Polerki do szkła

Zainspiruj się blogiem expondo

Dokładnie wypolerowane naczynia odgrywają ogromną rolę podczas eleganckiego obiadu w restauracji czy hotelu. Chcąc osiągnąć ten efekt, potrzebujesz wprawy w obchodzeniu się ze szkłem oraz odpowiedniego wyposażenie. Ręczne polerowanie wymaga dużo czasu i cierpliwości. Nierzadko jest też niedokładne. Ogromnym ułatwieniem, zwłaszcza w profesjonalnych lokalach gastronomicznych, okażą się wydajne polerki do szkła marki Royal Catering.

Urządzenia dostępne w asortymencie expondo.pl skutecznie usprawnią pracę w restauracji, hotelu czy za barem. Dzięki nim szklanki, kieliszki, lampki czy pokale zaczną zachwycać swoim blaskiem. Sprawdź też inne produkty niemieckiej marki Royal Catering. W oficjalnym sklepie producenta znajdziesz m.in. wiaderka i pojemniki barmańskie, listwy do bonowania zamówień oraz szeroki wybór mebli ze stali nierdzewnej.

Jak polerować szkło?

Nic nie dodaje takiego uroku i elegancji na zastawionym stole jak perfekcyjnie wypolerowane naczynia. Błyszczące kieliszki do wina, lampki do szampana czy zwykłe szklanki tworzą niepowtarzalną aurę podczas uroczystych obiadów lub kolacji. Dlatego warto wiedzieć, jak osiągnąć ten efekt.

Zanim się za to zabierzesz, upewnij się, że szkło zostało dokładnie umyte. Możesz zrobić to ręcznie lub za pomocą zmywarki. Ważne jest, abyś nie używał gorącej wody, która często powoduje matowienie kieliszków. Staraj się też korzystać z jak najmniejszej ilości detergentów. W sytuacjach, gdy musisz ich użyć, pamiętaj o dokładnym wypłukaniu szkła. Następnie pozwól naczyniom porządnie wyschnąć. Najlepszy efekt osiągniesz przez ustawienie ich czaszą do dołu na ściereczce.

Bardzo popularną czynnością podczas polerowanie jest chuchanie na naczynia, aby lekko je nawilżyć. Odradzamy stosowanie tej metody ze względów higienicznych. Lepiej skorzystać z pary wodnej unoszącej się nad czajnikiem czy garnkiem. Często profesjonalne ekspresy do kawy mają specjalne dysze wytwarzające parę. Jeśli masz taką możliwość – użyj ich. Wycierając kieliszki i lampki zacznij od czaszy. Zwróć szczególną uwagę na dno, gdzie zbierają się różne osady. Na tym etapie trzymaj naczynie za stopkę. Pozwoli Ci zminimalizować ryzyko pęknięcia. Następnie przejdź do nóżki i skończ na podstawie. Aby uniknąć dodatkowej pracy, warto założyć rękawiczki. Ochronisz w ten sposób powierzchnię przed niechcianymi śladami palców.

Wydajne polerki do szkła Royal Catering

Z profesjonalnymi polerkami niemieckiej marki Royal Catering nie będziesz musiał ręcznie przecierać szkła. Urządzenia okażą się niezwykle przydatne w restauracjach, hotelach, barach w firmach cateringowych i wszędzie tam, gdzie używa się dużej liczby kieliszków. Wydajność sprzętów pozwala na wyczyszczenie nawet 330 szklanek w zaledwie godzinę! Jest to zasługa silników o dużej mocy oraz specjalnych szczotek. Zaprojektowano je z myślą o usuwaniu smug, zacieków i wilgoci z naczyń. Ponadto w niektórych modelach zastosowano praktyczne nawiewy z gorącym powietrzem. Osuszają one głowice, aby zawsze były gotowe do użycia.

Korpusy produktów wykonano z solidnej stali nierdzewnej. Jest ona ceniona ze względu na swoją wytrzymałość na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Cechuje się też gładką powierzchnią, którą z łatwością wyczyścisz. Materiał nie koroduje, więc doskonale nadaje się do pomieszczeń o wysokiej wilgotności. Urządzenia wyposażono też w antypoślizgowe nogi. Pochłaniają one wibracje powstające podczas pracy. Zapobiegają też przesuwaniu się sprzętu i chronią powierzchnię roboczą przed zarysowaniem.

Przekonaj się o efektywności polerek do szkła marki Royal Catering już dziś. Zapewnij swoim klientom niepowtarzalną atmosferę za sprawą błyszczących kieliszków. Sprawdź też pozostałe produkty tego producenta. W sklepie expondo.pl znajdziesz m.in. szeroki wybór garnków, patelni czy naczyń z żeliwa.