Produkt: EX10250352

|

Model: UNI_TELESCOPE_01

Teleskop refraktor - 900 mm - Ø60 mm

379,00 zł
Ceny zawierają VAT

Gotowe do wysyłki!

Czas dostawy to ok. 1-3 dni

W 100% bezpieczna płatność

  • Widoczność – średnica 60 mm, ogniskowa o długości 900 mm
  • Wszechstronność – uniwersalna soczewka refraktora
  • Wygoda – kąt ustawienia lustra diagonalnego: 90°
  • Akcesoria – standardowe okulary Ø1,25
  • Stabilność – aluminiowy statyw z drążkiem do powolnego i bardzo dokładnego regulowania pozycji teleskopu w pionie

OPIS PRODUKTU

Teleskop obserwacyjny refraktor Uniprodo

Profesjonalny teleskop typu refraktor marki Uniprodo gwarantuje, że widoczny obraz będzie wyraźny i dobrej jakości zarówno w centrum, jak i na krawędziach pola widzenia. Model UNI_TELESCOPE_01 ma uniwersalne zastosowanie, więc nadaje się do obserwacji Księżyca czy planet. O praktyczności produktu powinny przekonać się szkoły, uniwersytety i obserwatoria oraz miłośnicy astronomii.

Luneta astronomiczna UNI_TELESCOPE_01 – opis

Doskonała widoczność ciał niebieskich to zasługa średnicy 60 mm i ogniskowej o długości 900 mm. Dzięki nim obraz cechuje się perfekcyjną ostrością i kontrastem. Soczewki wykonano ze szkła wysokiej jakości idealnego do obserwacji ciał niebieskich. W precyzyjnym skierowaniu sprzętu na dany obiekt pomoże luneta celownicza montowana na obudowę.

Solidna, a zarazem nieskomplikowana konstrukcja składa się z soczewek, okularu oraz tubusu. Do stworzenia ostatniego wykorzystano mocne aluminium, co wpływa na niewielką wagę teleskopu. Ułatwia to dokonywanie mikropoprawek podczas ustawiania urządzenia. Zamontowanie lustra diagonalnego pod kątem 90° pozwala użytkownikowi przyjąć wygodną pozycję.

Stabilność modelu UNI_TELESCOPE_01 została zagwarantowana przez trójnożny statyw z drążkiem do powolnej i precyzyjnej regulacji wysokości głowicy w zakresie od 755 do 1190 mm. Konstrukcję wykonano z odpornego na korozję aluminium o atrakcyjnym designie.

Liczne akcesoria dołączone do zestawu pozwalają dostosować refraktor do potrzeb obserwowanego ciała niebieskiego. Razem z produktem otrzymujesz m.in. zestaw okularów, filtr księżycowy, soczewkę Barlowa czy soczewkę do prostowania obrazu (erector). Do urządzenia zamontujesz okulary o standardowej średnicy 1,25". W naszej ofercie znajdziesz okulary Plössl (10250417 i 10250418) w tym rozmiarze.

Obserwuj planety i księżyce z dużą dokładnością za sprawą teleskopu marki Uniprodo. Dzięki modelowi UNI_TELESCOPE_01 każdy miłośnik kosmosu poczuje się jak profesjonalny astronom. Przekonaj się sam i zamów refraktor w sklepie expondo.pl.

DANE TECHNICZNE

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA