Pompy ciśnieniowe do łodzi

Zainspiruj się blogiem expondo

Pompa ciśnieniowa do wody: oferta sklepu expondo.pl

Stały dostęp do wody jest w wielu miejscach niezbędny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, marka MSW opracowała szereg modeli pomp ciśnieniowych. Urządzenia oferowane w sklepie expondo.pl w razie potrzeby automatycznie uruchamiają pobór wody i następnie go przerywają. Używa się ich w wielu miejscach. Konieczne są w instalacjach, w których wodę transportuje się pod ciśnieniem na wysokość lub większą odległość. Wraz z pompami możesz zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria:

  • wyłączniki pływakowe,
  • zbiorniki wyrównawcze.


Są one bardzo praktyczne i ułatwiają eksploatację pomp.

Gdzie wykorzystuje się pompy wodne ciśnieniowe?

Użyteczność pomp ciśnieniowych została doceniona zwłaszcza przez osoby wymagające mobilnego dostępu do wody. Dzięki nim dłuższa podróż przebiegnie wygodnie, a Ty nawet nie zauważysz, że nie masz przyłącza do wody wodociągowej! Sprawdzą się one również do różnego rodzaju urządzeń czyszczących, opryskiwaczy czy instalacji (np. nawadniających, kanalizacyjnych).

Pompa wody do kampera

Pompa ciśnieniowa do wody 12 V to sprzęt, którego obecnie nie może zabraknąć w kamperze. Dzięki niej podczas wyjazdów będziesz mieć zawsze dostęp do świeżej wody. Przyda się zarówno do wykąpania się, umycia brudnych naczyń, jak i opłukania warzyw czy owoców. Nowoczesne pompy tego typu nie zajmują wiele miejsca, co przekłada się na ich dużą praktyczność. Budowa kampera wymaga bowiem starannego rozplanowania przestrzeni. Są przy tym wydajne, ponieważ w zależności od modelu oferują przepływ od 4,5 do nawet 17 l/min. Dzięki kompaktowym i efektywnym pompom marki MSW zostanie Ci więcej miejsca na inne, również przydatne w podróży sprzęty i akcesoria.

Profesjonalna pompa wody do łodzi

Pompy analogiczne do tych spotykanych w kamperach sprawdzą się także na łodziach (jachtach, statkach, promach). Pompa ciśnieniowa do wody nawet podczas długiego rejsu na otwartym morzu zapewni Ci do niej wygodny dostęp. Co ważne – pompy nadają się do wody podgrzanej do maks. 60°C. To sprawia, że zachowanie higieny będzie bardzo łatwe.

Pompy przydadzą się również w innej sytuacji. W każdej łodzi pojawia się bowiem problem ze zbierającą się wodą. Spływa ona do tzw. zęzy, czy najniższego miejsca wewnątrz kadłuba. Jej źródłem może być:

  • skondensowana para wodna,
  • woda zaburtowa oraz pochodząca z opadów,
  • wszelkiego rodzaju wycieki z nieszczelnych instalacji,
  • przypadkowe rozlanie wody używanej na jednostce.


Do wypompowania tego rodzaju wody, zwłaszcza na większych łodziach, niezbędna okazuje się pompa zęzowa. Oprócz prostych modeli ręcznych w expondo.pl znajdziesz również modele automatyczne. Pompa wody do łodzi sprawi, że nadmiar cieczy zostanie w prosty i szybki sposób usunięty. Świetnym uzupełnieniem tego rodzaju urządzeń są wyłączniki pływakowe, dzięki którym w zęzie zawsze będzie zachowany odpowiedni poziom wody.

Pompa wodna do instalacji ciśnieniowych

Pompy wody są niezbędne w miejscach, gdzie brakuje dostępu do wodociągów. Dzięki nim możesz także zaoszczędzić, czerpiąc z własnego źródła lub zbiornika na deszczówkę. Pompa wody do kampera okaże się więc przydatna nie tylko w samochodzie, ale też w domku letniskowym czy na działce. Za ich pomocą wygodnie umyjesz ręce oraz podlejesz rośliny.

W niektórych budynkach dużo lepiej od kanalizacji grawitacyjnej sprawdza się ciśnieniowa. Jest tak zwłaszcza w obiektach o utrudnionym dostępie do wody lub ograniczonej przepustowości, a także w budynkach, gdzie rozdziela się ścieki szare od czarnych. W tego typu instalacjach również konieczne będzie zainstalowanie pompy ciśnieniowej.

Zamów pompę ciśnieniową niemieckiego producenta

Dostępne w asortymencie expondo.pl pompy ciśnieniowe marki MSW oznaczają się wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością. Są to sprzęty wydajne, a przy tym energooszczędne i kompaktowe. Wybór odpowiedniej do Twoich potrzeb, ułatwi Ci nasz artykuł przedstawiający rodzaje pomp wodnych . Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu producenta i zamów pompę ciśnieniową z bezpłatną dostawą pod wskazany adres!

Części do łodzi: zobacz cały asortyment expondo

Jeżeli zainteresowały Cię proponowane w tej kategorii pompy ciśnieniowe do łodzi, sprawdź również inne wyposażenie. W expondo.pl znajdziesz rozmaite części i akcesoria do łodzi. Jeżeli masz jacht, motorówkę lub inną większa łódź, bez wątpienia przydadzą Ci się wygodne fotele do łodzi. Ułatwią sterowanie oraz odpoczynek na pokładzie. Niezwykle przydatne będą także ułatwiające zachowanie higieny toalety jachtowe. Dzięki nim nawet długi morski rejs przebiegnie bez zakłóceń!