Wciągarki łańcuchowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Wciągarka łańcuchowa ma bardzo prostą budowę. Posiada dwa łańcuchy – nośny i manewrowy (nazywany też ręcznym lub manualnym). Zawieszony ładunek podnosi się oraz opuszcza, ciągnąc za łańcuch ręczny. Urządzenie musi być oczywiście umieszczone na konstrukcji nośnej za pomocą haka. W środku znajdują się przekładnie poruszające koło zębate.

Prosta, manulana obsługa to nie jedyna zaleta wciągników. Charakteryzują się one również dużym bezpieczeństwem użytkowania. W momencie przerwania działania (czyli puszczenia łańcucha ręcznego) sprzęt się zatrzyma, a ładunek pozostanie na wybranej wysokości. Dodatkowo hak do zawieszania ciężaru wyposażono w zapadkę bezpieczeństwa zapobiegającą zsuwaniu się przedmiotu.

Jak działa wciągarka ręczna?

Dostępne w sklepie expondo.pl modele, podobnie jak wciągarki i wyciągarki elektryczne dysponują różnym udźwigiem. Na naszej stronie internetowej możesz zamówić dowolny wciągnik łańcuchowy w zależności od potrzeb. Wybrane modele pozwalają podnosić ładunki o masie np. 1, 2 lub 3 ton.

Wciągarka łańcuchowa to prosty sprzęt o dużej funkcjonalności. Zda egzamin podczas rozładunku towarów, budowy domu (np. w podnoszeniu worków z cementem), prac rolniczych, wymontowywaniu silników pojazdów w warsztatach samochodowych czy przenoszeniu stalowych konstrukcji w zakładach przemysłowych (m.in. w stoczniach).

Wciągarki łańcuchowe – solidność i funkcjonalność

Jeśli szukasz solidnego sprzętu, który nie generuje żadnych kosztów eksploatacyjnych (jest całkowicie przyjazny środowisku naturalnemu), to idealnie trafiłeś! Wciągarkę łańcuchową marki Steinberg Systems, słynącej z produkcji nowoczesnych wag, obsługuje się ręcznie. Zda egzamin wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do zasilania elektrycznego, np. na środku hali fabrycznej lub placu budowy. Zgodnie z przepisamy BHP można jej używać również w tzw. strefach zagrożonych wybuchem.

Towar dostępny w sklepie expondo.pl cechuje się wykonaniem z wysokiej jakości, trwałych materiałów, które nadają się do codziennej, regularnej eksploatacji. Tak samo jest w przypadku podnośników łańcuchowych. Mają one solidną konstrukcję ze stali (w tym oba haki). Tworzywo wyróżnia się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort pracy.

Dzięki ręcznym wciągarkom wykonywanie zadań w fabrykach, warsztatach, gospodarstwach, na budowach stanie się łatwiejsze i wydajniejsze. Pociągnięcie za łańcuch manualny sprawia, że silnik samochodowy, worek zboża czy element stalowej konstrukcji znajdzie się na wybranej wysokości.

Sklep internetowy expondo.pl od wielu lat zaopatruje różne przedsiębiorstwa w solidne i trwałe wyposażenie. Na naszej stronie znajdziesz wiele produktów, które usprawnią codzienne wykonywanie obowiązków zawodowych w warsztacie rzemieślniczym, firmie budowlanej czy zakładzie przemysłowym. W odpowiednim wyborze urządzeń dopasowanych do Twoich wymagań pomogą kompetentni doradcy klienta.