Akcesoria laboratoryjne

Zainspiruj się blogiem expondo

Poza profesjonalnymi urządzeniami do przeprowadzania eksperymentów potrzebujesz w swojej pracowni praktycznych akcesoriów laboratoryjnych. To za ich pomocą będziesz w stanie łączyć i przechowywać różne substancje. Gdzie zatem znajdziesz sprzęty wysokiej jakości, które będą odpowiadać wymogom placówek naukowych? W sklepie expondo.pl!

Oficjalny salon niemieckiej marki Steinberg Systems ma w swojej ofercie szereg akcesoriów laboratoryjnych tego producenta. W tej kategorii umieściliśmy m.in. pojemne naczynia w postaci zlewek, a także mikropipety do precyzyjnego odmierzania płynów. Dysponujemy też podnośnikami oraz statywami. Prezentowane akcesoria stanowią doskonałe uzupełnienie mieszadeł laboratoryjnych czy wirówek do osocza. W utrzymaniu ich w czystości pomogą myjki ultradźwiękowe ulsonix oraz suszarki próżniowe Golbrunn.

Naczynia laboratoryjne marki Steinberg Systems

Naczynia laboratoryjne to jedne z podstawowych elementów wyposażenia pracowni badawczych. To w nich przeprowadza się eksperymenty na cieczach i nie tylko. Mogą służyć do przechowywania substancji, a także do ich mieszania, przelewania, podgrzewania czy ogólnej obserwacji zjawisk w nich zachodzących. Marka Steinberg Systems wyprodukowała praktyczne zlewki, które znajdą zastosowanie w niejednym laboratorium.

Do wyboru masz naczynia o różnej pojemności. Na ich ściankach umieszczono dobrze widoczne skale ułatwiające dokładne odmierzenie ilości płynu. Specjalnie wyprofilowane dzióbki ułatwiają wylewanie zawartości zlewek. Uchwyty posłużą do trzymania miarek w rękach. Całość wykonano z bardzo mocnego polipropylenu. Materiał wyróżnia się odpornością na wiele różnych preparatów chemicznych, a także działanie wysokiej temperatury. Jest też odporny na stłuczenia i pęknięcia, co daje mu przewagę nad naczyniami laboratoryjnymi wykonanymi ze szkła.

Poza zlewkami dysponujemy też mikropipetami do bardzo dokładnego odmierzania płynów. Ich pojemność można swobodnie regulować, w celu dostosowania sprzętu do pożądanej wartości. Niewielkie ekrany pozwalają ustawić odpowiedni poziom. Razem z produktami dostarczamy wymienne końcówki oraz kolorowe nakładki ułatwiające identyfikację zawartości. Konstrukcja mikropipet wpływa na wygodne użytkowanie. Niewielka waga oraz ergonomiczne kształty to zaledwie część czynników sprawiających, że z obsługą sprzętu poradzi sobie każdy.

Podnośniki i statywy do laboratoriów Steinberg Systems

Niektóre eksperymenty wymagają, aby naczynia laboratoryjne znajdowały się w konkretnej pozycji lub na dokładnie określonej wysokości. Ogromną pomocą okażą się podnośniki i statywy marki Steinberg Systems.

Pierwszy typ urządzeń pozwala podnieść np. menzurkę na pożądany poziom. Do regulacji służą pokrętła, z którymi dokładnie ustawisz platformy. Konstrukcje wykonano z nierdzewnej stali austenitycznej. Nie tylko jest ona odporna na działanie korozji, ale i kwasów oraz zasad. Dlatego podnośniki stanowią doskonały element wyposażenia laboratoriów. Na ich podstawach umieszczono antypoślizgowe nóżki zapobiegające przemieszaniu się całości. Ponadto część modeli ma na platformach specjalne nakładki, które utrzymują naczynia w miejscu.

Stojaki laboratoryjne służą z kolei do zawieszania przyborów w powietrzu. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać produkty z jedną łapą lub kilkoma uchwytami i pierścieniami. Na ich końcach zastosowano gumowe nakładki zapobiegające wyślizgnięciu się szklanych naczyń. Dodatkowo możesz regulować wysokość łap. Stojaki wykorzystasz m.in. do zawieszenia probówek lub kolb nad palnikami laboratoryjnymi. Nad stabilnością całości czuwają ciężkie podstawy.

Wybierz profesjonalne akcesoria laboratoryjne niemieckiej marki Steinberg Systems i przeprowadzaj specjalistyczne eksperymenty naukowe. Przekonaj się już dziś o wysokiej jakości produktów z oferty sklepu expondo.pl. Nie czekaj i złóż zamówienie!