Smarownice pneumatyczne

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 4 z 4 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Smarownica pneumatyczna z asortymentu sklepu expondo.pl

Zajmujesz się na co dzień konserwacją maszyn? Potrzebujesz więc smarownicy pneumatycznej marki MSW! W sklepie expondo.pl znajdziesz urządzenia o wysokich parametrach niezbędne do profesjonalnego oliwienia maszyn wyposażonych w kalamitki. Oferujemy modele o pojemności zbiornika 12 i 20 l. Idealnie sprawdzą się w warsztatach samochodowych, podczas napraw maszyn rolniczych itp.

Jaką smarownicę kupić?

Narzędzia pneumatyczne warsztatowe, do których należy też tawotnica pneumatyczna, potrzebują do działania sprężonego powietrza dostarczanego przez kompresor. Wytwarza on ciśnienie powietrza, trafiające dzięki instalacji do smarownicy. Kiedy naciśniesz spust, smar zostaje wyciśnięty. W ten sposób działa każda smarownica pneumatyczna. Tylko jaki dokładnie model wybrać?

Zależnie od potrzeb koniecznie zwróć uwagę na pojemność. Może ona wynosić od kilkuset mililitrów do nawet kilkunastu litrów. Jeśli stawiasz na wysoki komfort pracy, wybierz smarownicę pneumatyczną na kółkach i z ergonomicznym uchwytem. Wygoda ma duże znaczenie, ponieważ sprzęt z kilkunastolitrowym zbiornikiem waży nawet ponad 10 kg.

Jakie ciśnienie do smarownicy pneumatycznej?

Ciśnienie, zaraz po pojemności, jest kolejnym ważnym parametrem tawotnicy pneumatycznej. Zwykle jego wartość robocza wynosi od 6 do 8 barów. Znaczenie ma również ciśnienie pompy (np. od 240 do 320 barów), które musi odpowiadać podłączanym kompresorom. Zanim przystąpisz do smarowania, musisz włączyć sprężarkę, która zacznie dostarczać powietrze. Przed pierwszym użyciem zarówno smarownicy, jak i sprężarki sprawdź parametry ciśnienia dla obu urządzeń.

Jaki smar do smarownicy?

Aby Twoja smarownica pneumatyczna wydajnie działała, musisz umieścić w jej zbiorniku optymalną ilość smaru. W przypadku modeli marki MSW wystarczy 70-80% pojemności, aby zmieścił się mechanizm dociskający smar. Zawsze staraj się nakładać smar równomiernie w zbiorniku i unikaj tworzenia przestrzeni wypełnionych powietrzem. Zalecamy stosowanie smaru zależnie od pory roku:

  • klasa NLGI 0-1 – okres zimowy,
  • klasa NLGI 2 – okres wiosenny i jesienny,
  • klasa NLGI 2-3 – okres letni.


Pamiętaj, aby nigdy nie stosować zanieczyszczonego smaru. Może to prowadzić do zatkania przewodów tłoczących smar, dyszy pistoletu i innych elementów, a w konsekwencji awarii.

Smarownice pneumatyczne marki MSW – zalety

Wydajność jest kluczową cechą smarownic pneumatycznych MSW. Posiadają one duże zbiorniki o pojemności do 20 litrów. Gwarantuje to możliwość długotrwałej pracy. Efektywne działanie narzędzi pneumatycznych to główna zaleta produktów w sklepie expondo.pl. W obszerne zbiorniki wyposażono również piaskarki syfonowe.

Kolejnym atutem jest prosta i wygodna obsługa. Po podłączeniu smarownicy pneumatycznej do sprężarki możesz przystąpić do działania. Wąż transmisyjny o długości 4 m zapewnia swobodną pracę w różnych odległościach od konserwowanej maszyny. Z kolei kółka przekładają się na pełną mobilność. Dzięki nim skorzystasz ze smarownicy pneumatycznej niemal na każdym podłożu i bez pomocy drugiej osoby. Praktyczny uchwyt pozwala wygodnie manewrować urządzeniem.

Kontrolę poziomu ciśnienia zapewnia manometr z podwójną skalą w barach i psi. Zestawy zawierają również inne niezbędne elementy i akcesoria: przyłącze do zasilania powietrzem, dyszę pistoletu, złączkę, filtr powietrza itp.

Decydując się na zakup tawotnicy pneumatycznej marki MSW w sklepie expondo.pl, otrzymujesz nie tylko solidne narzędzie do profesjonalnych prac. Zyskujesz także dodatkowe korzyści w postaci darmowej dostawy produktu oraz 3-letniej gwarancji.Choć najprawdopodobniej nasz produkt spełni Twoje oczekiwania, możesz go bezpłatnie zwrócić w terminie do 30 dni.

Pracujesz na co dzień z narzędziami zasilanymi sprężonym powietrzem i szukasz ułatwień? Dobrym rozwiązaniem staną się balansery Steinberg Systems z wężem pneumatycznym o długości 1,3 m. Pozwalają one wygodnie ustawić sprzęt w wybranej pozycji, co doskonale odciąża Cię podczas pracy.