Wędzarnie

Zainspiruj się blogiem expondo

Wędzarnie od Royal Catering charakteryzują się solidną konstrukcją. Są to sprzęty przeznaczone do profesjonalnego użytku w branży HoReCa. Sprawdzą się w restauracjach, zajazdach, hotelach, gospodarstwach agroturystycznych i różnych ośrodkach wczasowych. Będą stanowiły również atrakcyjny wybór dla szukających wysokiej jakości wędzarni do domu lub ogrodu. Już dziś sprawdź z ofertą expondo.pl i poznaj podobne urządzenia gastronomiczne: piece do pizzy oraz grille gastronomiczne.

Jak działają wędzarnie?

Wędzarnie służą do przyrządzania oraz konserwowania żywności za pomocą temperatury oraz dymu pochodzącego z drewna drzew liściastych (dopuszczalna domieszka jałowca). W zależności od doboru temperatury, w jakiej umieszcza się produkty, wyróżniamy wędzenie na zimno (do ok 22°C), na ciepło (22-40°C) oraz na gorąco (40-90°C). Im wyższa temperatura, tym trwalszy wyrób zostaje otrzymany. Wędzić można prawie wszystkie mięsa (w tym drób), ryby, sery, wędliny, artykuły spożywcze w rodzaju słoniny, a nawet warzywa i owoce. Tradycyjnie w dymie suszy się np. śliwki. Po przyrządzeniu wędzonek można długo przechowywać je w stołach chłodniczych.

Używanie urządzeń z oferty Royal Catering gwarantuje otrzymanie wyrobów najwyższej jakości. Precyzyjny timer ułatwia ustawienie odpowiedniego czasu pracy, a termostat czuwa nad tym, aby proces przebiegał we właściwej temperaturze. Akcesoria, tj. ruszty, tace na tłuszcz, popielnik oraz szuflada do uzupełniania zrębków wędzarniczych, wpływają na wysoki komfort obsługi sprzętu.

Wędzarnie – jakość Royal Catering

Wędzarnie oferowane w expondo.pl wykonane zostały z trwałej stali szlachetnej. Jest to materiał bardzo pożądany w profesjonalnej gastronomii ze względu na unikalne właściwości. Cechuje się odpornością na korozję, działanie zawartych w pożywieniu kwasów, wysoką temperaturę oraz mechaniczne uszkodzenia (obicia, otarcia i zarysowania). Dzięki biologicznej obojętności jest zupełnie bezpieczna dla żywności mającej z nią kontakt. Gładką powierzchnię stali szlachetnej łatwo oczyścić za pomocą wody i detergentu. Ponadto przez lata zachowuje atrakcyjny wygląd, a produkty z niej wykonane charakteryzują się długą żywotnością. Inne artykuły w naszej ofercie zrobione ze stali szlachetnej to np. bemary oraz nadziewarki do kiełbasy.

Sklep internetowy expondo.pl proponuje szeroki wybór sprzętów gastronomicznych dla profesjonalistów oraz prywatnych odbiorców. Wszystkie dostępne w asortymencie urządzenia i akcesoria posiadają wymagane prawem certyfikaty oraz przechodzą szereg drobiazgowych testów jakościowych. Dokonując u nas zakupu, masz pewność otrzymania towaru wysokiej klasy.
Już dzisiaj zamów wydajną wędzarnię ze stali szlachetnej z dowozem pod wskazany adres!