Piaskarki

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 4 z 4 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Profesjonalne piaskarki MSW w ofercie sklepu expondo.pl

Szukasz wydajnego sposobu na oczyszczenie powierzchni z rdzy, farby lub lakieru, ale nie wyobrażasz sobie machania drucianą szczotką? W takim razie sięgnij po jedną z profesjonalnych piaskarek marki MSW! Urządzenia te są wręcz doskonałym wyborem, jeśli zajmujesz się renowacją starych mebli, oczyszczaniem felg samochodowym czy zwyczajnie chcesz się pozbyć osadów z różnych powierzchni.

Piaskarki od MSW, podobnie jak wszystkie narzędzia pneumatyczne warsztatowe, w swoim działaniu wykorzystują sprężone powietrze dostarczane przez zewnętrzny kompresor. Powietrze przechodzi przez urządzenie i zasysa materiał ścierny ze zbiornika (najczęściej oczyszczony piasek kwarcowy). Następnie z ogromną prędkością wyrzuca go przez specjalną dyszę. Ścierniwo uderzając o oczyszczaną powierzchnię szybko i skutecznie zdziera wierzchnią warstwę.

W zależności od Twoich potrzeb masz do wyboru kilka rodzajów maszyn do piaskowania. W ofercie sklepu expondo.pl znajdziesz:

  • piaskarki syfonowe,
  • piaskarki kabinowe.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie piaskarki?

Każde urządzenie tego typu cechuje się różnymi parametrami, które przekładają się na wydajność piaskarek. Dlatego szukając odpowiedniego sprzętu dla siebie, sprawdź dane techniczne maszyn do piaskowania. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?

  1. Pojemność – od tego parametru zależy, ile ścierniwa wsypiesz do urządzenia. Im większy zbiornik wybierzesz, tym rzadziej będziesz go uzupełniać.

  2. Ciśnienie robocze – duże ciśnienie gwarantuje szybsze i efektywniejsze oczyszczanie powierzchni z osadów.

  3. Średnica dyszy – rozmiar dyszy przekłada się na wydajność pracy. Ponadto nie wszystkie materiały oczyścisz tą samą końcówką. Najlepiej jeśli maszyna do piaskowania obsługuje dysze o różnych średnicach.

Ponadto warto też sprawdzić, czy piaskarka posiada udogodnienia ułatwiające obsługę. Mowa tutaj o długich wężach ciśnieniowych, kółkach i uchwytach do przenoszenia czy lejku dołączonym do zestawu, z którym wygodnie uzupełnisz ścierniwo.

Jaką maszynę do piaskowania wybrać?

Wiesz już, że piaskarki dzielą się ze względu na swoje parametry oraz rodzaje. Warto więc pochylić się nad pytaniem „którą piaskarkę kupić?”. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojego zapotrzebowania oraz profilu działalności, którą prowadzisz.

Jeśli zajmujesz się oczyszczeniem powierzchni dość sporadycznie, to nie ma potrzeby kupowania największej maszyny do piaskowania. W tym przypadku świetnym wyborem okażą się modele o pojemności 40 l. Jeżeli jednak zadanie jest bardziej wymagające i nie chcesz co chwila dosypywać ścierniwa, wówczas lepiej postawić na piaskarkę syfonową 70 l.

Skoro o piaskarkach syfonowych mowa, to urządzenia od MSW posiadają wbudowane kółka oraz uchwyty, dzięki którym wygodnie przewieziesz całą maszynę z pełnym zbiornikiem. Jest to świetny wybór, jeśli musisz oczyścić bardzo duży obiekt bez możliwości wniesienia go do warsztatu. Wystarczy zadbać o odpowiednio długie węże ciśnieniowe, które zapewnią stałe połączenie między maszyną a kompresorem.

Alternatywą dla wyżej wspomnianych urządzeń są piaskarki kabinowe. Jak sama nazwa wskazuje, posiadają one specjalne kabiny, w których przeprowadza się oczyszczanie. Maszyny te są doskonałym elementem wyposażenia profesjonalnego warsztatu. Dlaczego? Kabiny zapobiegają rozrzucaniu ścierniwa wokół, więc łatwiej utrzymasz porządek w pracowni. Co więcej, możesz wygodnie zebrać zużyty piasek i wykorzystać go jeszcze raz. Dzięki temu oszczędzasz na materiale ściernym.

Jaki kompresor do piaskarki?

Istotnym elementem każdego piaskowania jest właściwy kompresor. To on w dużej mierze decyduje o wydajności całej obróbki. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór sprężarki. W przeciwnym razie zbyt słaba maszyna nie zapewni odpowiedniego ciśnienia. Zbyt mocna z kolei, zamiast oczyścić, uszkodzi obrabianą powierzchnię.

Duży wpływ na Twoją decyzję będzie miał dobór średnicy dyszy do piaskowania. Znacząco wpływa ona na przepływ powietrza, który jest określany przez ciśnienie robocze kompresora. Dla przykładu dysza Ø2 mm do osiągnięcia przepływu 100 l/min potrzebuje ciśnienia 4 bar, a 250 l/min – 8 bar. Ponadto im większą dyszę zamontujesz, tym większe ciśnienie robocze będzie Ci potrzebne.

Dlatego warto wcześniej przemyśleć, jakie prace będziesz wykonywać za pomocą maszyny do piaskowania. Jeśli planujesz punktowo oczyszczać powierzchnie z rdzy i osadów, wówczas wykorzystasz dyszę o mniejszej średnicy. W takiej sytuacji wystarczy średnio wydajny kompresor. Do większych obiektów niezbędna już będzie o wiele mocniejsza sprężarka. Przy okazji pod uwagę weź też zapotrzebowanie na powietrze innych sprzętów w warsztacie np. smarownic pneumatycznych.

Wybierz piaskarkę marki MSW i kup ją w expondo.pl już dziś!

Niezależnie od tego, czy postawisz na mobilną piaskarkę syfonową, czy profesjonalną piaskarkę kabinową, zawsze masz pewność, że wybierasz sprzęt doskonałej jakości! Jest to zasługa marki MSW, niemieckiego producenta narzędzi, który zdobył uznanie hobbystów i profesjonalistów z całej Europy! Jej inżynierowie dokładnie sprawdzili potrzeby i wymogi wielu branż, żeby stworzyć urządzenia o szerokim zastosowaniu. Przykładem tego są nie tylko maszyny do piaskowania, ale i m.in. otwornice do metalu.

Jeśli to Cię nie przekonuje, to co powiesz na dodatkowe korzyści płynące z zakupów w sklepie expondo.pl? Oferujemy Ci 3-letnią gwarancję na cały nasz asortyment, a także darmową wysyłkę i zwroty. Jeśli jednak po złożeniu zamówienia zmienisz zdanie, to masz aż 30 dni na rezygnację. Nie czekaj i rób zakupy razem z expondo.pl!