Pokrowce na samochody i łodzie

Zainspiruj się blogiem expondo

Zewnętrzna plandeka na auto

Pokrowiec na samochód to coraz bardziej ceniony sposób ochrony lakieru i karoserii przed różnymi szkodliwymi czynnikami. Sprawdza się nie tylko w sytuacji, kiedy parkujesz pod gołym niebem, ale także kiedy zostawiasz pojazd w garażu. Na zewnątrz chroni przed brudem, ptasimi odchodami, śniegiem, deszczem, pyłkami roślin, liśćmi i drobnymi gałęziami. Z kolei w garażu doskonale zabezpiecza auto przed kurzem, szczególnie kiedy jest rzadko używane.

Pokrowiec na samochód na zewnątrz

Jakie zatem warunki powinien spełniać pokrowiec na samochód, aby zdał egzamin na zewnątrz? Kluczowe są parametry, ponieważ plandeka plandece nierówna. Zawsze należy zwrócić uwagę na materiał, liczbę warstw (grubość) i przepuszczalność powietrza. Na rynku jest bardzo wiele modeli pokrowców samochodowych, dlatego należy go nie tylko wybrać zgodnie ze swoimi potrzebami, ale również przyjrzeć się właściwościom. Niestety nie każdy w odpowiednim stopniu chroni lakier, a nawet może spowodować jego uszkodzenia!

Aby plandeka była skuteczna, powinna posiadać kilka warstw np. trzy. Tego rodzaju osłony są grubsze i mają zwykle zewnętrzną warstwę PCV. Wewnątrz znajdują się miękkie materiały takie jak bawełna. Kolejnym istotnym czynnikiem jest przepuszczalność powietrza. Pozwala ona zabezpieczyć karoserię przed korozją, ponieważ zapobiega wytwarzaniu się pary wodnej między plandeką a blachą.

Plandeka na samochód na zimę

Przepuszczalność powietrza nabiera dodatkowego znaczenia zimą. Zabezpiecza nie tylko przed pojawieniem się korozji, ale również przymarznięciem pokrowca na samochód do karoserii, co może uszkodzić lakier. Decydując się na tego rodzaju osłonę zimą, dodatkowo zyskujesz czas, ponieważ mroźnego poranka nie musisz zaczynać od skrobania szyb i usuwania śniegu z karoserii.

Dobrym rozwiązaniem szczególnie polecanym na zimowe miesiące są tzw. półpokrowce. Jak wskazuje nazwa, nie zabezpieczają one auta w całości aż po koła, a jedynie dach, szyby i maskę. Sprawdzają się przede wszystkim w codziennym użytkowaniu. Łatwo je założyć, ściągnąć oraz przechować.

Pełny pokrowiec na samochód

Nieco bardziej kłopotliwy w użyciu może być pełny pokrowiec na samochód. Niekiedy jego założenie wymaga pomocy dodatkowej osoby. Czasami jednak bywa niezbędny. Szczególnie wtedy, kiedy auto jest nieużywane przez długi czas, stoi na parkingu pod gołym niebem lub w garażu. Jeśli zależy Ci na ochronie nie tylko dachu, szyb i maski, ale również dolnej części pojazdu, to pełny pokrowiec na samochód będzie najlepszą opcją.

Wodoodporny pokrowiec na samochód

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wersję pełną, czy półpokrowiec, należy zwrócić uwagę na wodoodporny materiał. Kilkuwarstwowe pokrowce na auto zwykle są wodoodporne, co gwarantuje dobrą ochronę przed deszczem. Jest to cecha równie ważna, co przepuszczalność powietrza. Zarówno opady, jak i gromadzenie się pary wodnej mogą doprowadzić do tego samego efektu, czyli pojawienia się oznak korozji.

Ochronne pokrowce na samochód

Pokrowce na samochód to praktyczne akcesoria, które sprawdzają się przez cały rok. Chronią zaparkowane auta przed zjawiskami pogodowymi takimi jak opady oraz różnymi zabrudzeniami. Mogą także zabezpieczać przed działaniem promieniowania UV. Dlaczego warto zainwestować w ich zakup? Ponieważ dobre plandeki sprawdzają się przez wiele lat i pozwalają utrzymać lakier w świetnym stanie. Są wyjątkowo przydatne, jeśli nie masz możliwości przechowywania auta w garażu.

