Siedzenia ciągnikowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Siedzenia ciągnikowe niemieckiej marki Hillvert

Fotele do ciągnika marki Hillvert cechują się wysoką jakością wykonania i ergonomią. Uznany niemiecki producent części do maszyn rolniczych oferuje szereg modeli różniących się zarówno kształtem, jak i materiałem wykonania. Metalowe siedziska do traktora, samobieżnych kosiarek czy wózków widłowych można używać w niemal każdych warunkach – są odporne na czynniki atmosferyczne i łatwe do wyczyszczenia.

Asortyment sklepu expondo.pl obejmuje siedzenia do ciągników w kilku wariantach wielkościowych. Niezależnie od wymiarów wytrzymują ciężar maks. 300 kg. Zostały wykonane z solidnych materiałów: ramy wyprodukowano ze stali, a siedziska wypełniono odporną na odkształcanie pianką poliuretanową. Tapicerka z PVC lub tekstylna zależy od modelu.

Fotele marki Hillvert dysponują także regulacją ustawień. Przykładowo są to: odchylanie oparcia o 15°, opcja wzdłużnej regulacji odległości oraz dopasowanie amortyzacji do swojej masy ciała. Tak dostosowany sprzęt sprawdzi się nawet podczas wielogodzinnej pracy.

Marka Hillvert zasłynęła z profesjonalnych produktów do pielęgnacji zieleni. Wśród nich znajdują się m.in. sprzęt do nawadniania, maszyny ogrodnicze i pompy ogrodowe.

Jaki fotel do ciągnika wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego fotela zwróć pod uwagę na następujące parametry:

  1. Oparcie

    Jeśli potrzebujesz fotela, w którym nawet bardzo żmudna, wielogodzinna praca będzie wygodna – sprawdź modele z oparciem i wyściółką. Dostępne u nas fotele wykonane są z metalowej ramy, a tapicerkę mają z PVC lub tkaniny. Wypełnienie z pianki poliuretanowej jest niezwykle odporne na odkształcenia oraz sprawia, że na fotelu siedzi się bardzo komfortowo.

  2. Obciążenie maksymalne

    Przed dokonaniem ostatecznego wyboru zweryfikuj maksymalne obciążenie fotela. Najbardziej wytrzymałe znoszą obciążenie do 300 kg. Dzięki temu nawet osoby o ponadprzeciętnych gabarytach mają pewność, że siedzisko ich nie zawiedzie.

  3. Regulacja długości i wysokości

    W zależności od potrzeb masz do wyboru fotele mniej lub bardziej zaawansowane. Te ostatnie oferują regulację wzdłużną oraz wysokości, a także możliwość odchylenia oparcia oraz opcję dostosowania amortyzacji do wagi użytkownika. Posiadają również podłokietniki. Tego typu model sprawi, że nawet długotrwałe prace polowe na dużych areałach nie odbiją się negatywnie na stanie Twoich pleców! A w kabinie ciągnika będziesz czuć się niemal jak w biurze.

O czym należy pamiętać, wybierając siedzenie do traktora?

Każde siedzisko w tej kategorii pasuje do płyty montażowej o ściśle określonych wymiarach. Zanim zdecydujesz się złożyć zamówienie w naszym sklepie, najpierw upewnij się czy Twój ciągnik, wózek widłowy lub kosiarka samobieżna spełniają te warunki. W opisach produktów są podane wymogi techniczne.

Świetnym uzupełnieniem foteli są obrotnice. Tego typu części do ciągników możesz również z powodzeniem zamontować w kamperze, na łódce lub w maszynie budowlanej. Dzięki nim nie musisz wstawać z miejsca, aby w zasięgu ręki wykonać jakąś czynność.

Fotele ciągnikowe nadają się również do wykorzystania w wielu innych maszynach użytkowych, między innymi w kosiarkach samobieżnych i wózkach widłowych. Sprawdzą się więc nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale także w przemyśle.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym wyposażeniu, które zwiększy komfort pracy, sklep expondo.pl spełni Twoje oczekiwania!