Nagrzewnice

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 20 z 20 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Profesjonalne nagrzewnice elektryczne, olejowe i gazowe w sklepie expondo 

Czujesz przenikliwy chłód podczas pracy w warsztacie, magazynie czy hali produkcyjnej? W takim razie czas zainwestować w odpowiednie ogrzewanie. Tylko, które będzie dość wydajne, a zarazem tanie? Odpowiedzią są nagrzewnice marki MSW. Z nimi ciepło zawsze będzie Ci towarzyszyć. 

Prezentowane produkty to nic innego, jak domowe grzejniki elektryczne, tylko o znacznie większej efektywności i lepiej przystosowane do trudnych warunków. Dzięki nim zadbasz o przyjemną temperaturę zimą i podczas chłodniejszych dni. Nagrzewnice to doskonały sprzęt dla osób pracujących w garażach, warsztatach, magazynach i wszędzie tam, gdzie nie ma standardowego ogrzewania. 

W sklepie expondo znajdziesz kilka modeli tych maszyn. Do wyboru masz: 

  • nagrzewnice gazowe, 

  • nagrzewnice olejowe, 

  • nagrzewnice elektryczne. 

Jaką nagrzewnicę MSW wybrać? Elektryczną, gazową czy olejową? 

Twoja decyzja w dużej mierze będzie zależeć od miejsca, w którym postawisz urządzenie. Każdy rodzaj cechuje się nieco innymi specyfikacjami, które wpływają na ich wydajność. Dlatego dobrze się zastanów, gdzie najczęściej będzie stała Twoja nagrzewnica

W przypadku pomieszczeń zamkniętych i bez dobrej wentylacji najlepszym wyborem okażą się nagrzewnice elektryczne. Nie wytwarzają one spalin, więc nie musisz martwić się o emisję szkodliwych oparów i gazów. Jedyne czego potrzebują to dostępu do prądu z gniazdka lub agregatu prądotwórczego

Z kolei nagrzewnice gazowe i olejowe najlepiej sprawdzają się w przestrzeniach otwartych lub półotwartych oraz z dobrym systemem wentylacji. Nadają się nie tylko do ogrzewania powietrza, ale i suszenia świeżo nałożonych tynków czy farb. Świetnie więc współgrają z osuszaczami budowlanymi. Ich dużą zaletą jest fakt, że nie potrzebują dostępu do prądu. Są więc bardzo mobilne i łatwo je postawisz w dowolnym miejscu

Jeśli więc pracujesz głównie w zamkniętych garażach czy warsztatach, to najlepszym wyborem dla Ciebie okażą się nagrzewnice elektryczne. Z kolei w dużych halach, pod namiotami eventowymi i nie tylko warto postawić na nagrzewnice olejowe lub gazowe. 

Jaką nagrzewnicę do garażu, a jaką do warsztatu czy magazynu? 

Poza rodzajem pomieszczeń istotną rolę w podejmowaniu decyzji przy zakupie nagrzewnicy powietrza mają też inne czynniki. Im również należy się przyjrzeć, jeżeli chcesz kupić produkt najlepszy dla siebie.  

Przede wszystkim skup się na wielkości przestrzeni, którą chcesz ogrzać. Nie chcesz chyba, żeby wybrane przez Ciebie urządzenie okazało się zbyt słabe, prawda? Dlatego sprawdź dwa parametry nagrzewnic: moc podaną w kW i przepływ powietrza w m3/h. Dzięki nim określisz, czy sprzęt sobie poradzi w danym miejscu. 

W przypadku stosunkowo niewielkich pomieszczeń, np. garaży na jeden pojazd, wystarczające okażą się nagrzewnice elektryczne od 3 do 15 kW i przepływem od 400 do 1000 m3/h. Z kolei do dużych warsztatów czy magazynów najlepiej kupić nagrzewnice olejowe lub gazowe o parametrach wyższych niż podane wcześniej wartości. Pamiętaj przy okazji o odpowiedniej wentylacji tych miejsc! 

Szukasz też innych elementów wyposażenia swojego miejsca pracy? W takim razie nie zapominaj o meblach warsztatowych, z którymi utrzymasz porządek z narzędziami i wykonasz swoją pracę. 

