Fitness

Zainspiruj się blogiem expondo

Niezależnie od tego, jaka forma fitness odpowiada Tobie lub Twoim klientom (ogólnorozwojowy, np. rozciąganie, pilates, czy z użyciem przyrządów, np. trening obwodowy), warto mieć pod ręką akcesoria, które mogą nie tylko ułatwić aktywność, ale wręcz umożliwić wykonywanie wybranych ćwiczeń. Marka Gymrex proponuje produkty przeznaczone dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Sprzęt fitness pozwoli zwiększyć elastyczność stawów, rozciągnąć mięśnie i poprawić równowagę ciała.

W asortymencie sklepu expondo.pl znajdują się m.in. taśmy treningowe, piłka bosu (czyli platforma do balansowania) i materace gimnastyczne. Jeśli już masz duże doświadczenie w ćwiczeniach poprawiających kondycję, a akcesoria fitness są dla Ciebie przedmiotami codziennego użytku, to możesz sprawdzić naszą ofertę sprzętu do treningu siłowego oraz ciężarów. Wszystkich, którzy dbają o dobre samopoczucie i wygląd, zachęcamy do zapoznania się z pełnym zakresem artykułów w kategorii sport i wellness.

Sprzęt fitness – co wybrać?

Na rynku jest dostępnych bardzo wiele przyrządów treningowych zaprojektowanych z myślą o różnych rodzajach aktywności fitness. Jedne charakteryzują się większą uniwersalnością i można ich używać do bardzo szerokiej gamy ćwiczeń, a inne przeznaczono ściśle do wybranego rodzaju ruchu. Jeśli dopiero szukasz tego, co Ci odpowiada, warto zaopatrzyć się we wszechstronne przybory gwarantujące wiele rodzajów zastosowań.

Jednym z takich produktów jest piłka bosu, czyli piłka gimnastyczna do balansowania. Narzędzie wyposażone w linki z rączkami sprawia, że nie tylko udoskonalisz swoje wyczucie równowagi, ale również poprawisz np. siłę głębokiego gorsetu mięśniowego. Zależnie od położenia piłki możesz pracować nad równowagą (okrągła strona dotyka podłoża) lub siłą ramion czy brzucha (płaska strona dotyka podłoża). Warto zaznaczyć, że ogólnorozwojowy trening świetnie przygotowuje do uprawiania innych sportów, m.in. wodnych.

Przyrządy do ćwiczeń – oferta Gymrex

Kolejnym przykładem uniwersalnego wyposażenia fitness są maty gimnastyczne. Model marki Gymrex warto wybrać z uwagi na możliwość trzykrotnego złożenia i wygodnego przenoszenia za pomocą dwóch rączek. Na materacu wypełnionym pianką wykonasz przewroty, ćwiczenia korekcyjne, a także wprowadzające do sportów walki takich jak judo czy karate. Doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń na materacu staną się te z użyciem taśm treningowych. Pozwolą bezpiecznie i swobodnie wykonywać m.in. pompki oraz podciągnięcia.

Jeśli Twoim priorytetem jest zrzucenie nadmiaru kilogramów, nieocenionym wyborem stanie się platforma wibracyjna. Dostępne w ofercie sklepu expondo.pl modele, poprzez wykonywanie ruchów oscylacyjnych, świetnie wspomagają spalanie tłuszczu na brzuchu, udach i pośladkach. Podobnie jak pozostały sprzęt fitness marki Gymrex również maty wibracyjne są proste w obsłudze. Obsługa za pomocą pilota i wybór trybu pracy to zalety, które szczególnie docenią początkujący użytkownicy.