Mieszadła laboratoryjne

Zainspiruj się blogiem expondo

Mieszadła magnetyczne i mechaniczne od expondo do każdego laboratorium

Przeprowadzanie badań laboratoryjnych niejednokrotnie wiąże się z koniecznością łączenia ze sobą dwóch lub więcej substancji. Jednak ręczne mieszanie kompletnie nie wchodzi w grę. Tutaj konieczne są precyzja, a także dwie wolne ręce, które mogą zająć się innymi zadaniami. Takie efekty osiągniesz z mieszadłami laboratoryjnymi marki Steinberg Systems.

Profesjonalne urządzenia stanowią doskonały element wyposażenia każdego laboratorium, nieważne czy w centrach badawczych, na uczelniach czy szkolnej sali lekcyjnej. Dzięki nim skutecznie połączysz ze sobą różne substancje, a w międzyczasie możesz zająć się innymi eksperymentami. Do rozdzielania przez sedymentację polecamy z kolei wirówki laboratoryjne również od Steinberg Systems.

Sklep expondo chcąc spełnić oczekiwania szerokiego grona klientów, ma w swojej ofercie kilka modeli mieszadeł laboratoryjnych i akcesoriów. W tej kategorii znajdziesz:

· mieszadła magnetyczne,

· mieszadła mechaniczne,

· płaszcze grzewcze z mieszadłami magnetycznymi,

· mieszadełka magnetyczne.

Co więcej, każde urządzenie jest dostępne w różnych wariantach, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Mieszadło magnetyczne a mechaniczne, czym się różnią?

Jeśli chodzi o podział mieszadeł laboratoryjnych, to jak widzisz, można je podzielić na dwa główne typy – mieszadła magnetyczne i mechaniczne. Niby spełniają tę samą funkcję, ale ich zasady działania są kompletnie inne. Czym więc różnią się mieszadła mechaniczne od magnetycznych?

W pierwszym typie urządzeń sercem jest silnik elektryczny, który napędza wirnik z mieszadłem przypominający długi pręt zakończony łopatkami. Wirnik osiąga wysokie prędkości, co umożliwia łączenie nawet dużej ilości produktów. Te modele są też stosunkowo tańsze w porównaniu z drugim przedstawianym rodzajem.

Mieszadła magnetyczne wykorzystują z kolei elektromagnes umieszczony w podstawie urządzenia. Napędza on małe mieszadełko, które należy wcześniej wrzucić do naczynia. Takie rozwiązanie pozwala na łączenie szerokiej gamy substancji, a do tego umożliwia stosowanie innego sprzętu, np. czujników temperatury.

A co z płaszczami grzewczymi z mieszadłami magnetycznymi? Są to urządzenia wyposażone w czasze, w których podgrzewa się ciecze do bardzo wysokich temperatur. Dodatkowo posiadają funkcję mieszania za pomocą pola magnetycznego. Stanowią więc idealne połączenie dwóch praktycznych urządzeń – czasz grzewczych i mieszadeł magnetycznych.

Pamiętaj, żeby podczas testów polegających na łączeniu różnych substancji zachować odpowiednie proporcje. Warto więc zaopatrzyć się w precyzyjne wagi laboratoryjne, z którymi skontrolujesz masę poszczególnych składników mieszanki.

Jak dobrać mieszadełko magnetyczne?

Prowadząc laboratorium, zdajesz sobie sprawę z tego, że będziesz mieć do czynienia z preparatami różnego rodzaju i w różnej ilości. Dlatego decydując się na mieszadło magnetyczne, warto też dobrać odpowiednie mieszadełka. Jak to zrobić?

Wszystko tak naprawdę zależy od pojemności naczynia, w którym będziesz łączyć substancje. Im będzie ono większe, tym większe mieszadełko do niego wrzucisz. Jeśli szkło laboratoryjne będzie zbyt małe, to ryzykujesz wylaniem się zawartości podczas mieszania. Z kolei za małe mieszadełko w dużym naczyniu nie będzie mogło wydajnie wymieszać substancji.

