Szlifierki pneumatyczne

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 14 z 14 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Szlifierki pneumatyczne w asortymencie sklepu expondo.pl

Potrzebujesz wydajnego sprzętu do szlifowania? Najlepszym rozwiązaniem będzie więc dla Ciebie szlifierka pneumatyczna marki MSW lub HAZET. Wysokie parametry, solidne materiały i ergonomiczne uchwyty to znaki rozpoznawcze urządzeń pneumatycznych warsztatowych dostępnych w sklepie expondo.pl.

Znajdziesz tutaj sprzęt, który sprawdzi się zarówno w profesjonalnym, jak i amatorskim zastosowaniu. Zda egzamin w obróbce różnych materiałów, wygładzaniu spoin spawalniczych, usuwaniu powłok malarskich oraz rozmaitych hobbystycznych projektach. Oferujemy:

  • szlifierki pneumatyczne proste i kątowe,
  • szlifierki pneumatyczne trzpieniowe,
  • szlifierki pneumatyczne mimośrodowe.

Jak działa szlifierka pneumatyczna?

Szlifierka pneumatyczna, jak wskazuje nazwa, jest zasilana sprężonym powietrzem. Dostarcza je osobne urządzenie, czyli kompresor, który musisz podłączyć do szlifierki. Aby oba sprzęty dobrze współpracowały, musi być zachowane odpowiednie ciśnienie. I szlifierki pneumatyczne, i kompresory mają podane w specyfikacji technicznej ciśnienie robocze.

Do czego służy szlifierka mimośrodowa?

W bogatej ofercie sklepu expondo.pl znajdziesz m.in. szlifierkę mimośrodową. Jest to sprzęt bardzo uniwersalny. Model marki HAZET nadaje się do obróbki powierzchni drewnianych, kamiennych i metalowych. Talerz szlifierski o średnicy 150 mm idealnie sprawdza się w obróbce dużych powierzchni.

Szlifierka mimośrodowa pneumatyczna HAZET dysponuje prędkością obrotową 12000 obr./min. Dzięki jej płynnej regulacji dostosujesz sprzęt do żądanego rodzaju obróbki. Wysokie prędkości sprawdzą się w przypadku szlifowania szorstkich powierzchni, a niskie – delikatnego wykańczania. Opcja regulacji prędkości zawsze przekłada się na większą wszechstronność urządzenia.

Która szlifierka pneumatyczna będzie najlepsza dla Ciebie?

Każda szlifierka pneumatyczna posiada cechy i parametry, na które musisz zwrócić uwagę. W naszym poradniku zakupowym podpowiadamy, co jest najważniejsze, czyli:

  1. Przepływ powietrza – decydujący o oszczędnej pracy. Jeśli szlifierka pneumatyczna potrzebuje mało sprężonego powietrza (np. 141 l/min), to jasne, że kompresor nie musi go dużo wyprodukować.

  2. Ciśnienie – zapewniające prawidłowe działanie. Zwykle wynosi ok. 6,3 bara. Dzięki niemu silnik ma wystarczającą moc do wydajnej pracy. Pamiętaj, że znaczenie mają również rozmiar i typ wlotu powietrza, a także zalecana średnica oraz długość węża. Tak jest zarówno w przypadku szlifierki pneumatycznej, jak i innych narzędzi pneumatycznych remontowo-budowlanych.

  3. Regulacja prędkości – gwarantująca bezpieczne dopasowanie do obrabianej powierzchni. Jak wspomnieliśmy wcześniej, prawidłowo ustawione obroty tarczy umożliwiają zgrubną obróbkę lub wykańczanie. Dzięki temu jednym narzędziem usuniesz np. resztki farby i wygładzisz powierzchnię przed lakierowaniem.

  4. Ergonomia – ułatwiająca pracę. Podczas wykonywania długotrwałych zadań szczególnie ważne jest, aby się nie zmęczyć. Dlatego każda szlifierka na powietrze musi mieć niewielką wagę – im lżejsza, tym lepsza. Sklep expondo.pl oferuje modele o wadze ok. 1 kilograma i lżejsze. Kolejny ważny aspekt to uchwyt. Nie może wyślizgiwać się z ręki oraz powinien posiadać izolację.

Szlifierki na powietrze MSW i HAZET – zalety

Marki MSW i HAZET słyną z wysokiej jakości elektronarzędzi oraz sprzętu warsztatowego, m.in. kluczy pneumatycznych. Wszystkie one charakteryzują się dobrymi parametrami i solidnym wykonaniem. A dlaczego konkretnie warto zdecydować się na szlifierkę pneumatyczną?

Produkty dostępne w tej kategorii pozwalają wydajnie i oszczędnie pracować. Charakteryzują się niskim zużyciem powietrza oraz ciśnieniem roboczym wynoszącym nieco ponad 6 barów. Imponująca liczba obrotów na minutę (zależnie od modelu min. 12000) zapewnia efektywne szlifowanie.

Ponadto niektóre warianty pozwalają wykonywać wiele innych czynności. Dodatkowe tarcze tnące przy zastosowaniu specjalnego adaptera umożliwiają przecinanie elementów. Dlatego szlifierka pneumatyczna może sprawdzić się podczas wykrawania i oddzielania obrabianych powierzchni.

Zależy Ci szczególnie na zachowaniu porządku w miejscu pracy? Wybieraj modele wyposażone w system odpylania złożony z węża ssącego i worka do zbierania pyłu. Ponadto opisane rozwiązanie wpływa nie tylko na estetykę stanowiska, ale również zdrowie dróg oddechowych. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w profesjonalnej działalności.

Wybierz w ofercie expondo.pl niezbędne dla Ciebie szlifierki i smarownice pneumatyczne! Robiąc zakupy w naszym sklepie, zyskujesz darmową dostawę oraz 3-letnią gwarancję. Jeśli jednak produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go bezpłatnie zwrócić w terminie do 30 dni.