Wyciągarki ręczne

Zainspiruj się blogiem expondo

Wyciągarka ręczna z asortymentu sklepu expondo.pl

Marka MSW, której produkty oferuje sklep expondo.pl, to sprawdzony dostawca sprzętu niezbędnego w warsztatach, hurtowniach, zakładach przemysłowych i magazynach. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko różne wersje wyciągarki ręcznej, ale również wózki suwnicowe oraz akcesoria do prac z ciężkimi ładunkami. Jeśli szukasz niezawodnego wyposażenia, które jest przystosowane do dużych obciążeń, koniecznie zapoznaj się z naszym asortymentem.

Wyciągarka ręczna to uniwersalny sprzęt, który sprawdzi się wielu miejscach. Ułatwi, a nierzadko w ogóle umożliwi różne prace w warsztacie, na przystani żeglarskiej, kempingu, w lesie i ogrodzie. Świetnie nadaje się do bezpiecznego oraz wygodnego wyciągania obiektów leżących, pływających lub toczących się.

Jaką wyciągarkę kupić?

Decydując się na kupno tego rodzaju urządzenia, przede wszystkim musisz określić, czego potrzebujesz: wyciągarki 12V czy wyciągarki ręcznej linowej? Pierwszy typ nadaje się przede wszystkim do samochodów terenowych (np. do wyścigów off road). Składa się z głównie z:

 • silnika elektrycznego,

 • dużego bębna,

 • mocnej stalowej liny.

To dzięki tym trzem elementom zapewnia duży uciąg, wynoszący nawet kilka ton. Taka siła sprawia, że z łatwością wyciągniesz pojazd nawet z grząskiego błota czy głębokiego śniegu.

Drugi typ ma dużo bardziej uniwersalne zastosowanie. Nie służy on ściśle do montażu na samochodzie, ale pozwala wyciągać różne obiekty. Sprawdza się np. do wyciągania przyczepy podłodziowej. Jako zasilanie służy w tym przypadku siła ludzkich mięśni. Obracanie korbą wprawia w ruch bęben, na który nawija się lina. Wyciągarka ręczna linowa zwykle ma uciąg wynoszący kilkaset kilogramów (tzw. mała wyciągarka ręczna). Niektórzy producenci oferują jednak modele o kilkutonowym uciągu.

Jak działa wyciągarka ręczna?

Konstrukcja przykładowej ręcznej wyciągarki jest bardzo prosta. Składa się ona z następujących elementów:

 • stalowej liny,

 • wału,

 • haka na zakończeniu liny,

 • korby.

Kiedy zaczynasz kręcić korbą, wprawiasz w ruch wał. Powoduje to napinanie liny, a w konsekwencji przemieszczanie ładunku. Oczywiście zawsze pamiętaj, żeby przyczepić go do haka i starannie zabezpieczyć.

Która wyciągarka ręczna będzie najlepsza dla Ciebie?

Znasz już zasadę działania wyciągarki ręcznej, ale to trochę zbyt mało, aby dokonać właściwego wyboru konkretnego modelu. Dlatego przygotowaliśmy poradnik zakupowy, w którym wskazujemy na główne parametry i cechy. Na co zatem koniecznie musisz zwrócić uwagę?

 1. Udźwig – to on decyduje, jak ciężkie przedmioty możesz przemieścić. Zależy nie tylko od konstrukcji wciągarki, ale również specyfiki wyciąganego obiektu. Największy jest dla obiektów toczących się, mniejszy dla pływających, a najmniejszy dla stojących lub leżących. Dzieje się tak za sprawą zastosowania właściwego przełożenia siły. W przypadku najsilniejszego modelu marki MSW wynosi ono 2:1 + 4:1 i charakteryzuje się dużą efektywnością. Za pomocą tego sprzętu możesz swobodnie uciągnąć toczący się obiekt aż do 2800 kg!

 1. Długość liny – wyznacza odległość, na jaką wyciągarka ręczna może ciągnąć dany ładunek. Standardowo w najpowszechniejszych modelach długość całkowita wynosi 10 m, a użytkowa nieco mniej – około 9,5 m. Ważne, aby lina była odporna na skręcanie oraz uszkodzenia mechaniczne. Za najsolidniejsze pod tym względem uchodzą liny ze stali galwanizowanej (podobnie jak w przypadku wciągarek linowych). Z kolei najsłabsze mogą okazać się liny syntetyczne. Zwróć uwagę, że niektóre oferty handlowe obejmują same wciągarki, bez liny w zestawie. W takim przypadku musisz dokupić ją osobno.

 1. Automatyczny układ hamulcowy – zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Sprawia, że w każdym przypadku utraty przyczepności wyciągany przedmiot nie poluzuje się, a także pozostanie na swoim miejscu.

 1. Materiał – odpowiada za ogólną solidność wyciągarki ręcznej linowej. Najpowszechniejszym, a zarazem najwytrzymalszym tworzywem jest stal. Sprawdza się nie tylko w działaniu z ciężkimi obiektami, ale również wykazuje odporność na warunki zewnętrzne.