Dlatego w sklepie expondo oferujemy zestawy mieszadełek magnetycznych, z którymi na pewno znajdziesz odpowiednie rozmiary do Twoich potrzeb. Co więcej, polecamy też specjalne pręty do wyjmowania ich z naczyń.

Akcesoria pokryte są specjalną powłoką PTFE, więc masz pewność, że nie wejdą w reakcję z mieszanymi substancjami. Materiał jest też łatwy w czyszczeniu. Aby zachować sterylność na stanowisku badawczym, najlepiej wybrać autoklawy laboratoryjne, z którymi w skuteczny sposób pozbędziesz się wszystkich drobnoustrojów z naczyń i przyborów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszadła laboratoryjnego?

Pora dowiedzieć się, co jest najistotniejsze przy zakupie mieszadła laboratoryjnego. Poznasz tutaj parametry, które warto sprawdzić, zanim podejmiesz swoją decyzję. Dzięki nim oddzielisz buble od prawdziwie profesjonalnych urządzeń. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze mieszadła laboratoryjnego?

1. Rodzaj – czyli czy mieszadło jest magnetyczne, czy mechaniczne.

2. Rozmiar platformy – pozwala określić, jak duże naczynie postawisz na mieszadle.

3. Dopuszczalna wysokość naczynia – dotyczy głównie modeli mechanicznych.

4. Zakres i regulacja obrotów – prędkość maksymalna, z jaką możesz mieszać substancje, wpływa na efektywność łączenia. Z kolei funkcja regulacji pozwala dostosować ją do rodzaju cieczy.

5. Timer – możliwość dokładnego określenia czasu pracy daje dużą swobodę, ponieważ zamiast stać i kontrolować ile minut minęło od włączenia, możesz zająć się innymi zadaniami.

6. Grzanie i regulacja temperatury – funkcja grzania przydaje się przy szerokiej gamie produktów, np. olei. Jeśli zależy Ci na bardzo wysokich temperaturach, to lepiej postawić na płaszcze grzewcze z mieszadłami magnetycznymi.

7. Czujniki temperatury – precyzyjna kontrola temperatury cieczy może zaważyć na powodzeniu eksperymentu, dlatego warto sprawdzić, czy urządzenie ma specjalną sondę.

8. Liczba stanowisk – niektóre modele mają kilka stanowisk do mieszania, co umożliwia jednoczesne przeprowadzanie badania tych samych substancji, ale przy innych ustawieniach.

Nie zapominaj także o sprawdzeniu całkowitych wymiarów mieszadeł laboratoryjnych. Nie chcesz chyba, żeby się nagle okazało, że kupiona maszyna nie mieści się na Twoim stanowisku pracy, prawda? Nie są one tak duże, jak np. inkubatory laboratoryjne, ale nadal potrzebują odpowiedniej przestrzni do właściwego i bezpiecznego funkcjonowania.

Postaw na precyzję i kup mieszadła magnetyczne Steinberg Systems!

Zarówno mieszadła magnetyczne, jak i mechaniczne to doskonałe produkty do każdego laboratorium. Skąd to wiemy? Ponieważ należą do oferty marki Steinberg Systems, czołowego producenta wyposażenia laboratoryjnego w Europie! Jej inżynierowie przykładają dużą wagę do jakości sprzętów, dzięki czemu idealnie nadają się nawet do bardzo precyzyjnych eksperymentów.

Jednak dokładność podczas badań to nie wszystko. Istotna jest też sterylność i higiena. Dlatego dobierając sprzęty do swojego laboratorium, nie zapomnij o myjkach ultradźwiękowych od ulsonix. Dzięki nim zadbasz o nieskazitelną czystość swoich sprzętów.

Sklep expondo.pl ma dla Ciebie znacznie więcej niż tylko produkty wysokiej jakości. Robiąc zakupy z nami, otrzymasz też 3-letnią gwarancję na cały asortyment. Zapewniamy też darmowe wysyłki i zwroty, więc nie musisz się martwić o dodatkowe koszty. Ponadto masz aż 30 dni na rezygnację. Nie czekaj i złóż zamówienie w expondo!