Sprzęt rolniczy

Zainspiruj się blogiem expondo

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z wyborem wysokiej jakości urządzeń i sprzętów służących do hodowli zwierząt lub uprawy oraz przetwórstwa np. owoców. Niezależnie od tego, w czym się specjalizujesz, w tej kategorii znajdziesz to, czego potrzebujesz. Nasi inżynierowie dołożyli wszelkich starań, aby produkty ze sklepu expondo.pl były użyteczne, łatwe w obsłudze, a także służyły przez wiele lat.

W asortymencie posiadamy m.in. inkubatory marki Incubato do wylęgu drobiu. Sprzedajemy również bardzo wydajne skubarki Wiesenfield przeznaczone do usuwania piór z kurczaków i nie tylko. Z kolei miłośnicy owocowych przetworów i domowego wina na pewno zainteresują się prasami i rozdrabniarkami do owoców od Royal Catering.

Zachęcamy też do zapoznania się z wygodnymi siedzeniami do ciągników oraz praktycznymi narzędziami ogrodniczymi. Chcesz pozbyć się szkodników z ogrodu? Zobacz kategorię żywołapki (nasz bestseller: pułapka na kuny)!

Profesjonalne sprzęty do hodowli zwierząt

Niemieckie marki Incubato i Wiesenfield, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w branży, stworzyły wysokiej jakości urządzenia i akcesoria usprawniające różne aspekty hodowli zwierząt.

Pierwszy z producentów specjalizuje się w inkubatorach do wylęgu drobiu. Sprzęty przystosowano zarówno do kurzych jajek, jak i tych pochodzących od kaczek, indyków czy gęsi. W sklepie expondo.pl znajdziesz modele mieszczące nawet 112 jaj! Celem inkubatorów jest stworzenie odpowiednich warunków sprzyjających właściwemu wylęgowi piskląt. Urządzenia utrzymują m.in. stałą temperaturę, wilgotność czy przepływ powietrza.

Wszystkie parametry można regulować zgodnie z wymogami dla danego gatunku drobiu. Dysponujemy również wariantami wyposażonymi w systemy rotacji jaj. Razem ze sprzętami dołączamy dozowniki wody oraz owoskopy do kontrolowania rozwoju zarodków.

Z kolei marka Wiesenfield w swoim asortymencie ma profesjonalne skubarki do drobiu. Służą one do usuwania piór z kurczaków i nie tylko. Oczyszczanie przebiega szybko za sprawą dużej prędkości obrotowej bębnów. W efekcie wydajność produktów osiąga nawet 1000 kg/godz.! Proces poza dokładnością cechuje się też bezpieczeństwem, ponieważ nie uszkadza skóry zwierząt. Jest to zasługa gumowych wypustków umieszczonych wewnątrz zbiorników maszyn. Wszystkie odpadki są na bieżąco usuwane dzięki specjalnej rynnom. Skubarki wystarczy opłukać wodą z węża ogrodowego, aby pozbyć się reszty piór. Gładka powierzchnia ze stali nierdzewnej usprawnia czyszczenie. Materiał gwarantuje również doskonałą trwałość oraz wpływa na profesjonalny wygląd maszyny. Stal nie reaguje z żywnością, więc jest bezpieczna dla zdrowia.

Wiesenfield oferuje także praktyczne siatki do przechowywania słomianych bel. Ich solidna konstrukcja wytrzymuje duże obciążenia oraz przetarcia. Przystosowano je również do użytku na zewnątrz zarówno latem, jak i zimą. Produkty stanowią świetne rozwiązanie dla hodowców koni. Pozwolą one bowiem wygodnie nakarmić zwierzęta sianem.

Wydajne prasy do owoców Royal Catering

Dla amatorów produkcji domowego wina oraz doświadczonych winiarzy marka Royal Catering przygotowała łatwe w obsłudze prasy do owoców. W sklepie expondo.pl do wyboru masz urządzenia z perforowanymi pojemnikami ze stali nierdzewnej lub drewnianymi koszami o różnych pojemnościach. Ich działanie opiera się na mechanizmie śrubowym obsługiwanym za pomocą poręcznej korby. Z każdym obrotem obniża on tłok naciskający na owoce znajdujące się w pojemniku/koszu.

Uzyskany sok przedostaje się przez otwory lub szczeliny do lejka, który odprowadza płyn do podstawionego zbiornika. Konstrukcje pras do owoców cechuje wysoka wytrzymałość pozwalająca na korzystanie z nich na zewnątrz. Ponadto podstawy posiadają specjalne otwory do montażu sprzętu do podłoża. Znacząco poprawia to stabilność całości.

Wydajność pras zwiększysz dzięki rozdrabniaczom marki Royal Catering. Stosuje się je do poporcjowania jabłek, gruszek i brzoskwiń na mniejsze kawałki, z których łatwiej pozyskać sok. Do dużych wlotów będziesz mógł jednorazowo wsypać wiele kilogramów surowców. Do dyspozycji masz modele zasilane elektrycznie lub siłą mięśni. Solidne konstrukcje sprzętów wytrzymują intensywne użytkowanie.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu klarownego soku, wówczas sięgnij po specjalne worki filtracyjne dostępne w tej kategorii. Umieszcza się je w zbiornikach/koszach, a następnie wsypuje się do nich rozdrobnione owoce. Małe oczka przepuszczają jedynie płyn, pozostawiając miąższ, pestki i skórki w prasie.

Wybierz profesjonalne sprzęty do swojego gospodarstwa rolnego już dziś. Produkty marek Wiesenfield, Incubato i Royal Catering z pewnością sprawdzą się przy hodowli zwierząt i obróbce roślin. Złóż zamówienie już dziś!