Wózki suwnicowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Wózki suwnicowe w ofercie sklepu expondo.pl

Wózek suwnicowy to proste urządzenie służące do przemieszczania ładunków w poziomie. Musisz jedynie zamontować je na szynie, np. prostej belce. Część modeli umożliwia także przemieszczanie po łuku. Sprzęt często służy jako wózek do wciągarki, która nie została wyposażona w zintegrowaną suwnicę. Co zyskujesz dzięki instalacji wciągarki na wózku suwnicowym? Możesz transportować ładunki nie tylko z punktu A do punktu B (transport bliski), ale również w płaszczyźnie góra-dół.

Sklep expondo.pl oferuje urządzenia o różnym udźwigu, z opcją regulacji szerokości i podwójnym systemem rolek. Dzięki odrębnym parametrom wybierzesz wózek suwnicowy idealnie dopasowany do swoich potrzeb!

Jakie są rodzaje wózków jezdnych do wciągarek?

Wózek jezdny jest niezastąpiony w wielu warsztatach, fabrykach, magazynach i wszędzie tam, gdzie wykorzystujesz wciągarkę linową. Czy jednak każdy model sprawdzi się we wszystkich wymienionych miejscach? Wózki suwnicowe różnią się następującymi elementami:

  • Szerokością kołnierza – która umożliwia montaż sprzętu na teowniku lub dwuteowniku. Wyróżnia się kołnierze płaskie oraz ukośne. Wybrane modele dostępne w sklepie expondo.pl dysponują regulacją tego elementu.
  • Łańcuchem – służącym do przemieszczania wózka suwnicowego wzdłuż belki. Wprawienie wózka do wciągarki w ruch jest bardzo intuicyjne, bo wystarczy popchnąć zawieszony na nim ładunek. Jednak czynność jest jeszcze łatwiejsza, kiedy pociągniesz za łańcuch.


Zawsze, kiedy warto użyć wciągarki linowej, trzeba też pamiętać o wózku suwnicowym. Bowiem nie każda wciągarka ma swój własny układ jezdny. A to rozwiązanie zapewnia dużą mobilność.

Zamów profesjonalny wózek suwnicowy do swojej wciągarki

W naszym sklepie możesz zamówić wózki jezdne wykonane z tak solidnych materiałów jak stal węglowa i żeliwo. Charakteryzują się wysokim współczynnikiem bezpieczeństwa oraz podwójnym systemem rolkowym. Wśród różnych wariantów wybierz ten, który pod względem udźwigu najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Wartości zaczynają się od 500 kg.

Może się okazać, że wózek suwnicowy nie jest Ci niezbędny, jeśli masz już wciągarkę z suwnicą elektryczną. Te bardziej zaawansowane sprzęty także posiadamy w swojej ofercie. Oparte na niemieckich projektach urządzenia różnią się głównie udźwigiem. Elastyczna suwnica umożliwia wygodne przemieszczanie w kierunku poziomym. Z kolei stalowa lina zapewnia płynne podnoszenie i opuszczanie ładunku. Jeśli pracujesz w warsztacie samochodowym, również potrzebujesz niezawodnych sprzętów do podnoszenia. Jednak podnośnik samochodowy (w przeciwieństwie do wciągarek) charakteryzuje się zupełnie inną konstrukcją.

Akcesoria do wciągarek od niemieckich producentów: jakość i funkcjonalność

Oferta sklepu expondo.pl jest bardzo szeroka. Znajdziesz w niej nie tylko profesjonalne akcesoria do wciągarek, ale także elektronarzędzia, spawarki czy maszyny budowlane. Zamówisz u nas m.in. zagęszczarki, wiertnice, kafary i piły do betonu z bezpłatną dostawą pod wskazany adres. Jakość i funkcjonalność to nasz priorytet. Oddając do rąk profesjonalistów solidne narzędzia, wiemy, że sprawdzą się one przez długi czas w warsztatach, zakładach naprawczych i fabrykach.