Inkubatory laboratoryjne

Zainspiruj się blogiem expondo

Inkubator laboratoryjny w ofercie sklepu expondo.pl

Działasz w branży biologicznej, chemicznej, farmaceutycznej bądź pokrewnych? Na wyposażeniu Twojego miejsca pracy musi znaleźć się profesjonalny sprzęt najwyższej jakości. W internetowym sklepie expondo.pl znajdziesz szereg urządzeń, dzięki którym skompletujesz wyposażenie laboratorium. Należą do nich funkcjonalne inkubatory laboratoryjne. Sprawdzą się w szerokiej gamie doświadczeń i podczas hodowli drobnoustrojów. Dostępne w tej kategorii urządzenia odznaczają się cenionymi w branży funkcjami. Możesz również z łatwością dobrać model dostoswany wielkością do Twojego laboratorium.

Przejrzyj naszą ofertę i wybierz urządzenie odpowiednie do swoich potrzeb! Pomoże Ci w tym poniższy poradnik zakupowy.

Co to jest inkubator laboratoryjny?

Inkubatory laboratoryjne oraz przenośne inkubatory CO2 to sprzęty, dzięki którym zapewnisz inkubowanym próbkom optymalne warunki. Nadają się do hodowli kultur bakterii, grzybów, tkanek oraz podgrzewania bądź utrzymywania w cieple rozmaitych substancji. Inkubator do roślin pozwala z kolei na hodowlę bardziej wymagających gatunków.

Jakie są rodzaje inkubatorów?

Inkubatory dzielą się na dwa główne typy. Pierwszy rodzaj podgrzewa wnętrze do określonej temperatury powyżej temperatury otoczenia. Drugi natomiast umożliwia również jego ochłodzenie. Sprawdzi się więc podczas hodowli mikroorganizmów wymagających do rozwoju odpowiednio niższej temperatury.

Czym różni się cieplarka laboratoryjna od inkubatora?

Obie nazwy stasowane są do nazwania urządzenia służącego zapewnieniu stabilnego środowiska próbkom w laboratorium. Mogą więc być przez niektórych producentów stosowane wymiennie. Zwykle jednak zwyczajowo cieplarkami nazywa się urządzenia umożliwiające ogrzewanie w temperaturze wyższej niż inkubatory, czyli powyżej 70°C – nawet do 300°C.

Inkubator laboratoryjny – czy warto go kupić?

Jeśli zależy Ci na dokładności i uzyskiwaniu powtarzalnych wyników, to inkubator jest w Twoim laboratorium sprzętem must have! Dzięki regulacji parametrów Twoja praca przebiegnie szybko i sprawnie. Zapewnienie inkubowanym próbkom właściwych warunków do rozwoju pozwoli też rozszerzyć Ci zakres działalności. Dzięki specjalistycznej aparaturze będziesz w stanie przeprowadzać nawet bardzo wymagające doświadczenia!

Inkubatory laboratoryjne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Sprzęt, który służy do badań, musi być najwyższej jakości i oferować szeroki wachlarz możliwości. Na jakie cechy musisz więc zwrócić uwagę podczas analizowania dostępnych ofert? Kluczowe w tym przypadku są:

  1. Funkcje – hodowla drobnoustrojów i tkanek wymaga odpowiedniej temperatury. Ze względu na to, że różne gatunki namnażają się w odrębnych warunkach, istotna jest regulacja temperatury (najlepiej do 70°C). Musisz mieć również możliwość ustawienia czasu działania za pomocą timera. Z kolei obieg powietrza zapewnia w większych rozmiarowo modelach równomierne rozprowadzenie ciepła.

  2. Precyzja – dokładność podczas doświadczeń laboratoryjnych to podstawa! Dlatego niezwykle istotna jest stała kontrola parametrów. Wysokiej jakości inkubatory laboratoryjne posiadają sterowniki PID zapewniające zawsze optymalne warunki do rozwoju mikroorganizmów.

  3. Łatwa obsługa – niezwykle pożądane w tym przypadku są cyfrowe panele sterownicze. Dzięki nim szybko ustawisz, a następnie odczytasz osiągnięte wartości. Dobrze sprawdzają się więc modele wyposażone w wyświetlacze LCD.

  4. Wytrzymałość – urządzenia oraz akcesoria laboratoryjne muszą być wykonane z materiałów najwyższej klasy. Obudowy inkubatorów mikrobiologicznych wykonuje się zwykle ze stali i stali nierdzewnej. Natomiast ze względu na panującą wewnątrz temperaturę szyby powinny być ze szkła hartowanego. Istotna jest również izolacja korpusu oraz właściwe uszczelnienie drzwi. Wnętrze podczas pracy urządzenia powinno pozostać hermetyczne.

