Kosiarki bijakowe

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 7 z 7 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Szeroka oferta kosiarek bijakowych w sklepie expondo 

Zarośnięte pola, łąki czy pasy zieleni przy drogach to dla zwykłych kosiarek ogromne wyzwanie. Zwłaszcza że poza trawą często rosną tam krzewy i inne rośliny o twardych łodygach, które nie ugną się tak łatwo. A co, jeśli jest sposób nie tylko na ich skoszenie, ale i zrobienie z nich idealnego nawozu? Właśnie taki efekt uzyskasz z kosiarkami bijakowymi od Wiesenfield

Prezentowane maszyny stanowią idealny sprzęt dla rolników, ogrodników i firm zajmujących się pielęgnacją zieleni w miastach i nie tylko. Z nimi bez problemu poradzisz sobie z każdym zarośniętym terenem. Wystarczy, że podłączysz je do ciągnika lub innej maszyny. W ten sposób zajmiesz się pozostałościami po roślinach uprawnych, chwastami wokół dróg czy innymi miejscami, w których trzeba pozbyć się zbyt bujnej roślinności. 

Jeśli poza kosiarkami bijakowymi szukasz również innych urządzeń ogrodniczych, to sprawdź też naszą ofertę trymerów do roślin. Z nimi skutecznie oddzielisz kwiaty od łodyg i nie tylko! 

Jak pracuje kosiarka bijakowa? 

Znajomość zasad działania kosiarek bijakowych to klucz do podjęcia właściwej decyzji zakupowej. Dzięki temu nie będziesz wybierać modelu dla siebie po omacku, a z pełną świadomością. Dlatego nie ma co zwlekać. Jak działa kosiarka bijakowa

Maszyny te do swojej pracy wykorzystują rotację bijaków, czyli specjalnie przystosowanych ostrzy. Są one umieszczone na wirującym wałku, który jest napędzany silnikiem kosiarki bijakowej. Podobnie jak w kosach ogrodowych, obracają się one z dużą prędkością i tną trawę oraz inne rośliny. To, co jednak wyróżnia opisywane urządzenia od innych kosiarek to fakt, że ostrza nie tną roślin na długie kłosy czy łodygi. Bijaki rozdrabniają je na krótkie fragmenty, które są rozrzucane za kosiarką. Proces ten nazywany jest mulczowaniem, dlatego możesz też spotkać się z inną nazwą kosiarek bijakowych – mulczery. 

Jakie zastosowanie ma kosiarka bijakowa? 

Wiesz już, jak działają te maszyny, ale warto się też dowiedzieć, dlaczego lepiej postawić na nie, niż tradycyjne kosiarki. Po pierwsze na pewno cechują się większą wydajnością i są w stanie sobie poradzić z bardziej wymagającymi zadaniami. Po drugie bijaki są mniej podatne na stępienie niż tradycyjne ostrza, więc kosiarki bijakowe zwyczajnie posłużą Ci dłużej. 

Jednak najmocniejszym argumentem przemawiającym za ich wyborem jest wspomniany wcześniej proces mulczowania. Nie tylko pozwala on skrócić roślinność i wyrównać jej poziom. Mulczowanie ma też inne korzyści, a mianowicie: 

 1. Zwiększona wilgotność gleby – uzyskana warstwa rozdrobnionych roślin pochłania i utrzymuje wilgoć w glebie, co jest szczególnie ważne podczas suszy. Warto o tym pamiętać przy zakładaniu systemu nawadniającego

 1. Ochrona gleby przed wysuszeniem – mulcz chroni glebę przed działaniem słońca i wiatru, co zapobiega jej wysuszeniu. 

 1. Zmniejszenie rozwoju chwastów – chwastom trudniej wypuścić nasiona, co ogranicza ich rozwój. 

 1. Poprawa jakości gleby – mulcz pomaga utrzymać odpowiedni poziom pH gleby i zwiększa jej zawartość składników odżywczych, co wpływa na lepszą jakość gleby. Jest to świetny sposób na naturalne nawożenie. 

 1. Oszczędność czasu i pieniędzy – mulczowanie zastępuje konieczność ręcznego usuwania skoszonej trawy, więc nie musisz jej grabić czy regularnie opróżniać kosza kosiarki. 

Warto pamiętać, że mulczowanie jest szczególnie przydatne dla trawników, ale może być również stosowane w innych obszarach zieleni, takich jak rabaty kwiatowe i ogródki. Podobne efekty uzyskasz, korzystając np. z rębaków do gałęzi. Dzięki nim otrzymasz drewniane zrębki, którymi przysypiesz glebę, aby uzyskać warstwę ochronną. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki bijakowej? 

Przy zakupie kosiarki bijakowej pamiętaj o kilku ważnych czynnikach, aby wybrać narzędzie, które będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom i wymaganiom. Mowa tutaj o parametrach technicznych informujących o wydajności danego urządzenia. Przy porównywaniu poszczególnych modeli kosiarek bijakowych dobrze jest je mieć na uwadze. Oto kilka najważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę: 

 • Szerokość robocza – określa wielkość kosiarki bijakowej i jak duży teren może skosić. 

 • Wydajność robocza – czyli, ile metrów kwadratowych powierzchni w ciągu godziny jest w stanie obrobić maszyna. 

 • Wysokość koszenia – regulacja poziomu ostrzy pozwala na dostosowanie długości trawy do indywidualnych preferencji. 

 • Zasilanie – znajdziesz kosiarki bijakowe spalinowe i podłączane do ciągników za pomocą wałka odbioru mocy (WOM).  

 • Moc – w przypadku modeli z silnikami benzynowymi ma związek z wydajnością i żywotnością sprzętu. Im mocniejsza maszyna, tym dłużej i lepiej popracuje. 

 • Dopuszczalna moc silnika – dotyczy kosiarek bijakowych do ciągników. Określa jaki typ silnika jest odpowiedni do danego modelu. 

Postaw na markę dla profesjonalistów i kup kosiarki bijakowe od Wiesenfield 

Jeśli szukasz profesjonalnego urządzenia do koszenia i mulczowania, to marka Wiesenfield ma coś specjalnie dla Ciebie. W jej ofercie znajdziesz wydajne kosiarki bijakowe, z którymi zadbasz o swoje pola i tereny zielone. Marka zyskała uznanie wśród rolników i hodowców z całej Europy, więc masz pewność, że jest godna Twojego zaufania. Przekonaj się jak najszybciej i złóż zamówienie na kosiarki bijakowe Wiesenfield! 

Nadal masz wątpliwości? To co powiesz na 3-letnią gwarancję i darmową wysyłkę? Dostaniesz je, jeśli kupisz sprzęt w sklepie expondo! A wiesz, co jest najlepsze? Oferta dotyczy całego asortymentu! Niezależnie więc, czy wybierzesz kosiarki bijakowe, agregaty prądotwórcze, czy inne produkty do swojego gospodarstwa rolnego, zawsze możesz liczyć na doskonałą obsługę. Ponadto w razie czego masz 30 dni na rezygnację oraz bezpłatny zwrot, jeśli sprzęt nie przypadnie Ci do gustu. Jesteśmy jednak pewni, że wybierzesz produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Złóż zamówienie już dziś!