Wagi laboratoryjne

Zainspiruj się blogiem expondo

Biorąc pod uwagę miejsce i sytuację, w której może znaleźć się nasza waga laboratoryjna, już na etapie planowania zwracamy szczególną uwagę na materiały użyte do jej budowy. Ponieważ szalka bardzo często ma bezpośredni kontakt z ważonymi produktami, wykonana została ze stali nierdzewnej.

Użyty materiał charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie wody. Dzięki niemu nasze wagi precyzyjne doskonale sprawdzą się w kontakcie z różnymi laboratoryjnymi preparatami. Podwyższona wytrzymałość inoxu na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że na szalce można stawiać zarówno szklane, jak również metalowe przedmioty – bez ryzyka zarysowania powierzchni.

Wagi laboratoryjne – trwała budowa i innowacyjny design

Niektóre modele wag laboratoryjnych zostały wyposażone w szafkę przeciwpodmuchową. Jest to doskonałe zabezpieczenie w przypadku pracy z sypkimi i lekkimi produktami. Dodatkowo osłona chroni także przed brudem i zanieczyszczeniami z otoczenia. Dostępne są wersje wag kalkulacyjnych ze zdejmowanymi szafkami lub zamontowanymi na stałe.

Praca w laboratorium wymaga nie tylko skupienia badacza, ale również wglądu w przebieg i rezultat doświadczenia. Dla zwiększenia sprawnego przepływu danych pomiarowych do komputera lub minidrukarki, poszczególne modele wag precyzyjnych wyposażone zostały we wbudowany port. Tego typu łącze, wraz z dodatkowymi funkcjami (np. liczenie procentów, zliczanie sztuk), zwiększają komfort przeprowadzanych badań.

W naszej ofercie możecie znaleźć także inne, równie wytrzymałe i dokładne urządzenia Steinberg Systems. Wśród nich znajdują się wagi sklepowe (z funkcją obliczania ceny za kilogram), wagi magazynowe i platformowe (przeznaczone do określana ciężaru palet, paczek itp.). W przypadku ważenia kilkutonowych towarów sprawdzą się wagi hakowe. Marka Steinberg Systems posiada szeroki wybór profesjonalnych wag elektronicznych na każdą okazję. W tak bogatym asortymencie z łatwością można dopasować sprzęt do indywidualnych potrzeb.

Wagi precyzyjne – szerokie zastosowanie

Podczas ważenia substancji w takich miejscach jak: laboratoria, zakłady jubilerskie czy apteczne zaplecza, ważne staje się uzyskanie bardzo dokładnego i wiarygodnego pomiaru. Dzięki wagom aptekarskim i analitycznym Steinberg Systems możliwe jest precyzyjne określanie masy nawet drobnych przedmiotów np. w stanie płynnym lub stałym. Niezwykle czuła szalka w wadze kalkulacyjnej posiada podziałkę już od 0,001 g.

Wagi precyzyjne, ze względu na swoją dokładność w ważeniu, najczęściej spotyka się w placówkach naukowo-badawczych oraz laboratoryjnych. Jednak to nie jedyne miejsca, w których się sprawdzą. Prezentowane urządzenia Steinberg Systems cieszą się dużą popularnością w pracowniach numizmatycznych, warsztatach hobbystycznych, a nawet kuchniach gastronomicznych i molekularnych. Oferowane w sklepie expondo.pl wagi analityczne są wyposażeniem wielu zakładów jubilerskich. Wraz z piecami tyglowymi stanowią doskonały warsztat każdej pracowni złotniczej.

Steinberg Systems na rynku działa już od lat. Ciężka praca i oferta obejmująca sprzęty najwyższej jakości sprawiły, że marka ta zdobyła uznanie wielu klientów na całym świecie. Charakteryzuje ją niemiecka dokładność w projektowaniu i tworzeniu całego swojego asortymentu.

Jesteś badaczem lub laborantem? Przeprowadzasz doświadczenia, gdzie odmierzenie odpowiedniej ilości proszku lub płynu ma kolosalne znaczenie dla całego eksperymentu? A może pracujesz w zakładzie jubilerskim i starannie dobierasz kamienie szlachetne do pierścionków i bransolet? Niezależnie od wykonywanego fachu – jeżeli szukasz sprzętu do szczegółowych pomiarów, nasza precyzyjna waga laboratoryjna / jubilerska będzie trafionym zakupem.

Expondo.pl w swojej ofercie posiada wiele urządzeń, które (ze względu na swoją jakość i trwałość) bardzo szybko zapadły w pamięć wielu klientom. Nasz sklep internetowy odniósł sukces w różnych branżach. Zaczynając od gastronomicznej (np. profesjonalne maszyny do popcornu Royal Catering), po przemysłową i rzemieślniczą (m.in. oferując wydajny sprzęt spawalniczy marki Stamos Welding Group). Teraz z dumą prezentujemy szeroki asortyment od Steinberg Systems, a w nim wytrzymałe, dokładne i wielofunkcyjne wagi laboratoryjne.