Winiarstwo

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 23 z 23 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Właściwe przygotowanie owoców do produkcji wina czy cydru wymaga wysokiej jakości urządzeń. Dzięki nim cały proces przebiega o wiele szybciej, a ilość uzyskanego soku pozwala na przyrządzenie wielu butelek trunku. Wychodząc naprzeciw potrzebom profesjonalnych winiarzy i producentów domowego wina, marka Royal Catering stworzyła serię produktów idealnie nadających się do tego celu.

W sklepie expondo.pl znajdziesz m.in. prasy i rozdrabniarki do takich owoców jak winogrona, jabłka, gruszki czy brzoskwinie. Będziesz mógł też kupić praktyczne akcesoria służące do skutecznego filtrowania soku. Zachęcamy do zapoznania się z resztą asortymentu marki Royal Catering. Sprawdź kotły warzelne do piwa oraz chłodziarki do przechowywania wina.

Rozdrabniacze do owoców Royal Catering

Zanim zaczniesz wyciskać sok z owoców, należy je odpowiednio rozdrobnić. Dzięki temu uzyskasz znacznie więcej płynu, niż gdybyś wrzucił np. całe jabłka do prasy. Oczywiście możesz zrobić to ręcznie przy użyciu noża, ale najlepszy efekt uzyskasz, korzystając z rozdrabniaczy marki Royal Catering. W tej kategorii umieściliśmy dwa rodzaje urządzeń – elektryczne i ręczne.

Pierwsze z nich zostały wyposażone w silniki o dużej mocy. Odpowiadają one za napędzanie tarcz z ostrzami, które tną owoce na drobne kawałki. Dzięki zasilaniu elektrycznemu obróbka przebiega szybko i bardzo dokładnie. Modele posiadają też obszerne zbiorniki z szerokimi wlotami. Pozwalają one na wsypanie dużych porcji jabłek czy gruszek. Konstrukcje rozdrabniaczy przystosowano do intensywnej pracy, a gumowe nóżki gwarantują stabilność.

Ręczne zgniatarki do owoców są z kolei napędzane siłą mięśni użytkownika. Ich zaletą jest to, że nie musisz martwić się o połączenie ze źródłem prądu, aby urządzenie mogło działać. Mechanizmy są obsługiwane za pomocą korb z dużymi rączkami. Ich ergonomiczny kształt pozwala pewnie chwycić elementy i obracać nimi bez obawy, że się wyślizgną. Solidna konstrukcja sprzętów sprawia, że idealnie nadają się do użytku na zewnątrz.

Prasy do wyciskania soku z owoców

Po przygotowaniu owocowej pulpy możesz ze spokojem przystąpić do kolejnego etapu, czyli wyciskania z niej czystego soku. W tym celu nieocenioną pomocą okażą się prasy śrubowe Royal Catering. Wszystkie dostępne urządzenia cechują się wysoką wytrzymałością, a także łatwą obsługą, z którą poradzi sobie każdy.

W sklepie expondo.pl znajdziesz warianty wyposażone w perforowane zbiorniki ze stali nierdzewnej lub w drewniane kosze. Modele ponadto różnią się pojemnością. Aby rozpocząć wyciskanie, wystarczy, że wrzucisz rozdrobnione winogrona, jabłka czy gruszki do pojemnika/kosza. Używając poręcznej korby, opuścisz tłok, który będzie coraz mocniej napierać na surowiec. Następnie sok zacznie sączyć się przez otwory lub szczeliny między szczeblami. Każda z pras posiada praktyczny lejek. Odprowadza on uzyskany płyn do podstawionego wiaderka. Dla zachowania stabilności wyciskarki możesz przykręcić do twardego podłoża.

Jeżeli zależy Ci na klarownym soku, warto wybrać specjalne worki filtracyjne. Wkłada się je do perforowanego pojemnika lub kosza prasy, a następnie wsypuje się do nich owoce. Drobne oczka przepuszczają tylko płyn, skutecznie zatrzymując miąższ, pestki i skórki wewnątrz. Oferujemy worki filtracyjne w różnych rozmiarach.

Popraw wydajność swojej winiarni z profesjonalnymi urządzeniami do wyciskania soku owocowego marki Royal Catering. Przemyślane konstrukcje i zastosowanie mocnych materiałów sprawiają, że produkty posłużą przez wiele lat. Sprawdź też nalewaki do piwa i lodówki na napoje tego producenta. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!