Klucze pneumatyczne

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 16 z 16 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Sklep expondo.pl prezentuje klucze pneumatyczne!

Co zrobić, gdy śruba stawia tak duży opór, że ręczne odkręcenie zwyczajnie jest niemożliwe? Sięgnij po jeden z wydajnych kluczy pneumatycznych marek MSW i HAZET! Za ich pomocą w kilka sekund odkręcisz nawet zapieczone śruby i nakrętki. Koniec z bezsensownym siłowaniem się, bólem rąk i urwanymi gwintami!

Klucze tego typu zalicza się do narzędzi pneumatycznych warsztatowych, czyli zasilanych sprężonym powietrzem dostarczanym przez kompresory. Wysokie ciśnienie napędza mechanizmy urządzeń, a tym samym gwarantuje duży moment obrotowy potrzebny do wydajnej pracy.

Gdzie przydadzą Ci się klucze na powietrze? Bez wątpienia tam, gdzie często masz do czynienia z zapieczonymi śrubami. Doskonałym miejscem będzie więc warsztat wulkanizacyjny i samochodowy, gdzie klucze pneumatyczne do kół to jedno z podstawowych narzędzi. Mniejsze grzechotki pneumatyczne będą z kolei stanowić praktyczny sprzęt w niejednym warsztacie majsterkowicza. Warto się w nie zaopatrzyć razem ze szlifierkami pneumatycznymi.

W zależności od Twoich potrzeb sklep expondo.pl oferuje Ci szeroki wybór kluczy pneumatycznych do warsztatu i nie tylko. Do dyspozycji masz:

  • klucze udarowe pneumatyczne,
  • klucze pneumatyczne do kół samochodów ciężarowych,
  • grzechotki pneumatyczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klucza pneumatycznego?

Chcesz wybrać odpowiedni klucz pneumatyczny dla siebie? W takim razie sprawdź jego parametry! Bez tego podjęcie dobrej decyzji jest zwyczajnie niemożliwe. Jest kilka aspektów, które warto skontrolować przed zakupem. Należą do nich:

  1. Maksymalny moment obrotowy – wartość wyrażana w niutonometrach (Nm) określa siłę, z jaką pracuje narzędzie. Większy moment sprawdzi się przy bardziej wymagających zadaniach, dlatego warto wcześniej określić, do czego będziesz stosować narzędzie.

  2. Regulacja obrotów – możliwość dostosowania prędkości dokręcania przekłada się na uniwersalność sprzętu. Przyda Ci się, gdy trzeba będzie odkręcić/dokręcić delikatne śruby.

  3. Zużycie powietrza – od tego parametru zależy, czy klucz pneumatyczny będzie pasować do Twojej sprężarki.

  4. Poziom hałasu – każdy klucz na powietrze generuje hałas, nie ma przed tym ucieczki. Nie oznacza to jednak, że masz do wyboru tylko najgłośniejsze modele. Dla własnego komfortu warto czasem postawić na cichsze narzędzie.

Mając to wszystko na uwadze, z pewnością uda Ci się znaleźć to, czego szukasz, a przede wszystkim potrzebujesz.

Jak dobrać klucz pneumatyczny do kompresora?

Kupując jakiekolwiek narzędzia na sprężone powietrze, czy będą to klucze, czy balansery, nie sposób nie wspomnieć o kompresorze. W końcu to on odpowiada za zasilanie i gwarantuje właściwe funkcjonowanie sprzętu. Dlatego podejmując swoją decyzję, pamiętaj, żeby wcześniej odpowiedzieć sobie na pytanie „jak dopasować klucz pneumatyczny do kompresora powietrza?”.

Głównym parametrem klucza, na który trzeba patrzeć w tym przypadku, jest zapotrzebowanie na powietrze. Znając tę wartość, łatwiej będzie Ci dobrać odpowiednią sprężarkę. Dobrą praktyką jest stawianie na kompresory, które zapewniają przepływ powietrza ok. 20% większy, niż podają dane techniczne klucza pneumatycznego. Da Ci to gwarancję właściwego funkcjonowania obu sprzętów.

Co, jeśli sprężarka nie dostarcza odpowiedniej ilości powietrza? Wówczas uzyskanie wysokiego ciśnienia w zbiorniku kompresora będzie zwyczajnie niemożliwe. Przełoży się to na znacznie obniżoną efektywność pracy klucza i innych narzędzi pneumatycznych. Zbyt duży przepływ z kolei oznacza intensywniejsze działanie sprężarki, a to wiąże się z większymi kosztami za energię.

Jaki klucz pneumatyczny do kół i wulkanizacji?

Warsztaty wulkanizacyjne powinny cechować się profesjonalną obsługą i naprawą kół najróżniejszych pojazdów. Bardzo ważnym czynnikiem jest tutaj czas, jaki mechanik poświęca na poszczególne zadania. Jeśli chcesz przyspieszyć swoją pracę w warsztacie, to postaw na klucz pneumatyczny o odpowiedniej wydajności.

Dobierając narzędzie dla siebie, weź pod uwagę, że w zakładzie wulkanizacyjnym spotkasz się z naprawdę szeroką gamą pojazdów w różnym stanie. W jednym śruby puszczą w parę sekund, a w innych będzie potrzeba większej mocy. Dlatego warto postawić na klucz pneumatyczny do kół o mocy w przedziale 1500-1900 Nm. Dzięki niemu spokojnie poradzisz sobie z każdą zapieczoną śrubą czy nakrętką.

Nie zapominaj przy tym o wystarczająco mocnym kompresorze powietrza, który napędzi Twoje narzędzie. Warto też zaopatrzyć się w odpowiednio długie węże ciśnieniowe poprawiające ergonomię pracy w warsztacie.

Czy warto kupować klucze pneumatyczne w sklepie expondo.pl? Oczywiście!

Wybierając klucze pneumatyczne marek MSW i HAZET stawiasz na naprawdę wysokiej jakości sprzęty. Stworzono je z myślą o profesjonalnym zastosowaniu w najróżniejszych warsztatach, nie tylko samochodowych. Ich przemyślane konstrukcje znoszą intensywne użytkowanie, a jednocześnie sprawiają, że obsługa kluczy pneumatycznych jest banalnie prosta. Jeśli szukasz też innych narzędzi na sprężone powietrze, to sprawdź też szeroki asortyment smarownic pneumatycznych od MSW.

Ale to nie wszystko! Sklep expondo.pl oferuje swoim klientom 3-letnią gwarancję na produkty dostępne w sprzedaży. Zamawiając u nas, masz też pewność, że zarówno wysyłka, jak i zwrot są darmowe! A w razie czego zyskujesz również 30 dni na rezygnację z zamówienia. Nie czekaj i kup klucz pneumatyczny do kół w sklepie expondo.pl!