Silniki zaburtowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Silniki zaburtowe: oferta sklepu internetowego expondo.pl

Silnik do łodzi to niezbędny element wyposażenia, który umożliwia długie rejsy po różnych akwenach. Dobry napęd gwarantuje nie tylko wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na wodzie. W sklepie internetowym expondo.pl znajdziesz dostosowany do swoich potrzeb silnik zaburtowy. Jak wskazuje nazwa, jest to układ napędowy do mocowania na zewnątrz pawęży. Zdecydowanie ułatwia turystyczne przemieszczanie po jeziorach, rzekach i morzach w ramach relaksu oraz wędkowania.

Jeśli pasjonujesz się żeglarstwem lub kochasz spędzać czas nad wodą, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą sprzętu do sportów wodnych .

Zamów odpowiedni silnik do swojej jednostki pływającej

Aby czerpać radość z rejsów, Twój silnik zaburtowy musi pasować do jednostki pływającej. Na co więc musisz zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model? Najważniejsze parametry to:

  • długość kolumny,
  • moc (podawana w koniach mechanicznych),
  • wielkość śruby napędowej,
  • rodzaj sterowania.


Nasz sklep oferuje 4-suwowe silniki do łodzi o różnej mocy i pojemności zbiornika paliwa. Silnik 4-suwowy pracuje ciszej (w porównaniu z 2-suwowym) oraz spala mniej paliwa. Ponadto wyróżnia się zwykle mniejszą wagą.

Oprócz silników proponujemy tak przydatne urządzenia jak pompa zęzowa, służąca do usuwania wody nagromadzonej w zęzie. Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą, aby ułatwić sobie regularną konserwację łodzi.

Silnik spalinowy do pontonu

Silnik zaburtowy sprawdza się w przypadku pontonów. Przede wszystkim jest szybszy niż model elektryczny. Ponton nie wymaga silnika o dużej mocy. Zwykle wystarczy do 5 KM, aby sprawnie się przemieszczać po wodzie. Jeśli chcesz doposażyć swój ponton lub łódź, przejdź do kategorii, w której znajdziesz pokrowce na łodzie .

Silnik do motorówki

Wybierając silnik do motorówki, miej na uwadze stosunek mocy silnika do masy motorówki. Twoja jednostka ma poradzić sobie nie tylko w czasie pięknej pogody, ale również w trudnych warunkach. Zbyt słaby silnik spowoduje, że możesz stracić możliwość manewrowania! Dlatego w przypadku małej motorówki zaleca się moc od 40 do 50 KM, a dużej (o długości ok. 10 m) od 250 do 350 KM.

Silnik do jachtu

Jacht to dużo większa jednostka pływająca. Właściciele tego typu sprzętu mają do wyboru:

  • silnik stacjonarny – znajdujący się wewnątrz kadłuba,
  • silnik zaburtowy – umieszczany na rufie.


Oferowane w tej kategorii silniki zaburtowe w porównaniu do stacjonarnych charakteryzują się mniejszą masą. Łatwiej także je wymienić. Niebagatelne znaczenie ma również mniejsze zużycie paliwa. Jeśli posiadasz jacht, przeanalizuj, jakie korzyści może przynieść Ci pompa wody do jachtu .

Silnik zaburtowy spalinowy: zalety

Kiedy decydujesz się na silnik zaburtowy spalinowy, koniecznie weź pod uwagę jego kluczowe zalety. Tego rodzaju silnik do łodzi to dobre rozwiązanie dla osób ceniących przede wszystkim niezawodność. Zapewnia bowiem duży zasięg przy pełnym zbiorniku paliwa. Ponadto jest szybszy niż modele elektryczne.

Pawęż i inne akcesoria do silników zaburtowych

Niezależnie od tego, jaki wybierzesz silnik zaburtowy, musisz zaopatrzyć się w pawęż. Jest to sprzęt, który umożliwia montaż silnika na rufie. Ważne, aby pawęż była stosunkowo lekka, ponieważ wtedy nie obciąża łodzi.

A co jeszcze może się przydać do silnika zaburtowego? Oto lista praktycznych akcesoriów:

  • zrywka bezpieczeństwa,
  • zabezpieczenie przeciwkradzieżowe,
  • hydrostabilizator,
  • przedłużacz rumpla.


Sklep expondo.pl posiada w swojej ofercie wiele produktów, które pozwolą Ci utrzymać kondycję i zadbać o dobre samopoczucie. Wśród nich znajduje się sprzęt dedykowany miłośnikom aktywności nad wodą, m.in. deski SUP. Przejdź do naszego poradnika, aby dowiedzieć się, jaką deskę SUP wybrać .