Multimetry cyfrowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Multimetry w ofercie sklepu internetowego expondo.pl

Sklep internetowy expondo.pl oferuje różnego rodzaju narzędzia pomiarowe do profesjonalnego użytku m.in. w branżach telekomunikacyjnej i geodezyjnej. Jeśli wykonujesz zawód elektryka lub elektronika, to doskonale wiesz, jak ważny w Twojej pracy jest multimetr cyfrowy. Nasz asortyment obejmuje:

  • Uniwersalne multimetry cyfrowe
  • Multimetry zaciskowe (cęgowe)


Wszystkie dysponują szerokim zakresem pomiaru napięcia i praktycznymi funkcjami. Poznaj je bliżej!

Wybierz multimetr odpowiedni do Twoich potrzeb

Każdy multimetr cyfrowy pozwala zmierzyć przede wszystkim najważniejsze parametry, czyli napięcie, prąd i rezystancję. Jako dodatkowe zwykle uznaje się częstotliwość, indukcyjność oraz pojemność. W naszym sklepie dobierzesz rodzaj sprzętu zgodny ze swoimi potrzebami. Poniżej możesz zapoznać się z charakterystyką oferowanych urządzeń:

  1. Uniwersalne multimetry cyfrowe

    Najpowszechniejszym spośród rodziny mierników elektrycznych jest uniwersalny multimetr cyfrowy. Jak wskazuje nazwa, służy on do przeprowadzania podstawowych pomiarów elektrycznych. Standardowo są to:

    • napięcie przemienne i stałe,
    • prąd stały,
    • rezystancja.


    Dodatkowo miernik uniwersalny może dysponować np. pomiarem pojemności elektrycznej, częstotliwości, temperatury i innymi funkcjami. Wybierając multimetr cyfrowy, warto postawić na model wyposażony w opcję HOLD, która umożliwia zatrzymanie wyniku na wyświetlaczu. Łatwiej wtedy spisać otrzymane dane.

    Miernik uniwersalny to podstawowy sprzęt nie tylko dla elektryków i elektroników, ale również pośród akcesoriów do warsztatu samochodowego . Przyda się do wykonywania wielu czynności, w tym:

    • sprawdzania stanu naładowania akumulatora,
    • diagnozowania postojowego poboru prądu,
    • kontrolowania świec żarowych,
    • sprawdzania napięcia przewodzenia,
    • określania strat na przewodzie,
    • szukania przerwanych obwodów,
    • szukania napięcia na kablach.


    Multimetr cyfrowy warto także mieć w domu. Pomoże on znaleźć urządzenie, które „pożera prąd”. Decydując się na zakup prostego miernika do prądu, który wzbogaci Twój przydomowy warsztat lub pracownię majsterkowicza, nie musisz nastawiać się na duże wydatki. Inaczej wygląda sprawa, kiedy zastanawiasz się, jakie narzędzia dla elektryka będą potrzebne. W tym przypadku musisz liczyć się z inwestycją w profesjonalny sprzęt.

  2. Multimetr cęgowy (zaciskowy)

    Multimetr cęgowy, zwany często zaciskowym, łączy działanie multimetra cyfrowego i czujnika prądu. Posiada szczękę wykrywającą prąd oraz wejście dla sondy służącej do mierzenia napięcia. Działa zatem dwoma sposobami. Multimetr cęgowy zastosujesz do pomiaru natężenia prądu (przemiennego i stałego) podczas pracy z różnymi obwodami.

    Za największe zalety multimetrów cęgowych uważa się bezpieczeństwo i wygodę eksploatacji. Dzieje się tak, ponieważ nie wymagają rozłączania obwodu. Ponadto szczęki nie muszą dotykać przewodu w chwili pomiaru.

    Sprzęt doskonale uzupełni w Twojej firmie zestaw profesjonalnych elektronarzędzi i przyrządów pomiarowych. Wykorzystasz go do napraw układów elektrycznych oraz ich testowania w rozmaitych urządzeniach, a także instalacjach w budynkach różnego przeznaczenia.