Czy nagrzewnica gazowa jest bezpieczna? 

Podobnie, jak z każdym innym sprzętem zasilanym gazem, tak i z nagrzewnicami gazowymi wiążą się pewne obawy. Nie ma się czemu dziwić, w końcu z gazem nie ma żartów i trzeba się nim obchodzić bardzo ostrożnie. Ale czy umniejsza to bezpieczeństwu nagrzewnic warsztatowych MSW? Absolutnie nie! 

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do modeli olejowych, urządzenia gazowe nie wytwarzają szkodliwych spalin. Produktem ubocznym spalania gazu jest para wodna i dwutlenek węgla, więc nie ma tu mowy o zagrożeniu dla zdrowia

Co jednak najważniejsze, nagrzewnice na gaz od MSW posiadają specjalne systemy bezpieczeństwa. Wśród nich jest zabezpieczenie chroniące przed niekontrolowanym wyciekiem gazu. Przydaje się, gdy płomień nagle zgaśnie, np. przez podmuch powietrza. Poza tym zastosowano ochronę przed przegrzaniem, dzięki której nagrzewnica powietrza jest przystosowana do pracy ciągłej

Jak widzisz, nie ma się czego obawiać. Z modelami gazowymi szybko i efektywnie ogrzejesz swoje otoczenie. Jeśli jednak szukasz czegoś, co skutecznie ochłodzi Cię w upalne dni, to czemu nie sprawdzisz naszej oferty klimatorów

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nagrzewnicy powietrza? 

Pokrótce znasz już najważniejsze aspekty związane z wyborem nagrzewnic elektrycznych, gazowych i olejowych. Warto też poznać inne parametry decydujące o funkcjonalności tych maszyn. Na co więc jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie nagrzewnic warsztatowych? 

  1. Moc – najczęściej wyrażana w kW. Większa wartość przekłada się na wyższą temperaturę ogrzania oraz szybkie jej osiągania. Takie urządzenie może też pracować dłużej bez przerwy. 

  1. Przepływ powietrza – czyli ile metrów sześciennych powietrza przechodzi przez urządzenie w ciągu godziny. 

  1. Wielkość pomieszczenia – część nagrzewnic w swoich specyfikacjach ma już podaną dopuszczalną wielkość pomieszczenia, którą jest w stanie ogrzać. 

  1. Regulacja temperatury – dzięki tej funkcji ustawisz poziom grzania według własnych upodobań. 

  1. Zużycie paliwa – dotyczy nagrzewnic gazowych i olejowych. Informuje, na jak długo starczy paliwa, zanim urządzenie się wyłączy. 

  1. Pojemność zbiornika paliwa – czyli ile paliwa zmieści się w baku nagrzewnicy powietrza. 

Niemałe znaczenie ma również mobilność tych urządzeń. Sprawdź więc, czy zastosowano w nich udogodnienia, z którymi wygodnie przeniesiesz nagrzewnice. Mogą one przybierać formę uchwytów oraz kółek. Nie bez znaczenia w tej kwestii jest również waga sprzętów. 

Wybierz wydajne nagrzewnice warsztatowe od MSW! 

Dlaczego warto postawić na nagrzewnice marki MSW? Ponieważ jej produkty zyskały uznanie profesjonalistów i hobbystów z całej Europy! W jej asortymencie znajdziesz nie tylko wyposażenie warsztatów, ale i praktyczne narzędzia, maszyny budowlane i wiele więcej. Zrób to, co zrobiły tysiące klientów przed Tobą i zaufaj marce MSW! 

Sklep expondo, jako oficjalny dystrybutor marki, oferuje również inne produkty do ogrzewania, a także najlepszą obsługę klienta. Niezależnie czy kupisz nagrzewnicę, czy peleciarki, dodatkowo otrzymasz od nas 3 lata gwarancji na cały asortyment. Zapewniamy również darmowe wysyłki i zwroty oraz 30 dni na rezygnację, jeśli produkty nie spełnią Twoich oczekiwań. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!