Jak zwiększyć siłę wyciągarki?

Każda wyciągarka ręczna została zaprojektowana z konkretną wartością uciągu. Co zrobić jednak, jeśli okaże się ona niewystarczająca? Jest na to sposób, który nazywa się zblocze. Pozwala ono podwoić siłę uciągu liny, a także zwiększyć stabilność urządzenia. Pamiętaj, że zblocza sprawdzają się nie tylko w użytku z wyciągarkami, ale również jako akcesoria do wciągarek.

Wyciągarka ręczna a wciągarka – czyli co jeszcze może się przydać?

Wiesz już, że wyciągarka ręczna linowa to sprzęt bardzo uniwersalny, który zdaje egzamin podczas prac z ciężkimi ładunkami w warsztacie, na przystani żeglarskiej czy nawet w gospodarstwie domowym. W co jednak musisz zaopatrzyć się, jeśli chcesz wyposażyć miejsce do efektywnego działania z przedmiotami o dużej masie na co dzień?

Podstawowym narzędziem w wielu firmach są wciągarki łańcuchowe. Służą do podnoszenia oraz opuszczania ładunków w pionie o masie nawet kilku ton w magazynach, przeładowniach, zakładach przemysłowych itp. Posiadają dwa łańcuchy: nośny i manewrowy. Aby podnieść lub opuścić zawieszony na haku ładunek, musisz pociągnąć za łańcuch manewrowy (ręczny). Wciągarkę łańcuchową mocuje się na konstrukcji nośnej.

Inną kategorią produktów są podnośniki samochodowe. To niezbędny sprzęt w warsztatach mechanicznych i serwisach pojazdów. Okazuje się niezastąpiony podczas montażu ciężkich podzespołów oraz napraw. Marka MSW oferuje modele hydrauliczne i korbowe. Niezależnie od konstrukcji wszystkie charakteryzują się dużym udźwigiem. Odpowiedni wariant dobierzesz do swoich potrzeb. Sprzęt zapewnia również bezpieczną obsługę. Jeśli chcesz doposażyć swój zakład, koniecznie sprawdź funkcjonalne meble i akcesoria do warsztatu samochodowego dostępne w sklepie expondo.pl.

Wyciągarka ręczna linowa marki MSW – zalety

Decydując się na zakup wyciągarki ręcznej, wiesz już, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę. Parametry takie jak udźwig i długość liny mają kolosalne znaczenie dla eksploatacji sprzętu. Dlatego marka MSW oferuje w sklepie expondo.pl produkty, które spełniają oczekiwania profesjonalistów. Poznaj je bliżej!

Każda nasza wyciągarka ręczna została starannie zaprojektowana pod względem uciągu. Proponujemy modele o sile: 350, 450, 550, 1100, 1130 i 1200 kg. Tak szeroki wybór sprawia, że z łatwością wybierzesz wariant optymalny dla siebie.

Kolejnym atutem urządzeń jest bez wątpienia solidna lina. Wykonanie jej z ocynkowanej stali zapewnia znaczną wytrzymałość. Średnica wynosząca kilka milimetrów sprawia, że jest odporna na rozerwanie. Ponadto lina nie skręca się. Długość wynosząca od kilku do 10 m (użytkowa nieco mniej) gwarantuje duże możliwości eksploatacji. Masz już linę, która spełnia wymienione kryteria, a brakuje Ci jedynie wyciągarki ręcznej? Świetnie! Kup w sklepie expondo.pl model, który nie zawiera w zestawie liny.

Serce każdego ręcznego produktu do wyciągania i przemieszczania w poziomie ładunku stanowi przekładnia. To właśnie ona sprawia, że za pomocą ręcznego ruchu korbą jesteś w stanie uciągnąć ładunek o masie kilkuset kilogramów. Oferujemy modele o przełożeniu przekładni: 4,2:1; 4,1:1; 3,5:1; 3,2:1; 10:1; 4:1/8:1 i 2:1/4:1.

Zawsze podczas pracy z ciężkimi ładunkami musi być zapewnione pełne bezpieczeństwo. Dlatego każdą wyciągarkę ręczną linową marki MSW wykonano z trwałej stali. Użycie do produkcji wysokiej jakości materiału zwiększa stabilność sprzętu. Ponadto wyposażono go w hamulec mechaniczny, który umożliwia zachowanie doczepionego ładunku w żądanej pozycji. Z kolei średnica stalowego haka (np. 18 lub 19,5 mm) pozwala pewnie zamocować transportowany przedmiot. Korbę możesz wyjąć na czas przechowywania urządzenia, co zmniejsza jego objętość.

Nie masz pewności, czy wybrać wyciągarkę ręczną marki MSW? Jeśli nie przekonały Cię jej zalety, to może przekonają korzyści, jakie gwarantujemy? Dokonując zakupu w expondo.pl, zyskujesz bezpłatną dostawę oraz 3-letnią gwarancję. Jeśli jednak nasz produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić całkowicie za darmo w terminie do 30 dni. Dlatego nie wahaj się i już dziś zamów wyciągarkę ręczną sprawdzonej marki MSW!