  5. Pojemność – w tym przypadku wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli doświadczenia przeprowadzasz często, używając dużej liczby próbek, to zainwestuj w inkubator o dużej pojemności sięgającej 200 i więcej litrów. Jeżeli natomiast zależy Ci na mobilności lub wykorzystujesz do hodowli czy testów niewielkie ilości materiału – kup mini inkubator laboratoryjny (np. 7-litrowy). Przy okazji zweryfikuj liczbę poziomów wewnątrz i odległość między półkami, aby móc bez problemu pomieścić wszystkie próbki.

  6. Łatwość czyszczenia – higiena pracy jest w laboratorium kluczowa. Jeśli szukasz odpowiedniego inkubatora, zwróć więc uwagę na tę kwestię. Półki powinny być wyjmowane, aby można je było wygodnie oczyścić oraz dotrzeć do wszystkich zakamarków wnętrza. W myciu pomogą również gładkie powierzchnie. Natomiast dzięki powłoce elektrostatycznej obudowy nie będzie na niej osiadać nadmiar kurzu. Sterylizacja promieniami UV zapobiegnie natomiast zanieczyszczeniu próbek przed kolejnym uruchomieniem sprzętu. Zwróć więc uwagę na dostępność tej funkcji.

Inkubatory do laboratorium marki Steinberg Systems – zalety

Znajdujące się w ofercie sklepu expondo.pl inkubatory do laboratorium marki Steinberg Systems odznaczają się cenionymi w branży zaletami. Uznany niemiecki producent specjalistycznego sprzętu badawczego zadbał o najwyższą jakość wykonania proponowanych urządzeń. Wszystkie inkubatory powstały przy współpracy z ekspertami. Inżynierowie zadbali, aby ich opinie były uwzględniane podczas projektowania oraz testów wstępnych. Dopiero wówczas urządzenia są wypuszczane do sprzedaży. Dzięki temu cieszą się bardzo dobrą opinią wśród zadowolonych klientów.

Niezależnie czy działasz w farmacji, medycynie, branży chemicznej lub produkcyjnej – bez trudu odnajdziesz u nas sprzęt dla siebie. Inkubatory mikrobiologiczne oferowane w tej kategorii wytwarzane są w wielu rozmiarach. Zaopatrzysz się więc w bardzo duże modele do laboratorium przemysłowego, jak i niewielkie. Te ostatnie są idealne do małego instytutu badawczego lub placówki edukacyjnej (szkoły, uczelni wyższej).

Użycie wysokiej jakości materiałów sprawia, że sprzęty będą działać niezawodnie przez długi czas. Urządzenia są odporne na uszkodzenia zewnętrzne oraz posiadają skuteczną izolację. Sprawia ona, że są bezpieczne w użytkowaniu, a straty energii elektrycznej są bardzo niewielkie. Pozwoli Ci to więc zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Ich zaletą jest również stabilność. Dzięki niej próbki unikną wstrząsów. Wszystkie nasze modele mają również obudowy o elektrostatycznych właściwościach.

Dlaczego warto kupować w expondo.pl?

Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego warto zaopatrzyć się z naszym sklepie, to musisz wiedzieć, że oferujemy 3-latnią gwarancję na cały asortyment. Zapewniamy także darmową dostawę wprost pod Twoje drzwi! Jeżeli natomiast nasze urządzenia nie spełnią Twoich oczekiwań, to masz opcję zrezygnowania z zamówienia w terminie do 30 dni.

Jeżeli zainteresowały Cię produkty dostępne w tej kategorii, sprawdź również inne urządzenia Steinberg Systems do laboratorium. Znajdziesz u nas niezwykle praktyczne suszarki próżniowe, dzięki którym pozbawisz wilgoci nawet bardzo wrażliwe materiały. Rejestratory temperatury i wilgotności pomogą Ci zapewnić wewnątrz pomieszczeń stale optymalne warunki.

Jeżeli masz duże laboratorium, które wymaga przemieszczania się między pokojami, to musisz mieć profesjonalne wózki laboratoryjne. Dzięki nim przewieziesz duże ilości potrzebnych Ci materiałów do doświadczeń lub akcesoria. Sprawdzą się również podczas sprzątania i usuwania wszelkiego rodzaju odpadów.

Z kolei wirówki laboratoryjne i mieszadła laboratoryjne rzydadzą się do przeprowadzania testów i analiz rozmaitych cieczy. Twoje laboratorium po prostu nie może się bez nich obejść!