnie posprzątasz np. pokoje hotelowe, to czemu nie sprawdzisz naszej oferty wózków sprzątających?

W tej kategorii znajdziesz:

  • szorowarki do podłóg,

  • szczotki do szorowarek,

  • pady do szorowarek,

  • gumy ściągające do szorowarek.

Jak działa szorowarka do podłóg?

Chcąc podjąć świadomą decyzję przy zakupie szorowarki do podłóg, warto wcześniej poznać zasady jej działania. Pomimo swoich gabarytów, funkcjonowanie tych sprzętów nie należy do skomplikowanych. Nie zaszkodzi jednak dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Maszyny do mycia podłóg są wyposażone w potężne silniki. Napędzają one tarczę, na której zamontowana jest szczotka lub pad do czyszczenia. Element ten obraca się z bardzo dużą prędkością, co pozwala szorowarkom na usunięcie nawet trudnych zabrudzeń lub wypolerowanie podłogi. Warto zaznaczyć, że urządzenia są przeznaczone do użytku wewnętrznego. Do sprzątania podwórka np. podjazdu polecamy myjki ciśnieniowe.

Ponadto niektóre modele posiadają moduły ssące. Usuwają one wodę, którą wykorzystano do mycia podłogi. W połączeniu z gumami do ściągania wody znacząco przyspiesza to wysychanie powierzchni i minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się.

Pamiętaj, że zanim przystąpisz do sprzątania z myjką do podłóg, należy wcześniej zebrać większe odpadki. Unikniesz w ten sposób zablokowania mechanizmu odpowiedzialnego za obracanie szczotek. Najlepiej wyrzuć je do koszy na śmieci.

Zalety szorowarek do podłóg marki ulsonix

Dlaczego warto kupić szorowarki do podłóg marki ulsonix? Ponieważ zostały zaprojektowane przez jednego z czołowych europejskich dostawców sprzętów do czyszczenia. Są to maszyny wydajne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze. Przystosowano je do intensywnej pracy, o czym świadczą cechy myjek do podłóg.

Przede wszystkim szorowarki wyposażono w mocne silniki gwarantujące wysokie prędkości obrotowe szczotek. Przekłada się to na efektywność działania sprzętów. Modele wyposażone w moduły ssące posiadają z kolei szerokie dysze skutecznie osuszające nawet bardzo mokre powierzchnie.

Pomimo swoich gabarytów maszyny do mycia podłóg ulsonix prowadzi się bardzo wygodnie. Wszystko za sprawą mocnych kółek zapewniających odpowiednią zwrotność. Dzięki nim bez problemu wjedziesz tam, gdzie chcesz. Dodatkowo specjalne zderzaki zapobiegają uszkodzeniu zarówno ścian sprzątanego obiektu, jak i samych myjek.

Na wygodę użytkowania wpływają również uchwyty, za które chwycisz podczas prowadzenia szorowarek do podłóg. Wyposażono je w panele sterowania i dźwignie umożliwiające szybką obsługę sprzętu. Co więcej, część modeli posiada możliwość regulacji wysokości uchwytu, więc bez problemu dostosujesz je do swojego wzrostu.

Dużym atutem jest też szybka wymiana szczotek. W tym celu wykorzystano zatrzask, który mocno trzyma element, a jednocześnie usprawnia jego zdejmowanie. Dzięki temu w parę chwil przystosujesz szorowarkę do mycia na mokro, szorowania czy polerowania. Do zamiatania dużych powierzchni polecamy z kolei zamiatarki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szorowarek do podłóg?

Profesjonalna szorowarka to poważna inwestycja, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór. Przede wszystkim zastanów się, jak dużą powierzchnię chcesz za jej pomocą wyczyścić. Przekłada się to bowiem na parametry maszyny do mycia podłóg. Gdy już to zrobisz, sprawdź następujące parametry szorowarek:

  1. Moc – decyduje o wydajności sprzętu. Mocniejsze silniki pracują szybciej, nie potrzebują częstych przerw i nadają się do naprawdę dużych obiektów. Pamiętaj też, żeby w modelach z systemem osuszania sprawdzić moc modułu ssącego.

  1. Prędkość obrotowa szczotek – czyli ile razy na minutę obraca się szczotka. Im większa szybkość, tym dokładniejsze szorowanie.

  1. Waga – ciężkie maszyny lepiej dociskają szczotkę do podłogi, co wpływa na efektywność sprzątania. Z drugiej strony większa masa oznacza, że trzeba włożyć więcej siły do przesunięcia maszyny. Dlatego tak istotne jest znalezienie złotego środka oraz wybór myjki do podłóg z kółkami.

  1. Szczotki – chodzi zarówno o ich liczbę, jak i średnicę. Masz bowiem do wyboru szorowarki jednoszczotkowe i dwuszczotkowe. Ponadto większa szczotka wyczyści duże powierzchnie w krótszym czasie.

Nie zapominaj też sprawdzić dostępności elementów wymiennych. Poza szczotkami na pewno przydadzą Ci się pady do polerowania oraz gumy ściągające. Z czasem mogą się zużyć, więc konieczne będzie ich dokupienie. Dlatego dowiedz się, czy w razie potrzeby uda Ci się je łatwo zamówić.

Zadbaj o czystość i wybierz szorowarki do podłóg od ulsonix!

Szorowarki marki ulsonix to niezawodne maszyny do mycia podłóg, z którymi skutecznie zadbasz o porządek nawet w największych obiektach. Mocne silniki, łatwe prowadzenie, wymienne szczotki oraz dostępność akcesoriów sprawiają, że nie może zabraknąć tych sprzętów w Twojej firmie. Jeśli szukasz też innego wyposażenia do utrzymywania czystości, to sprawdź naszą ofertę wózków na pranie.

Ale to nie wszystko! Sklep expondo ma dla Ciebie coś jeszcze. Robiąc z nami zakupy, zyskujesz dodatkowo 3-letnią gwarancję na cały asortyment! Ponadto nie obarczamy Cię kosztami dostawy, ponieważ wysyłka i zwroty są darmowe. A jeśli produkty nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz z nich zrezygnować w przeciągu 30 dni. Aż szkoda nie skorzystać z takiej okazji. Złóż zamówienie już dziś!