    Jeśli wciąż zastanawiasz się, jakie urządzenie będzie odpowiednie do Twoich potrzeb, zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym podpowiadamy, jaki multimetr kupić.

Profesjonalne mierniki elektryczne marki Steinberg Systems

Logo Steinberg Systems oznacza sprawdzoną markę wag i precyzyjnych narzędzi mierniczych. Oferowane multimetry cyfrowe pozwalają nie tylko kontrolować najważniejsze parametry prądu elektrycznego, ale również dysponują dodatkowymi funkcjami.

Przykładowo wielofunkcyjny multimetr cyfrowy True RMS Steinberg Systems mierzy poprawną wartość skuteczną dla przebiegów odkształconych, a nie tylko sinusoidalnych. Pozwala sprawdzić m.in. prąd stały i przemienny, charakterystykę częstotliwościową prądu przemiennego, a także przeprowadzić test diody. W tego rodzaju sprzęcie duże znaczenie mają czytelny wyświetlacz, który zapewnia wygodne i szybkie odczytanie wyników, oraz funkcja ich zapisów.

Multimetry dostępne w naszym sklepie wyposażono w podpórki umożliwiające regulację kąta ustawienia. Wybrane modele dysponują także funkcją NCV (Non Contact Voltage), czyli bezdotykowym wykrywaniem napięcia. Wystarczy, że przybliżysz górną część przyrządu do kabla albo przewodu.

O czym należy pamiętać przy zakupie multimetra cyfrowego?

Decydując się na zakup multimetra cyfrowego pamiętaj, żeby brać pod uwagę środowisko pomiarów. Oznacza się je następującymi kategoriami:

  • CAT I – pomiary w obwodach, które nie mają bezpośredniego połączenia z siecią (np. działanie baterii),
  • CAT II – pomiary w obwodach, które mają bezpośrednie połączenie z siecią niskiego napięcia za pomocą wtyczek,
  • CAT III – pomiary w instalacjach znajdujących się w budynkach,
  • CAT IV – pomiary w punkcie przyłączenia instalacji niskiego napięcia (np. zabezpieczenie nadprądowe, przyłącze główne).


Kryterium podziału stanowi napięcie: 300 V, 600 V i 1000 V. Informacji o środowisku pomiaru na podstawie powyższych kategorii zawsze szukaj w specyfikacji technicznej produktu.

Każdy multimetr cyfrowy, zarówno uniwersalny, jak i cęgowy musi charakteryzować się poręcznymi wymiarami. Z zasady jest to sprzęt przenośny, do użytku w różnych miejscach, zasilany bateryjnie. Jeśli multimetra cyfrowego potrzebujesz zwykle w terenie, to wybierz wariant z futerałem w zestawie.

Zamów uniwersalny miernik elektryczny z bezpłatną dostawą

Potrzebujesz mierników elektrycznych do swojej firmy? Znajdziesz je w expondo.pl! Zapewniamy całkowicie bezpłatną wysyłkę i dostawę w ciągu 1-3 dni roboczych. Kiedy wypakujesz produkt, jest on gotowy do pracy.

Nasza oferta zawiera nie tylko narzędzia pomiarowe dla zawodowców. W bogatym asortymencie znajdziesz więcej sprzętu niezbędnego w codziennej pracy elektryka, elektronika czy serwisanta. Jednym z takich produktów jest zasilacz laboratoryjny. Dostępne modele umożliwiają zasilanie urządzeń zewnętrznych prądem stałym. Charakteryzują się stabilnością, niskim tętnieniem i niewysokim poziomem hałasu. Ponadto dysponują szeregiem zabezpieczeń, m.in. przeciążeniowym (OPP), nadprądowym (OCP) i chroniącym przed przegrzaniem (OTP).