Akcesoria lutownicze

Zainspiruj się blogiem expondo

Podczas lutowania często zdarza się sytuacja, w której musisz precyzyjnie wykonać połączenie lub delikatnie unieść i opuścić element. W takich przypadkach nieocenioną pomocą okażą się akcesoria lutownicze Stamos Soldering. Nie tylko usprawnią one Twoją pracę, ale i zadbają o bezpieczeństwo w jej trakcie.

W oficjalnym sklepie producenta znajdziesz wiele przydatnych sprzętów ułatwiających obróbkę i naprawę elektroniki. Dysponujemy m.in. wydajnymi pochłaniaczami oparów, które niwelują szkodliwe wyziewy. Sklep expondo.pl oferuje również pęsety, podnośniki komponentów, czyściki do grotów, a także wymienne dysze do kolb na gorące powietrze. Zachęcamy też do zapoznania się z lampami powiększającymi i kolbami lutowniczymi Stamos Soldering.

Pochłaniacze oparów Stamos Soldering

Lutowanie bardzo często wiąże się z ryzykiem kontaktu ze szkodliwymi wyziewami powstającymi podczas obróbki cyny i innych metali. Aby uniknąć zatrucia, warto zaopatrzyć się w wydajne pochłaniacze oparów Stamos Soldering.

Do wyboru masz kompaktowe modele zajmujące niewiele miejsca, a także odsysacze, które pochłaniają dymy z dwóch stanowisk roboczych. Efektywne wentylatory pozwalają w krótkim czasie pozbyć się różnych gazów. Za oczyszczanie ze szkodliwych substancji odpowiadają specjalne filtry. Część pochłaniaczy oparów wyposażono w filtry węglowe, a niektóre w zestaw trzech wkładów – filtrów wstępnych, HEPA i węglowych. W każdym urządzeniu wymiana tych elementów przebiega bardzo sprawnie. Dedykowane wkłady znajdziesz w tej kategorii.

Czyściki do grotów i podnośniki komponentów Stamos Soldering

Czysty grot lutowniczy to podstawa w uzyskaniu wysokiej jakości połączeń, zwłaszcza gdy zależy Ci na precyzji. Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom, marka Stamos Soldering stworzyła profesjonalne czyściki do grotów. Specjalnie zaprojektowane struktury są o wiele wydajniejsze niż tradycyjne gąbki. Ponadto zastosowano praktyczne uchwyty do oparcia kolby lutowniczej. Całość wykonano z bardzo mocnej stali gwarantującej wieloletnią użyteczność.

Poza czyścikiem do grotów w tej kategorii znajdziesz też akcesoria lutownicze umożliwiające wygodne unoszenie drobnych elementów. Do wyboru masz m.in. podnośniki komponentów IC-popper. Ich długie uchwyty sprawdzą się np. przy demontażu układów SMD. Dysponujemy również specjalnymi pęsetami. Ich ostre i wygięte końcówki idealnie nadają się do podnoszenia, a także kształtowania elementów. Oba akcesoria są bardzo lekkie, więc praca z nimi jest komfortowa.

Dla użytkowników kolb na gorące powietrze przygotowaliśmy zestawy dysz do tych urządzeń. Zawierają one końcówki z wylotami o różnych średnicach i kształtach. Dzięki nim w łatwy sposób dostosujesz urządzenie do rodzaju obrabianego materiału lub wykonywanej pracy. Z ich wymianą poradzi sobie każdy.