Osłona przyczepy

Akcesoria do przyczep to szereg różnego rodzaju produktów, które ułatwiają ich eksploatację. Znajdziemy tam także osłony przyczep marek Wiesenfield i MSW. Pełnią one podobną funkcję co plandeki na samochód. Zależnie od rodzaju pasują do przyczep typowo transportowych (chronią przewożony ładunek) lub przyczep kempingowych.

Pierwszy rodzaj ma zwykle postać polipropylenowej bezwęzłowej siatki lub polietylenowej plandeki. Siatki o różnych wymiarach zazwyczaj są elastyczne (mają duże oczka), co pozwala starannie zabezpieczyć transportowane luzem ładunki, np. gałęzie. Z kolei gęsty materiał plandek zapewnia bezpieczeństwo sypkim produktom, takim jak piasek, zboże czy trociny. Powinien chronić również przed wilgocią i promieniowaniem UV.

Pokrowiec na przyczepę kempingową

Drugi rodzaj opisywanych akcesoriów to pokrowce na przyczepy kempingowe. Podobnie jak pokrowce na samochody osobowe mają za zadanie chronić pojazd przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi, np. zabrudzeniami, kurzem, deszczem i pyłkami roślin. Spełniają swoją funkcję przez cały rok – zarówno w sezonie letnim, w czasie intensywnych podróży, jak i garażowania poza sezonem. Pozwalają zadbać o przyczepę oraz uchronić ją przed niszczeniem spowodowanym korozją.

Ludzie ceniący sobie wyjazdy na kemping często korzystają z ergonomicznych rozwiązań. Dlatego dobre plandeki do przyczep powinny być wyposażone w proste, a jednocześnie stabilne mocowania oraz zamki błyskawiczne. Te ostatnie umożliwiają zawsze szybkie i sprawne założenie/ściągnięcie pokrowca. Dla ułatwienia użytkowania często znajdują się dodatkowo na wysokości wejścia, co sprawia, że nie trzeba za każdym razem zdejmować całości.

Jeśli jesteś miłośnikiem podróży nie tylko na czterech, ale również na dwóch kółkach, to koniecznie poznaj bagażniki motocyklowe . Wybierz odpowiednią dla siebie pojemność i zamów sprzęt!

Pokrowiec na łódkę

Plandeki sprawdzają się nie tylko na lądzie. Dla amatorów pływania łódką po wodach śródlądowych i po morzu oraz wędkowania idealnie nadają się pokrowce na łódź. Czy są one niezbędne? Z pewnością niezwykle praktyczne. W warunkach często chimerycznej pogody nad wodą dobrze chronią przed ostrym słońcem i deszczem.

W przypadku pokrowca na łódkę kluczowe znaczenie ma materiał wykonania – ze względu na otoczenie musi być wodoodporny, najlepiej także na słoną wodę. Zwiększa to uniwersalność plandeki. Dlatego warto decydować się na wytrzymałe rodzaje poliestru. Solidna osłona zda egzamin zarówno podczas cumowania w porcie, jak i przechowywania łodzi na przyczepie.

Wskazówka: w sklepie internetowym expondo możesz kupić także części i akcesoria do łodzi, pontonów i jachtów. Wybierz właściwy fotel do łodzi albo pontonu, wyposaż swoją jednostkę pływającą w profesjonalny silnik zaburtowy, pompę zęzową i toaletę przenośną!

Uniwersalny pokrowiec na auto

Pokrowiec na samochód, przyczepę kempingową, a nawet jednostkę pływającą to akcesorium, które pozwala stosunkowo niedużym kosztem i małym wysiłkiem zadbać o sprzęt szczególnie wtedy, kiedy nie dysponuje się garażem. Wiele dostępnych na rynku modeli plandek jest uniwersalna. Pasuje do pojazdów różnych marek, a kluczowy parametr to wielkość. Zabezpiecza przed wieloma czynnikami: nie tylko pogodowymi takimi jak deszcz czy śnieg, ale również wszelkiego typu zabrudzeniami, m.in. pyłkami roślin, liśćmi, kurzem czy odchodami ptaków.

Osobom o większych wymaganiach poleca się pokrowce na samochód przeciwgradowe. Wyróżnia je zastosowanie pianki amortyzującej uderzenia gradu. Łączna grubość tego rodzaju plandek wynosi do kilkunastu milimetrów. Niezależnie jednak od tego, czy szukasz uniwersalnej plandeki, czy przeciwgradowej, zawsze musisz zwracać uwagę na grubość materiału, wodoodporność i przepuszczalność powietrza.