Okapy kuchenne

Zainspiruj się blogiem expondo

Podczas przygotowywania swoich ulubionych dań niejednokrotnie musisz się borykać z dużą ilością pary wodnej oraz mieszanką zapachów najróżniejszych składników. Zwykle w takich sytuacjach w kuchni zaczyna panować zaduch, który odbiera całą przyjemność z gotowania. Chcesz tego uniknąć? Wybierz z oferty sklepu expondo.pl jeden z wydajnych okapów i zapomnij o wilgotnym powietrzu.

W tej kategorii znajdziesz dla siebie model idealnie pasujący do Twojej kuchni. Za zaprojektowanie pochłaniaczy odpowiada marka bredeco znana z urządzeń i sprzętów przeznaczonych do użytku w prywatnych domach, powstałych dzięki inspiracji doświadczeniem specjalistów z branży gastronomicznej oraz hotelarskiej. Poza okapami marka ma w swoim asortymencie m.in. roboty kuchenne, komplety sztućców czy stacje parowe.

Okapy kuchenne do każdej kuchni

Ogromną zaletą okapów marki bredeco jest rozmiar. Z jednej stroną są one na tyle duże, że łatwo dopasujesz je do tradycyjnych kuchenek z 4 palnikami, a z drugiej ich szerokość pozwala na montaż nawet w najmniejszych kuchniach. Ponadto zadbano o to, by instalacje wentylacyjne były zakryte niezależnie od wysokości sufitu w pomieszczeniu. Umożliwiają to maskownice o regulowanej długości, które szybko i łatwo dostosujesz do swoich potrzeb.

Duża wydajność wentylatorów jest kolejną zaletą okapów. Do dyspozycji masz modele o różnych przepływach powietrza, dzięki czemu będziesz mógł wybrać urządzenie przystosowane do intensywności użytkowania w Twojej kuchni. Dodatkowo produkty z tej kategorii posiadają funkcję regulowania prędkości obrotowej wiatraków, co ma wpływ na szybkości usuwania oparów i nieprzyjemnych zapachów z pomieszczenia.

Kuchenne pochłaniacze przyjazne środowisku

W ostatnich latach nacisk na ekologię i ochronę środowiska jest coraz większy. Dlatego projektując okapy, inżynierowie marki bredeco dołożyli wszelkich starań, aby urządzenia nie stanowiły zagrożenia dla otoczenia. W efekcie część modeli uzyskało klasę efektywności energetycznej A. Oznacza to, że pobór prądu tych sprzętów jest na tyle mały, że nie szkodzą środowisku. Osiągnięto to m.in. przez wykorzystanie oświetlenia żarówkami LED, które nie tylko są energooszczędne, ale i działają dłużej niż tradycyjne żarówki. Poziom generowanego dźwięku również jest niewielki. Okap nie zagłuszy Twoje rozmowy, nawet gdy ustawisz go na najwyższe obroty.

Poza ekologicznymi rozwiązaniami zadbano także o łatwe czyszczenie urządzeń. W tym celu wykorzystano m.in. stal nierdzewną. Obudowa z tego materiału ma niewielką porowatość, więc sprawnie zetrzesz z niej zabrudzenia i kurz. Dodatkowo stal jest bardzo wytrzymała na działanie korozji oraz uszkodzenia mechaniczne. Przed zanieczyszczeniem systemu wentylacji chronią specjalne aluminiowe filtry. Gromadzi się na nich tłuszcz i inne nieczystości, co minimalizuje ryzyko zatkania kanału. Elementy można umyć w zmywarce.

Zadbaj o przyjemną atmosferę w swojej kuchni i wybierz wydajne okapy marki bredeco. Z ich pomocą skutecznie usuniesz wilgoć, opary oraz nieprzyjemne zapachy, które powstały podczas gotowania. Nie czekaj i złóż zamówienie już dzisiaj!