Haki sprzęgające

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 5 z 5 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Haki sprzęgające z asortymentu sklepu expondo.pl 

Sklep expondo.pl oferuje produkty przeznaczone dla specjalistów z różnych branż, m.in. rolników. Wśród nich znajdziesz nie tylko sprzęt podnoszący komfort pracy (np. siedzenia ciągnikowe), ale również służący do jej unowocześniania. Są to haki sprzęgające marki AMA, które pozwalają sprawnie podłączyć ciągnik do wielu maszyn. Sprawiają, że ciągnik z maszyną jest zawsze pewnie połączony.  

Haki sprzęgające z naszego asortymentu nadają się do ciągników wielu popularnych marek. Przyspawasz je do pojazdów Ursus, Zetor, Belarus, Fendt, John Deere, Massey Ferguson, New Holland i wielu innych. Pasują do różnych klas kategorii TUZ, które odpowiadają mocy ciągników.  

Dlaczego warto kupić hak sprzęgający? 

Dobrze dopasowany do ciągnika rolniczego hak łącznika dolnego gwarantuje solidne połączenie go z maszyną. Jeśli dodatkowo umiesz spawać, to samodzielnie możesz zająć się jego montażem. Zawsze jednak pamiętaj, aby spawać hak pod kątem. Wtedy będzie ustawiony prostopadle do belki zaczepowej maszyny.  

Jeśli zdarza Ci się przeprowadzać agregatowanie maszyn, to z pewnością potrzebujesz również wałków odbioru mocy. Sklep expondo.pl oferuje je, podobnie jak haki sprzęgające, od dostawcy AMA. Umożliwiają napędzenie urządzenia mechanicznego (np. rozsiewacza nawozów czy opryskiwacza polowego) podłączonego do ciągnika. Wałek WOM umożliwia wykorzystanie mocy napędowej pochodzącej z silnika pojazdu.  

Który hak sprzęgający będzie najlepszy dla Ciebie? 

Szukając dla siebie haka sprzęgającego, zawsze zwracaj baczną uwagę na jego parametry techniczne. Żeby zapewnić pewną i bezpieczną pracę, hak łącznika dolnego musi być nie tylko prawidłowo przyspawany. Konieczne jest jego precyzyjne dopasowanie do ciągnika. Jeśli będzie za słaby, może nie wytrzymać ciężaru maszyny. W naszym poradniku zakupowym przedstawiamy najważniejsze parametry haków sprzęgających: 

  1. Kategoria – od I do IV TUZ (trzypunktowego układu zawieszenia):  

  • Najmniejsze haki pasują do I kategorii. Współpracują z kulą o średnicy zewnętrznej 44 mm, którą zwykle posiadają małe ciągniki o mocy do 55 KM. 

  • Haki sprzęgające odpowiadające II kategorii nadają się do kul o średnicy zewnętrznej 56 mm. W nią wyposaża się zwykle ciągniki o mocy 140 KM. 

  • Kategoria III odpowiada hakom kompatybilnym z kulą o średnicy 64 mm w ciągnikach o mocy do 272 KM. 

  • Do IV kategorii (najwyższej) pasują haki do ciągników o mocy do 400 KM (ze średnicą kuli – 85 mm). 

  1. Maksymalna moc ciągnika – łączy się bezpośrednio z kategorią TUZ. 

Haki sprzęgające marki AMA – zalety 

Haki sprzęgające marki AMA charakteryzują się przede wszystkim dużą wytrzymałością. Jest to kluczowa cecha, ponieważ hak musi niezawodnie przenosić siłę pod różnym kątem w czasie pracy. Sprzęt wyprodukowano ze stali.  

Każdy hak łącznika dolnego dostępny w sklepie expondo.pl ma czytelne oznaczenie kategorii TUZ, do jakiej pasuje. Informacja jest także zawsze podana w tabeli z danymi technicznymi. Dzięki temu dokonasz wyboru zgodnego ze swoimi potrzebami.  

Jeśli masz już unowocześniony ciągnik, np. za pomocą haka sprzęgającego, przyszedł czas na analizę innych możliwości. Zastanawiasz się nad samodzielnym wyrobem pelletu na opał lub paszę dla zwierząt? Zainwestuj w peleciarki rolniczej marki Wiesenfield. Umożliwią Ci wydajną i precyzyjną produkcję granulatu.  

W Twoim magazynie, np. gdzie przechowujesz zboże, mogą przydać się wciągarki łańcuchowe. Stanowią one niezwykle uniwersalny sprzęt, który sprawdza się zarówno w gospodarstwie rolnym, jak i zakładzie przemysłowym. Pozwalają bezpiecznie oraz wygodnie podnosić nawet kilkutonowe ładunki.  

Chcesz kupić haki sprzęgające AMA lub maszyny przemysłowe innych cenionych marek w sklepie expondo.pl? Otrzymasz nie tylko solidne sprzęty do profesjonalnych prac. Zyskujesz także dodatkowe korzyści w postaci darmowej dostawy produktu oraz 3-letniej gwarancji. Choć najprawdopodobniej nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania, możesz je bezpłatnie zwrócić w terminie do 30 dni.